Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

I koji je nešto uradio u životu pre i van politike.

 

Ma šta ti je, taj ti je školovani lopov, učili ga tamo po Jevropi i Americi kako da brlati čestiti srpski živalj, ući će on na mala vrata, pa će da nas proda judeoiluminatima, videćeš.

 

Postigao i Đelić van politike dosta toga, pa došao do tačke u životu kad ga u skupštini kunu SRS narikače, a on roni suze siroma'.

 

Evo jedna lekcija, da bolje razumete.

 

Šalu na stranu, evo kako ja to razumem i doživljavam (možda grešim, naravno).

 

Sad, ne pričam o Srbiji, nego globalno.

Ranije smo imali desnicu, i levicu.

 

Nemoj da se ljutiš što ti odmah odgovaram na post (znam da ne voliš :P), ali kad smo to imali? Držao Slobodan i desno i levo, i ortodoksno, samo premazano u druge boje i raspoređeno na različite teletabise.

 

 

A ''rigorozni liberalizam'' je oksimoron.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uzbuđuje me da zadovoljavam tvoj smisao za humor, jer ne smatram da je na visokoj razini. Gornji deo posta je bio upućen Guruu, i to nije Toma koji se šali, nego realna priča koju antilibtardi pričaju o Raduloviću.

 

Radulović je u stvari Đelić u vremenu, i on bi se tad priključio demokratskoj opoziciji, samo sad to ne postoji u bilo kakvom obećavajućem obliku, pa gura sam, Đelić se jebavao sa budalama 10 godina, video da nema vajde, i vratio se u Pariz da mlati pare, tako će i Radule. Jbg Srb brt.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlađi ide i umetnost i biznis od ruke... VTB banka je domaći proizvod, nije to isto.

 

Đelić je imao karijeru i pre politike, po čemu ti meriš da je idiot ili ja da nije, nemam pojma, ne znam neke njegove političke poteze, ali svakako nije imao potrebe da se okoristi preko političke pozicije u Srbiji, može da ode maltene gde hoće i da radi za velike pare.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uzbuđuje me da zadovoljavam tvoj smisao za humor, jer ne smatram da je na visokoj razini. Gornji deo posta je bio upućen Guruu, i to nije Toma koji se šali, nego realna priča koju antilibtardi pričaju o Raduloviću.

 

Ne smaraj me Seed-e.

Da sam hteo da pričam sa povrćem, kupio bih ga na pijaci.

(eto primera dobre ironije (copyright by: BlackAdder)).

 

Radulović je u stvari Đelić u vremenu, i on bi se tad priključio demokratskoj opoziciji, samo sad to ne postoji u bilo kakvom obećavajućem obliku, pa gura sam, Đelić se jebavao sa budalama 10 godina, video da nema vajde, i vratio se u Pariz da mlati pare, tako će i Radule. Jbg Srb brt.

 

Istina da bi se priključio, ali koliko bi ostao po tvom mišljenju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao si da navedeš da je iz Crne Guje da potkrepiš to da je 'dobra' ironija :P

To uopšte nije ironija, inače. :)

 

 

Što je uopšte bitno koliko bi ostao i kako bih ja to mogao da znam? Dok traje iluzija, da l' bi on verovao sve vreme u to što radi ili bi mu se spojilo dupe sa foteljom, otkud znam, nisam vidovit.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uopšte nije ironija, inače. :)

Ironija je to što je kao primer ironije navedena klasična prozivka-spuštalica iz kvalitetne humorističke serije koja inače obiluje ironijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih da to što Elf uspoređuje Radulovića sa Šešeljem otkriva da gaji simpatije prema prvom, kao što ih gaji/je gajio prema potonjem. Glasaj za Radula, Elfe, misli svojom glavom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao si da navedeš da je iz Crne Guje da potkrepiš to da je 'dobra' ironija :P

Ma kakvi.

Rado bih ga iskopirao i ne bih rekao nikome izvor, ali ovako mi se čini poštenije pred samim sobom.

Istina, nije to ironija.

 

Što je uopšte bitno koliko bi ostao i kako bih ja to mogao da znam? Dok traje iluzija, da l' bi on verovao sve vreme u to što radi ili bi mu se spojilo dupe sa foteljom, otkud znam, nisam vidovit.

 

Bitno je zato što su ti 2000-te bili najveći ološi, pa koliko ti procenjuješ da bi Radulović izdržao sa njima, toliko Radulovića ceniš.

Ako kontaš da bi sa njima bio godinu dana u vladi - i ne ceniš ga mnogo.

Pola godine - ok je Radulović... i tako dalje...

Ostalo sam možeš da naslutiš, uprkos antitalentu za ironiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije taj Pariz neki spektakl

jesenas sam s njima imao posla, pedeset puta sam morao da im objašnjavam jedno te isto

jednom su me izvukli sa nekog rođendana u petak uveče u pola 10 da bih im nacrtao neku šemu, nisu mogli da skapiraju nešto kristalno jasno

a taman sam uzeo tortu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih da to što Elf uspoređuje Radulovića sa Šešeljem otkriva da gaji simpatije prema prvom, kao što ih gaji/je gajio prema potonjem. Glasaj za Radula, Elfe, misli svojom glavom. :)

 

Već sam pojasnio ranije da mi se mnoga rešenja njegova čine prelaka.

Glasaću najverovatnije za njega na lokalu. Kamo sreće da većina Srbije glasa kao ja.

Radule osvoji 60+ posto vlasti na lokalu u svim opštinama, i time mu svi kažemo: "Eto testa.. ajde da vidimo kako radiš... ako radiš dobro, sledeće izbore imaš većinu u parlamentu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf - Ima smisla, ali u stvari nema, kako voli da kaže naš Kuruz. :) Sve lokalne vlasti koje nisu u dogovoru sa SNS-om su u republičkoj nemilosti, pa ne bi baš mogao ne znam koliko da se pita i odlučuje. A isto tako, nema šanse da osvoji nešto na lokalnim, dok se ne čuje malo za njega, ako probije cenzus na republičkim, skupština, malo više mediji, ovo-ono...

 

Što se Đelića tiče, njegov najsvetliji i najkukavniji momenat je kad se kao hrabri mali krojač suočio sa Mlađom strašnim.

 

Edited by B@K@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netačno :D

 

Dobro je da ti imaš talenat za fantaziranje.

 

I za tebe uvek pre sarkazam nego ironija. :)

 

Netačno - reče on... i na tome ostade.

Ja već koliko dugi pišem da taj vaš Radulović mnogo bliži ekonomski program ima desnici, nego ovim izdajnicima, uglavnom je odgovor - netačno.

Što bi rekao Vučić: konsternirao sam se sav.

 

Hvala ti za pohvalu mog fantaziranja... pa istina.. kao klinac sam voleo da letim... i da dos pobedi na izborima.

Nisam znao da su to različite stvari. Ti još ne znaš.

 

Sarkazam - Ironija.

Da dodam i cinizam.

Svi vrte filosofije o tim terminima, a niko da mi objasni suštinsku razliku među njima.

Deder, koja je razlika između ta tri?

 

@Elf - Ima smisla, ali u stvari nema, kako voli da kaže naš Kuruz. :) Sve lokalne vlasti koje nisu u dogovoru sa SNS-om su u republičkoj nemilosti, pa ne bi baš mogao ne znam koliko da se pita i odlučuje. A isto tako, nema šanse da osvoji nešto na lokalnim, dok se ne čuje malo za njega, ako probije cenzus na republičkim, skupština, malo više mediji, ovo-ono...

 

Pričaćemo sutra, jer za tebe mi treba malko treznijeg mozga, nego za neke ostale.

Sve lokalne vlasti se vade na republičku. Koalicija Zajedno 1997-me je kukala na sav glas kako ih Miloševićeva vlast opstruira, a njihovi funkcioneri su se bogatili samo tako.

Lokalna vlast je sasvim dovoljna da se vidi ko je ko.

Neka Radule na lokalu pokaže transparentnost... ostalo će doći samo od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netačno - reče on... i na tome ostade.

 

A ti si rekao da su najveći ološi i na tome ostade? Jesam blesav da ti analiziram da l' je veći ološ Slobodan, Vučić, Šešelj ili komunjare od Đinđića?

Znaš kako, bez neke detaljnije analize svakog ponaosob, meni je ipak za nijansu draži taj što su ga ubili kriminalci od ovih koje kriminalci nisu imali potrebe da ubijaju, a ti ili bilo ko možete da se ložite na Šešelja i ostale hokštaplere, i da fiksirate ideje kako su Đinđića roknuli jer je imao nerazrešene račune s mafijom ili ko zna kojom zaverom, jeste, premijera države će da ubiju zato što su se posvađali oko ofšor kešovine, a ne da bi mogli da nastave da drže državu pod kontrolom.

 

 

Ironija - kad kažeš nešto suprotno, ili kad se pojavi neka suprotna (a zanimljiva u nekom smislu, ne kao Borat - NOT! fore :D) pojava, kao ova pojava koju je B@K@ primetio, a može da bude i npr. da sediš pored prozora, gledaš kako napolju pada kiša i kažeš ''E, baš je lepo vreme danas...''

 

Sarkazam - slično kao ironija, samo poganije, alatka u govoru koja služi da izrazi prezir prema nekoj osobi, dakle usmereno na osobu.

 

Cinizam više dođe generalni stav nepoverenja i prezira prema svemu, koji može da te tera na čestu upotrebu ironije, sarkazma ili da u svemu vidiš neku zaveru i prevaru, kao npr. ta ideja ''Eh, ko zna šta se on njima zamerio pa su ga ubili.''

 

:P

 

Sad vidim drugi deo posta, kako su ti patetične te omalovažavajuće fore, užas :D

Pa ti ni trezan ni pijan ne kapiraš veoma jednostavne stvari i nemaš trunku objektivnosti, to što se ti se neko obraća sa više, a neko sa manje tolerancije za tvoje fiks ideje, ne menja ništa, ti ćeš da nastaviš da tripuješ Šešelja i ostale crtane junake.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad, dolazi Dos.. uvodi najrigorozniji liberalizam, puna šteta za naša mala i srednja preduzeća...

 

 

U periodu od 2000 do 2008 se konstantno uvećavao GDP ,konstantno smanjivali porezi ,nezapošljenost je bila manja nego sad ,doduše prvih par godina je rasla. Sledećih 8 godina opšta stagnacija ,tu je i svetska kriza imala ulogu ,ali kad pogledamo kako su se druge države oporavile ,ne opravdava ove zadnje dve vlasti sa SPS-om.

Aj statistiku na stranu ,u praksi nisam video da su mala preduzeća loše poslovala tokom DOS-a i DS-a. Postojalo je neko nezadovoljstvo ,odlazili su ljudi iz zemlje ,ali manje nego u zadnje 2-3 godine i neuporedivo manje nego u vreme Miloševića. Njegova i unutrašnja i spoljašnja politika su bile autistične ,i to ne kažem pristrasno ,već skroz objektivno.

1989 je bila dobra godina ,i ona je usledila nakon nekoliko godina ekonomski desne politike. 2008 je usledila nakon nekoliko godina ekonomski desne politike ,isti GDP kao danas, nezapošljenost od 14%.

SRS možda ima ekonomski desnu nastrojenost ,ali nikad nisu bili na vlasti , a i kad bi došli sumnjam da bi je sprovodili. Spoljnopolitički gledano ,više vole oligarhijsku Rusiju nego pro-tržišnu Evropu,a to ne mož ispadne dobro. Radulović nema emocionalni bias ni tamo ni ovamo ,bavi se suštinom.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...