Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

A u kom sukobu se objavljuju izjave protivnika kojima pravda svoju akciju? Je l bilo igde takvih primera? Na stranu što pola od tih stvari koje je rekao nisu tačne. Ko ima vremena, može ponovo da isprati sve događaje od 2014. (Ili ranije) do danas, ima po forumima, grupama, arhivama...

Zamisli BND glasilo piše istinu o "Ukrajiniskim borcima za slobodu", tj. da su zapravo govna nacistička (nisam znao za to da su neki u USA kroz kongres pokušali da ih proglase sa terorističku organizaciju)

https://m.dw.com/en/the-azov-battalion-extremists-defending-mariupol/a-61151151

Je l ima RT ovakav prilog o istim ljudima u svojim redovima? Ili zaista mislite da DNR i LNR vode Mendela i Gandi, a ne Tači i Martić?

Najgore od svega je što smo mi imali priliku da vidimo ovde ista sranja, i opet odbijamo da prihvatimo realnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Dead Man Drinking said:

Meni treba da Milošević (Šešelj, Vučić, Dačić...) bude u zatvoru.

Meni treba da svi budu u zatvoru. Milošević i bilo ko drugi je tu moneta u pregovorima i ako ga neka strana hoće na sudu dobiće ga kad pošalje svoje krvnike na suđenje. Vrlo prosto. U suprotnom, ne tretiraš sve žrtve podjednako već jedne rasistički diskriminišeš.

 

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

Na stranu što pola od tih stvari koje je rekao nisu tačne.

pa naravno, neće valjda reći da postavljanje bojevih glava u Ukrajini ugrožava bezbednost Rusije (što je istina), nemaju mogućnost pvo odbrane i da je Ukrajina crvena linija za napredovanje NATO saveza

ti i dalje ne kontaš da NATO ima ofanzivni projekat 80 godina, samo pre 80 su se borili u Koreji i Vijetnamu, izazivali prevrate u Mađarskoj i Čehoslovačkoj, provocirali u Istočnoj Nemačkoj, a sada su se pomerili 300 kilometara bliže i dave kao piton

ovo je rat koji traje od 1945. godine, kakve 2014. Problem je što ne gledaš globalno stvari.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerika jos od demonstracije sile, sa bacene dve atomske bombe, zari i pali u svetu, brutalno krseci medjunarodno pravo i ratne konvencije. Nikada ne snosivsi nikakve posledice. I u tome su ucestvovale, ili su je podrzavale, ili, u krajnjem slucaju, se nisu mesale, ostale zemlje zapadnog sveta. Sad smo dosli u situaciju da je medjunarodno pravo totalno obesmisljeno, tj. ne totalno. Ono jos vazi za banana republike, kao sto smo mi. Sluzi da se disciplinuju male zemlje. Velike zemlje se vise ne obaziru na to, i tek nece. Problem je sto su zapadnjaci mislili da oni imaju to univerzalno pravo da kroje pravdu po svojoj volji.  I imali su dok je trajao unipolarni svet. Sad kad je ocigledno da je tome kraj, imamo situaciju kao sto je ova u Ukrajini. Pitanje je da li bi Putin otcepio Krim i priznao ove dve republike da nije to radjeno sa Srbijom i Kosovom, ne zanemarujuci i bezbednosne rizike koje je naveo Bata.  Sa druge strane, Kina radi radi sta hoce u azijskom delu sveta .... pa i jedna Turska se vise ne obazire ni na koga. 

Evropska unija je najjadnija sklepacina drzava koja je ikad nastala. Nisu Britanci slucajno izasli. Gomila birokrata koja sedi u Briselu i malo toga sta korisno radi. Umesto da odigraju aktivnu i pomirujucu ulogu u Ukrajini oni su ucestvovali u uvlacenju Ukrajine u nato i u negiranju ruskog faktora. Evo im sad, nek im gradjani placaju duplo skuplje energente. I opet ce se na kraju morati okrenuti ka Rusiji jer im drugog izlaza nema. Btw. ja pre neki dan platio benzin 108 evra, a ni pun rezervoar nisam natocio. 

Ove teme se, naravno,  ne potezu u zapadnim medijima.  

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

44 minutes ago, Dead Man Drinking said:

A ja budala pročitao sve pre nego što sam proverio ko je lik. Još pomislim možda se slučajno zajebao za par podataka (npr. uvoz USA nafte), kad ono glupost do gluposti.

šta je sad pa tu netačno, SAD uvozi iz Rusije negde 10%, samo znatno manje nego EU (40-50%) i moći će da kompenzuje, EU neće

na početku govori da Rusi nisu gađali infrastrukturu, to ne znam ni je li tačno ni je li neistina

Rusi pričaju da su Ukrajinci pre nekoliko godina podigli neku branu zbog koje su presušili vodotokovi na Krimu i suša uništila poljoprivredu. Sada su srušili to i voda ponovo potekla.

ni to nema ni potvrde ni demantija. To recimo ako je tačno - to je po definiciji genocid, i onda je Putin u pravu. Ja ne znam niti sam proveravao, samo ću još jednom ponoviti: ako je tačno to je genocid udžbenički primer.

Ili imaš ono gađali bolnicu, pa to su fore za malu decu, kao Hrvati kad su stavili topove na bolnicu i gruvali sa nje pa kad im neko odgovori vatrom onda cmizdre da im neko gađa bolnice, nejač, stari grad Dubrovnik, kao da ih je neko terao da stavljaju artiljeriju na krov zdravstvene ustanove ili zaštićene Unesco zgrade

što se generalne analitike tiče lik je pogodio, da li su detalji tačni, pa eo pobijajte jedan po jedan pa da vidimo, al nemojte da seremo sa 2-3 primera jer znamo šta je NATO radio u Jugoslaviji i još gore u Iraku. Uništavanje potrebne infrastrukture za egzistenciju stanovništva je genocidna tehnika.

I šta je uopšte netačno u tome da je Švajcarska posle preko 200 godina ukinula sopstvenu neutralnost? Zbog Putina a ne Hitlera? Koja talibanština jbt, nije je Hitler naterao ni Musolini ni svecki ratovi al Putin u Ukrajini ju je naterao, howyesno

pa samo taj podatak sve govori o talibanizaciji Evrope, to je ultra-nenormalna patologija nivo soba sa tapaciranim zidovima

super je ovaj lik, čak i da je pola promašio ovo za Švicu je ubo prstom u dupe

  • Like 1
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

šta je sad pa tu netačno, SAD uvozi iz Rusije negde 10%, samo znatno manje nego EU (40-50%) i moći će da kompenzuje, EU neće

na početku govori da Rusi nisu gađali infrastrukturu, to ne znam ni je li tačno ni je li neistina

Rusi pričaju da su Ukrajinci pre nekoliko godina podigli neku branu zbog koje su presušili vodotokovi na Krimu i suša uništila poljoprivredu. Sada su srušili to i voda ponovo potekla.

ni to nema ni potvrde ni demantija. To recimo ako je tačno - to je po definiciji genocid, i onda je Putin u pravu. Ja ne znam niti sam proveravao, samo ću još jednom ponoviti: ako je tačno to je genocid udžbenički primer.

Ili imaš ono gađali bolnicu, pa to su fore za malu decu, kao Hrvati kad su stavili topove na bolnicu i gruvali sa nje pa kad im neko odgovori vatrom onda cmizdre da im neko gađa bolnice, nejač, stari grad Dubrovnik, kao da ih je neko terao da stavljaju artiljeriju na krov zdravstvene ustanove ili zaštićene Unesco zgrade

što se generalne analitike tiče lik je pogodio, da li su detalji tačni, pa eo pobijajte jedan po jedan pa da vidimo, al nemojte da seremo sa 2-3 primera jer znamo šta je NATO radio u Jugoslaviji i još gore u Iraku. Uništavanje potrebne infrastrukture za egzistenciju stanovništva je genocidna tehnika.

I šta je uopšte netačno u tome da je Švajcarska posle preko 200 godina ukinula sopstvenu neutralnost? Zbog Putina a ne Hitlera? Koja talibanština jbt, nije je Hitler naterao ni Musolini ni svecki ratovi al Putin u Ukrajini ju je naterao, howyesno

pa samo taj podatak sve govori o talibanizaciji Evrope, to je ultra-nenormalna patologija nivo soba sa tapaciranim zidovima

super je ovaj lik, čak i da je pola promašio ovo za Švicu je ubo prstom u dupe

Mnogo volim ove tvoje srbske postove. Samo napred, od srca je, primamo te nazad!

A to za branu, pa redno je bilo da se vrati za Holomodor... Holodomor, kako već, ne znam ko je bio icinijator.

2 hours ago, Sreta said:

Kim Dzong da se ukljuci u celu pricu, pa da razgovaramo kao ljudi.

Da se registruje ovde, da čujemo njegovo cenjeno mišljenje, tamo gde se računa.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratak spoj u mozgu

Kaže Bata da USA (NATO) ima imperijalističku politiku već 80 godina. Sa druge strane, Rusija ima samo 70 godina imperijalističke politike od kraja WW2. Razlika je naravno nepremostiva, kao između crnskog i gorskog jezika. Posebno ako se ima vidu da tih deset godina nisu znali gde im je dupe a gde glava, a ne da su odjednom hteli da se promene. I taj NATO, toliko se širi i planira da osvoji Sibir, da u Evropi imaju triput manje vojnika od Rusije.  Treba neko da im javi da za invaziju treba da imaš bar duplo više vojnika. Ali ko zna, možda mogu neprimećeno da mobilišu i prebace 3 miliona ljudi i propratnu mehanizaciju na UA-RU granicu. A glupi Ameri smanjili broj svojih vojnika u Evropi sa 300k na 60k u poslednjih 30 godina. I najgore od svega, taj NATO već 10 godina nije pokrenuo nijednu novu invaziju, već se idioti povlače iz zemalja gde su bili. Neko zlonameran bi pomislio da se nešto menja u odnosu na prethodni period i da pritisak raje koja neće da podržava i plaća razjebavanje Bliskog Istoka ima neki uticaj. I ti Ukrajinci, već godinama samo smanjuju granatiranje LNR i DNR, civilnih žrtava sve manje. Da nije počeo rat, bilo bi nepodnošljivo mirno.

Napad raketama na Moskvu kojim bi počelo osvajanje Rusije, posebno posle ovoga što smo videli u poslednje 3 nedelje je ipak za treće oko i zonu sumraka. Čak je i za yum previše.

'Bem li ga. Bilo je slučajeva u istoriji da jedna zemlja napadne drugu samo zato što zna da će ova za 5-10 godina moći bolje da se brani, i da bi im bilo teže. Ali mislim da to ovde ne može biti slučaj, baš ništa ne ukazuje na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Demon Seed said:

Mnogo volim ove tvoje srbske postove. Samo napred, od srca je, primamo te nazad!

Dimone, ja i dalje verujem da ćeš postati Šiptar. Pogle ove Evropljane kako srbuju, samo sloga Evropljanina spasava fazon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Dead Man Drinking said:

Kratak spoj u mozgu

Kaže Bata da USA (NATO) ima imperijalističku politiku već 80 godina. Sa druge strane, Rusija ima samo 70 godina imperijalističke politike od kraja WW2. Razlika je naravno nepremostiva, kao između crnskog i gorskog jezika. Posebno ako se ima vidu da tih deset godina nisu znali gde im je dupe a gde glava, a ne da su odjednom hteli da se promene. I taj NATO, toliko se širi i planira da osvoji Sibir, da u Evropi imaju triput manje vojnika od Rusije.  Treba neko da im javi da za invaziju treba da imaš bar duplo više vojnika. Ali ko zna, možda mogu neprimećeno da mobilišu i prebace 3 miliona ljudi i propratnu mehanizaciju na UA-RU granicu. A glupi Ameri smanjili broj svojih vojnika u Evropi sa 300k na 60k u poslednjih 30 godina. I najgore od svega, taj NATO već 10 godina nije pokrenuo nijednu novu invaziju, već se idioti povlače iz zemalja gde su bili. Neko zlonameran bi pomislio da se nešto menja u odnosu na prethodni period i da pritisak raje koja neće da podržava i plaća razjebavanje Bliskog Istoka ima neki uticaj. I ti Ukrajinci, već godinama samo smanjuju granatiranje LNR i DNR, civilnih žrtava sve manje. Da nije počeo rat, bilo bi nepodnošljivo mirno.

Napad raketama na Moskvu kojim bi počelo osvajanje Rusije, posebno posle ovoga što smo videli u poslednje 3 nedelje je ipak za treće oko i zonu sumraka. Čak je i za yum previše.

'Bem li ga. Bilo je slučajeva u istoriji da jedna zemlja napadne drugu samo zato što zna da će ova za 5-10 godina moći bolje da se brani, i da bi im bilo teže. Ali mislim da to ovde ne može biti slučaj, baš ništa ne ukazuje na to.

ti si lud brate, al ozbiljno

dakle, to ne da crno na belo piše kod Džordža Kenana čiju strategiju sprovodi NATO 80 godina, dakle containment sa ciljem davljenja Rusije, ili kod Bžežinskog koi je otvoreno govorio o komadanju na evropsku, sibirsku i treću državu na istoku Azije i eksloataciju istih, ili Madlen Olbrajt koja je to javno izjavljivala čak i u govorima koje je držala u regionu, nego svi bitni eopolitički analitičari potpu Henrija Kisindžera ili Džona Miršajmera to govore

kontam samo jedno, ti zdravorazumski razmišljaš. Problem zdravog razuma je što nije nauka. I antivakseri koriste zdrav razum i ništa im ne pomaže kad nemaju nijedan naučno utemeljeni argument. Nekad je zdrav razum bio da se Sunce okreće oko Zemlje. Ti prosto moraš da mrdneš u samom načinu mišljenja jer govoriš besmislice sa naučnog stanovišta, ma koliko mislio da je to neki zdravorazumski pristup

Super što si to skonto da je Rusija imperijalistička sila, pa i Turska je bila pa su je zgromili. Tebi teško da shvatiš da je NATO najveći bezbednosni problem na svetu, da NATO vrši mnogo veći broj invazija i kršenja međunarodnog prava i najviše problema proizvodi na svetu, nego bi u svojoj glavi da izjednačiš ono što Rusija radi i NATO kao da su iste veličine i potencijali destrukcije. Pa ne može da stoji znak jednakosti jer Rusija je 10 puta slabija i ekonomski i politički od NATO zemalja, a vojno je samo spasava nuklearno naoružanje, inače bi i tu propala 

Da nisi ti možda sportski komentator jučerašnje utakmice Zvezde i Rendžersa? Ono Rendžers ih izbaci a on tvrdi mogla je Zvezda proći, bila je bolja u drugoj utakmici itd A Zvezda može da se trudi koliko hoće kad je realno ispala, nije bila nikakva crna i gorska opcija nego očekivano ispadanje

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Dead Man Drinking said:

Napad raketama na Moskvu kojim bi počelo osvajanje Rusije, posebno posle ovoga što smo videli u poslednje 3 nedelje je ipak za treće oko i zonu sumraka. Čak je i za yum previše.

Da da... 

I za raspad SFRJ, mnogi su mislili da je Zona sumraka, i naučna fantastika, pa se desio i krvavi rat. 
Ne treba oni da gađaju Moskvu, kad već postave rakete, i to je dovoljno... tu bi Moskva već kapitulirala... 

Zapad ide ka tome da Rusija završi kao SFRJ... rascepkana, poželjno u građanskom ratu, da bi mogli da upadnu sa "investitorima" i pokupe sve resurse, i eventualno sa vojskom, da "obezbeđuju mir", a u stvari da stalno navode da rusi međusobno ratuju. 

I da se razumemo, nije da ja osuđujem nešto puno zapad zbog toga. 
Kao dugogodišnjem igraču Civilization-a, zapad radi tačno ono što bih i ja radio. Gledao bih da moj najveći konkurent zarati sa što više svojih suseda, kako bih ga vojno iscrpeo, i na kraju bih ga sam osvojio, i preuzeo resurse. 
Ali ne osuđujem ni ruse što se brane po svaku cenu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bono Vox

Oh, St Patrick he drove out the snakes
With his prayers but that’s not all it takes
For the snake symbolises
An evil that rises
And hides in your heart, as it breaks

And the evil has risen my friends
From the darkness that lives in some men
But in sorrow and fear
That’s when saints can appear
To drive out those old snakes once again

And they struggle for us to be free
From the psycho in this human family
Ireland’s sorrow and pain
Is now the Ukraine
And St Patrick’s name now Zelenskyy


Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...