Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kako je naglasio, to nije novi avion. Iznajmljen je stari avion i koštao je između 200 i 400 evra, istakao je Vučić naglašavajući da je to mnogo manje u odnosu na ostale kandidate koji su u kampanji duže od mesec dana.

 

http://rs.n1info.com/a229402/Vesti/Vesti/Vucic-Iznajmljivanje-aviona-za-spot-izmedju-200-i-400-evra.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam komentare na N1 povodom DJB.

 

I evo, čovek lepo objasnio:

Naravno da cu glasati za Jankovica (bar kako sada stvari stoje), ne treba mi DJB da mi to kaze. Ali toliko me nerviraju ovi koji svakodnevno dosadjuju na drustvenim mrezama da se DJB izjasni. Jel su lepo rekli da ce izneti strategiju tek kad sve bude poznato? Jesu. Jel su nama koji smo glasali za njih obecali da ce podrzati Jankovica? Nisu. Jel sad treba, zato sto su se Jeremic, Jankovic i DS zaleteli ko magare pred rudu i bez ikakvog dogovora izasli sa kandidaturama, svi tako da rade? Jankovic se sastao sa Sutanovcem i sutradan je DS izasao javno sa podrskom ne bi li pokupio simpatije nas koji cemo glasati za Jankovica, posto im je rejting u kanalu. Koliko je meni poznato, DJB je imao ideju da se napravi dogovor i da bude samo jedan kandidat. Da ne bude ovog opredeljivanja i da taj kandidat sigurno ode u drugi krug. Meni deluje da kandidati koji ocekuju podrsku nisu ni razgovarali o ovom predlogu, nego su se samoinicijativno zaleteli i doveli druge pred svrsen cin.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf

Koji Saša? Ako misliš na Jankovića, onda se slažem. Ali Radule je često ubeđen da je samo on u pravu, i dobronamernu kritiku vidi kao napad na pokret, rovaranje i slično. I što je najgore, čini mi se da su ovi oko njega postali isti. Ali dobro, i dalje su najbolje što se nudi, bar kada je republika u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf

Koji Saša? Ako misliš na Jankovića, onda se slažem. Ali Radule je često ubeđen da je samo on u pravu, i dobronamernu kritiku vidi kao napad na pokret, rovaranje i slično. I što je najgore, čini mi se da su ovi oko njega postali isti. Ali dobro, i dalje su najbolje što se nudi, bar kada je republika u pitanju.

 

Na Radulovića.

 

Ljudi, shvatite da demokratija nije anarhija. Neka hierarhija mora da postoji. I neka pravila. Ako je pokret procenio da ne izlazi sa saopštenjima do određenog datuma, onda treba i sve stranačke (aktivne) ličnosti to da ispoštuju. Čisto sumnjam da bi DJB sad izbacio nekog (običnog) člana zato što je otišao na miting SJ.

Ali ako neki član krene da troluje po twitteru i FB-u, naravno da će da ga izbace...

 

Što li pa ja branim Radulovića... kad mi je: nit' iz džepa, nit' u džep. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije nego se ti lozis na vodje i diaciplinu a mi liberali na slobodu i grlimo drvece. ;)

 

iskopao sam na tviteru u cemu je fora. ova ana iz djb je za razliku od jasmine konkretno objasnila sta oni misle. preventivno trazim smenu nikolicke. ;)

 

https://twitter.com/StevanovicAna7/status/833751600590155776

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, slažem se da je neodgovorno što javno su neki javno podržali Sašu, iako je dogovoreno da se sačeka (bar za Kljajića sam video na fb-u). Ali problem je što oni misle da neko sa strane gura njihove simpatizere da podržavaju Jankovića (ili Jeremića) na društvenim mrežama, a ne vide da ljudi samo iskazuju svoje mišljenje. I još misle da je to delo JUL-ovaca, DB-a ili koga već. Pa da l' je moguće?

 

A ako ćemo realno, jedini kandidat koje se pojavio do sada a koga ne podržava niko iz sadašnje ili bivše vlasti je Boško. Tako da ako se drže principa, mogu samo njega da podrže :bigblue: Ne smeju ni nikog svog, pošto mora da bude nestranački kandidat, oni se transformišu u stranku, dok su Dveri i dalje pokret.

 

I smaraju sa tim godinama mraka. Ovi izbori bi trebalo da služe da opozicija ojača, i skupi bar stabilnih 30% (Jeremić, Janković, Boško), kako bi se konačno otarasili Čanak-Čeda-Čvorak koalicije i Šešelja. Nažalost, ostalo je malo repova DS-a ali opet je to 25% podrške za nove ljude koja vremenom može samo da raste.

 

Takva opozicija bi mogla da pokrene ozbiljne akcije i bez izbora, ako bi htela

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije nego se ti lozis na vodje i diaciplinu a mi liberali na slobodu i grlimo drvece. ;)

Vi se ložite na anarhiju... u stvari oni (liberali) se lože na anarthiju... ti si srbenda koja bi rado pokazala Jasmini, gde joj je mesto.

Ne? :D

 

Pojedi deder malo spanaća.. iskuliraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi izbori bi trebalo da služe da opozicija ojača, i skupi bar stabilnih 30% (Jeremić, Janković, Boško), kako bi se konačno otarasili Čanak-Čeda-Čvorak koalicije i Šešelja. Nažalost, ostalo je malo repova DS-a ali opet je to 25% podrške za nove ljude koja vremenom može samo da raste.

 

Mnogo si sinko optimističan sa procentima. Ja ne vidim nikakvu šansu da Janković uđe u drugi krug, sve i da ga DJB i Jeremić podrži.

Jedinu (malu) šansu ima opozicija ako posluša savet DJB, i ne istrčava se, i (ja lično mislim da su oni za to) pogura Jeremića...

.. ili čak možda nađu trećeg.. boljeg kandidata od obojice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je očekivano za SVM

 

Baš zato mislim da je trebalo krenuti sa 2 kandidata gde bi DJB i DS podržali Jankovića, a Dveri i Sandina ekipa Vuka. I jedni pokušali da otkinu što više sa leve strane, a drugi sa desne. Ja stvano ne vidim kako bi zajednički kandidat bio bolje rešenje, pošto bi morao da uzme sam 40% glasova u prvom krugu, sad kad nema ni Dačića, ni Tome, ni Koštunice (ili ko je već u DSS-u sada).

 

Mislim, cela matematika je jasna, šanse za 2. krug su minimalne kakva god da je strategija

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, cela matematika je jasna, šanse za 2. krug su minimalne kakva god da je strategija

 

Pazi sad foru... ja mislim da bi DJB poentirao da podrži trećeg kandidata i javno zatraži i od Jeremića i od Jankovića da se povuku.

Predlože na primer Radeta Milenkovića :) Ili Jovu Bakića... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa problem je što su se njihovi glasači već opredelili. Bar velika većina njih :haha:

 

Jbg, ja sad glasam "za", a u 2. krugu "protiv", makar i Šešelj bio tamo.

 

Oni su zaboravili na podršku koju su dobili 2014. kada su svi znali da nemaju šanse, i prošle godine, kada se pričalo da će ostati ispod. A sad neće da podrže možda boljeg kandidata zbog procenata. Nedosledno

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...