Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Meni je zapravo najveće iznenađene što bilo ko, a posebno Imagonos, prenosi šta je Čanak rekao

 

nisam ja "prenosio sta canak kaze" vec sam iz berlinerovog citata izvukao deo koji mu ne ide u prilog (kao fanu sj-a). ;-) i ako sa vise strana cujemo pricu o primadoni koja "trazi bezuslovnu podrsku i nece da razgovara", onda mogu da se izvuku zakljucci.

 

p.s.

inace, nije fora oznaciti sve sto neko kaze kao dobro ili lose u zavisnosti od toga da li tu osobu gotivimo ili ne.

najveci problem je sto su idiotizmi i pokvarene ideje najcesce sakriveni izmedju smislenih i tacnih izjava.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Janković je rekao da prihvata podršku svih koji ne traže ništa zauzvrat.

 

po meni je ovo naivno. previse imamo iskustva prateci politiku u srbiji da bi ovo progutali, koliko god nam se cinilo divno i ono sto zelimo da cujemo, itd.

cela sj prica ima previse elemenata foliranja za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nastavak gde se potvrdjuje prica da je primadona trazio bezuslovnu podrsku, jer samo on postoji i svi ostali su protivnici. sj nije ni dosao na razgovor. ako to ne pokazuje kako bi se ponasao na vlasti, ne znam sta pokazuje.

 

nije dosao na "razgovor" sa cankom zato sto ne ceni canka u 2017. zato sto se on priklonio vucicu i ne zeli da ima nista s njim kao sto ne zeli da ima nista sa cedomirom jovanovicem.

jankovicu ds nikad nije bio prijatelj a sada kad ga ds, posto su prinudjeni, podrzavaju, jankovic tu podrsku iskoriscava na nacin koji njemu najvise ide na ruku i time dodatno pokazuje da tu nema velike ljubavi. da li jankovic ne bi bio primadona kada bi pregovarao ("pricati" znaci pregovarati da ne bude zabune) sa vucicevim satelitima i kada bi isao niz vodu ds, pustao ds funkcionere da ga najavljuju na mitinzima itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

zasto bi razgovarao sa cankom kome je sns prikupljao potpise a za koga se znalo da ce se kandidovati, i sa cedomirom koji otvoreno podrzava vodju, molim te objasni?

kod radulovica cenis doslednost i sto ne dozvoljala uslovljavanje a kod ovog to nazivas primadonom?

Edited by soul wandering
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

glavna crta toga je ukidanje klijentelistickog zaposljavanja i jankovic takodje to porucuje kada kaze da moramo povratiti drzavu od partokratije. isto kao djb on je za meritokratiju, to je bukvalno glavna poruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto indirektno pise i Jankovicevom a sto pokazuje i ovim primadona stavom

 

sa time treba eksplicitno raščistiti, kao što je uradio Radulović kad je izašao iz Vlade

 

ako prihvatiš nečiju podršku, a onda ga skrajneš tihim otklonom, ne odričući se iztičito te podrške, onda je to licemerje

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

zasto bi razgovarao sa cankom kome je sns prikupljao potpise a za koga se znalo da ce se kandidovati, i sa cedomirom koji otvoreno podrzava vodju, molim te objasni?

kod radulovica cenis doslednost i sto ne dozvoljala uslovljavanje a kod ovog to nazivas primadonom?

 

vidi sta pise u tekstu:

 

Janković, međutim, nije ni došao na razgovor. On je tražio bezuslovnu podršku.

 

primadona stav je "necu da pricam s tobom, ali hocu da prihvatim tvoju podrsku". ako si dosledan, onda odjebes canka i kazes necu tvoju podrsku, necu ni da pricam s tobom. ovo mi je malo ljigavo i nadobudno, ali to je zato sto mu canak ne donosi nista konkretno (glasove, medije, podrsku, itd).

 

sj za sad uspeva da jednom delu populacije proda tu pricu o idealima i nestranackoj licnosti. cedina reputacija se tu ne uklapa. sa druge strane sj ce shuletu i ekipi istolerisati pasnjake i nebrojena druga sranja ds-a jer mu nude konkretnu kampanju, apel 100, mediji, itd.

 

kao na pijaci.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav razgovor? O čemu oni uopšte treba da pričaju? Šta Čanak hoće i šta mu nije jasno?

 

Imate li vi dokaz da se DS nije promenio :bigblue: Realno, većina bagre je otišla sa Tadićem, Petrovićem, Borkom... Ali dosta ih je ostalo. Šule na prvom mestu. Jebiga.

 

Ja sam ubeđen da će Radule profitirati od ovih izbora. Jesta da je dosta njihovoh glasača već odlučilo da glasa za SJ ili VJ, ali mislim da će sad privući i neke nove. Ako psiho dobije u prvom krugu, biće: "jesam li vam lepo rekao?". Ako bude 2. kruga, reći će da je to zbog njega i Belog, da je bio u pravu i podržaće SJ ili VJ. I za 2 meseca se niko neće sećati kako je sve počelo, već će svima ostati kako je Radule govorio: "Izađite i glasajte za SJ (ili VJ)".

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se secam, sj je odjebao canka sms-om u kom mu je napisao da nece ni da razgovara niti hoce njegovu podrsku, to je sam canak izjavio na n1

dakle, ista stvar koju je uradio sa cedom, samo je njemu rekao usmeno :)

 

meni nije licemerno iskoristiti ds i onda ga skrajnuti jer upravo to mislim i da zasluzuju :)

 

evo i tacno sta je pricao februara

od 1:20

 

 

kada Radule dozvoli da mu na mitinzima priča Šutanovac, onda možemo stavljati znak jednakosti između njega i SJ-a

nemojmo biti neozbiljni.

radule ima svoj pokret i njemu podrska stranaka u izbornom procesu ne treba

Edited by soul wandering
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam skapirao iz cankovog intervjua da sj ne zeli njegovu podrsku, cak naprotiv, ako premotas ovde na 3:50 kaze drugacije:

 

 

imaginos ovim dvostrukim arsinima ( :) ) cini mi se sam sebe ubedjuje sto je odustao od podsrske sj, slabo mu ide za sad :)

 

priznajem, gresio sam, bio sam za sj-a dok nisam doziveo prosvetljenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

nisi razumeo, kad se tek kandidovao rekao je ono " pozivam sve koji se zalazu za bla bla bla, pa i sam sns, a nece da uslovljavaju da me podrze"

to je ono za sta se canak uhvatio, nije eksplicitno rekao zelim podsku lsv ali necu ni da razgovaram sa njima :) to je upravo canak i zeleo da to tako zvuci i naseo si

lik ga je odjebao cim je cuo (dakle izmedju tog petka kad su se culi telefonom i nedelje kad je poslao sms) da ce ovaj sam da se kandiduje i da je sns covek, sto se evo sad vidi i kristalno jasno, mislim da to niko vise nije u dilemi

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko Čanku veruje, zaslužuje Vučića kao predsednika

 

@berliner: jel cujes sta ti rek'o dmd? ;-)

 

--

 

@sw: sj je prvo imao zakazan sastanak sa cankom. ne zakazujes sastanak ako nesto ne zelis da se dogovoris. a onda je dan pred sastanak poslao poruku sa odjebom. dakle, nije bas da nije razmatrao canka u nekoj kombinaciji. nismo naivni. ;-)

 

sj je prihvatio podrsku i ljudi koji su muljavi, a verujem da bi prihvatio i canka da mu je to islo u prilog. nemam neka prevelika ocekivanja u pogledu sj-ove principijelnosti, dosta je tu pijace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se ubeđujete, imaginos je izabrao svoju sektu i hvata se za svaku sitnicu koju može da iskoristi protiv druge... da je izabrao sektu jankovića isto to bi radio za ostale, našao bi dosta sitnica i raduloviću da zameri, a jankovićeve bi umeo da opravda...

 

meni je samo tužno što mi se čini da se više energije troši na međusobno prozivanje opozicije nego na borbu protiv vučića... i treba da nas jaše kada smo debili, i na nivou pokreta a i kao pojedinci...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono što me nervira je to što se u komentarima najviše piše o Ceci

pored toliko profesora, sportista, umetnika, njima najviše smeta Ceca

potpuni imbecili

 

Ja sam to skapirao da ljudi namerno žele da stave znak jednakosti između Cece i "intelektualaca".

Time ih degradiraju i pokazuju da isti ti intelektualci nisu na višem nivou od Cece.

 

 

canak je sokiran kako je jankovic skrajnuo ds u kampanji. kaze da on iskoriscava ds, de ces bolje reklame

http://www.danas.rs/...ć pobedi Vučića

 

Pa Čanak iskusno politički troluje, jer želi da probudi bunt u DS, pa da se ogrebe o taj bunt.

 

@imaginos

zasto bi razgovarao sa cankom kome je sns prikupljao potpise a za koga se znalo da ce se kandidovati, i sa cedomirom koji otvoreno podrzava vodju, molim te objasni?

kod radulovica cenis doslednost i sto ne dozvoljala uslovljavanje a kod ovog to nazivas primadonom?

 

Zato što čovek koji ima nepokolebljiv stav, može da razgovara sa svima. i ne beži od razgovora.

Mogao je taj razgovor da iskoristi za svoju promociju. Da ode sa Čankom na razgovor, da ga odjebe u razgovoru, i da to saopšti javnosti. Bio bi pun pogodak.

Ali treba imati makar malo političkog talenta za to.

 

@sw: sj je prvo imao zakazan sastanak sa cankom. ne zakazujes sastanak ako nesto ne zelis da se dogovoris. a onda je dan pred sastanak poslao poruku sa odjebom. dakle, nije bas da nije razmatrao canka u nekoj kombinaciji. nismo naivni. ;-)

 

Pa da... "pederski", što bi rekao naš narod. ;)

 

što se ubeđujete, imaginos je izabrao svoju sektu i hvata se za svaku sitnicu koju može da iskoristi protiv druge... da je izabrao sektu jankovića isto to bi radio za ostale, našao bi dosta sitnica i raduloviću da zameri, a jankovićeve bi umeo da opravda...

 

Ja ne znam zašto vi stavljate znak jednakosti između Radulovića i Jankovića? Oni su dijametralno suprotni. Počev od ekonomije, pa do ostalog.

I nemoj da mi pričate sad, da je DS podržao SJ, al' on ne prihvata njihov program. To su priče za malu decu.

Prihvata podršku DS, al' ne prihvata njihov program, ne prihvata Čankovu podršku, zato što isto ne prihvata njihov program. Koja je to logika?

 

Aj, tebe i razumem, treba da odeš na to pivo sa SW, pa mora paziš šta pišeš, al' Čarlija i DMD ne razumem... ič...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je samo tužno što mi se čini da se više energije troši na međusobno prozivanje opozicije nego na borbu protiv vučića... i treba da nas jaše kada smo debili, i na nivou pokreta a i kao pojedinci...

To je moralo da se desi kad ne postoji zajednički kandidat. Jednostavno svako od njih mora da kaže zašto je on najbolji izbor, tj. zašto neki drugi opozicionar nije. Pa je Janković malo podbadao Jeremića, Radulović Jankovića, Boško i Beli sve njih i tako dalje.

 

Koliko znam, DJB je tražio da oni budu ti oko kojih će se skupiti opozicija (i da odjebu DS, SDS, NS i ostale), tj. neka Jeremić i Janković uzmu svoje funkcije (predesdnik RS i gradonačelnik BG), ali da povuku svoje glasače da na sledećim parlamentarnim glasaju za DJB. Problem je bio što je i DS hteo da se ugura, i ubedili su SJ da niko osim njih nema znanje i resurse da vodi izbornu trku protiv Vučića. Što je verovatno i tačno.

 

Ali da su na vreme krenuli, mogli su SJ, VJ, Dveri i DJB da kažu da su se složili da se ne slažu, ali da je to jedini način da se nešto promeni (godina prekretnice, 20 tačaka). I da krene paljba po svima (SNS, SPS, SRS, DS, LSV...). Vučić bi izgubio argumente 10 na 1, DOS, NATO i ostale gluposti u koje budale veruju, automatski bi ubili sve male stranke i realno mogli da urade nešto. Čak i u slučaju poraza, ne bi bilo svejedno ljudima kad vide da se milion i po ljudi skupilo oko nekih novih lica. Ovako, šta god da bude, biće zajebano i trebaće više vremena da govna odu

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se ubeđujete, imaginos je izabrao svoju sektu i hvata se za svaku sitnicu koju može da iskoristi protiv druge... da je izabrao sektu jankovića isto to bi radio za ostale, našao bi dosta sitnica i raduloviću da zameri, a jankovićeve bi umeo da opravda...

 

pusti ti mene i analizu moje licnosti, vidi sta pise na zadatu temu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...