Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ovaj Temic album je nista da se useres ali sasvim lep ako volis ovaj fazon. 

ex-klavijaturista iz Hakena, gitarista koje je svirao u onom Portnoy Shattered Fortress bendu, i valjda norvezani na vokalu i bubnju. 

manje vise zvuce kao spoj Hakena i Leprousa, ova pesme je bas taj gas, a i ceo album je manje vise u tom fazonu. nije rdjavo uopste, jak mi mnogo vise prija od novog Hakena, najvise zbog vokala, koji je malo kao Einar iz Leprous po melodijama ali ne kuka i ne forsira falset, dosta vise neki mid-ranged vokal. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti osecaj za Earthside. Djent ekipica se okupila i tripuje art forme neke, naprave 10 minuta pesmu od cega je 6 minuta low tempo ambiental instrumental za slow sex goticarke iz KST-a. Jebem li ga, radije cu da slusam otvorene nule na 150bpm 4/4 nego ovo, ako mi je vec do takve muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, sve mi je bukvalno meh sta je trenutno mainstream u metalu. Mislim, ajd, mainstream nikad nije bio posebno wow, ali bilo je do jaja bendova i muzike, al' ovo je bas neki rehash period cini mi se. Jbt, pa cujem sada hvalospeve o Orbit Culture, i poslusao ono, bukvalno zvuci kao industrial Machine Head za sirotinju. Jebem li ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tako u celom metalu, sve nesto hvaljeno na sva zvona, ja pustim ono smuti pa prospi stare ideje samo malo izmiksovano itd. Evo npr novi Dodheimsgard..

Zato vise imam rispekta za Immortal, Suffo i slicne koji bar ispeku te rifove i ne mute ti oci tom 'atmosfericom'..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

52 minutes ago, ShinigamY said:

Isti osecaj za Earthside. Djent ekipica se okupila i tripuje art forme neke, naprave 10 minuta pesmu od cega je 6 minuta low tempo ambiental instrumental za slow sex goticarke iz KST-a. Jebem li ga, radije cu da slusam otvorene nule na 150bpm 4/4 nego ovo, ako mi je vec do takve muzike.

Ne znam kakav je novi ali na prvom albumu nije bilo nešto puno djentanja. Ovi likovi su svi ja mislim Berklee diplomci a ne neki paceri (što naravno ne znači da su dobri kompozitori ali prvi album je meni bio super). Slažem se za Orbit Culture. Mejnstrim metal mi deluje da je sad u nekoj tranzicionoj fazi gde su se djent i deathcore momenti izlizali maksimalno i sad opet ide neki povratak na blago koketiranje sa nu metalom i nekim Gojira uprošćenim zvukom. Nebitno sasvim, ima dovoljno dobrog novog metala, ne slažem se sa Volom uopšte po tom pitanju.

Edited by Haos sam ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj kad vidim da je bend sacinjen od Berklee diplomaca, znas da ce biti previse prosipanja i kurcenja, a nigde icega slusljivog i pamtljivog. Iskreno, meni je to sve u tom fazonu. Da su svi brutalni muzicari verovatno, i odlicni kompozitori, verujem da jesu, al' se oni svi udalje od toga da napisu muziku koju ce normalan covek da poslusa. Al' ok, svako radi ono sto misli da je umetnost i ono sto ga radi. Meni su fascinacija najmladje generacije koje provaljuju muziku na TikToku i te neke super kratke forme, i onda krenu da se loze na te neke mixeve instrumentala svega i svacega, kapiram u vecini slucajeva da pokusavaju da se takmice ko ce da bude vise kul i ko ce da slusa uvrnutiju muziku bez ikakve popularne forme, cela generacija je fazon kontriranja svemu sto je radjeno do sada, do te mere, da ni ne znaju vise zasto kontriraju i sta hoce da kazu.

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sve slažem, ali verovatno su na isti način zaključivali ljudi svojevremeno kad su se pojavljivali Dream Theater i slični. Palamuđenje teško za random slušaoca.

Što se Earthside tiče, visoka očekivanja sam formirao na osnovu prvog albuma koji mi je bio super, ne na osnovu njihovog akademskog pedigrea, jebe mi se za to, ja slušam i punk između ostalog. Taj album je bio malo kitnjast ali ništa spec, nisu ni išli na neki preterani tehnički mrsomud nego da bude i catchy, prihvatam kritiku da su možda samo malo preterali sa dužinom pesama, sadržaj možda to nije zahtevao.

Za TikTok nemam pojma stvarno, ne pratim tu platformu nit me zanima iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, ShinigamY said:

Joj kad vidim da je bend sacinjen od Berklee diplomaca, znas da ce biti previse prosipanja i kurcenja, a nigde icega slusljivog i pamtljivog. Iskreno, meni je to sve u tom fazonu. Da su svi brutalni muzicari verovatno, i odlicni kompozitori, verujem da jesu, al' se oni svi udalje od toga da napisu muziku koju ce normalan covek da poslusa. Al' ok, svako radi ono sto misli da je umetnost i ono sto ga radi. Meni su fascinacija najmladje generacije koje provaljuju muziku na TikToku i te neke super kratke forme, i onda krenu da se loze na te neke mixeve instrumentala svega i svacega, kapiram u vecini slucajeva da pokusavaju da se takmice ko ce da bude vise kul i ko ce da slusa uvrnutiju muziku bez ikakve popularne forme, cela generacija je fazon kontriranja svemu sto je radjeno do sada, do te mere, da ni ne znaju vise zasto kontriraju i sta hoce da kazu.

Iako je nakaradno meni je ipak dobra stvar sto provaljuju muziku preko tiktoka i ostalih platformi, jer bar na taj nacin skrenu paznju na te bendove..

Recimo Molchat doma je dosao jer je postao meme prakticno zbog yt preporuka koje su svima iskakale, a svirka u dragstoru bila krcata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Kumodraski Vo said:

Meni je tako u celom metalu, sve nesto hvaljeno na sva zvona, ja pustim ono smuti pa prospi stare ideje samo malo izmiksovano itd.

To ne važi samo za metal. Ne važi samo ni za muziku. Svugdje je to tako. Tako npr izađe neka igrica koja je realno 6-7/10, sve iste mehanike, dizajn, gejmplej itd ko kod hiljadu igrica prije koji kritičari i mediji hvale kao čistu desetku dok je ne zaborave za nekih mjesec ili dva da overhajpuju sledeći slop sa fabričke trake.

 

A što se tiče Earthside-a, slušam sad eponimnu pjesmu sa novog albuma. Zvuči okej, al nije ništa posebno i ne opravdava trajanje od 11 minuta. Vraćam se starom Fates Warning-u, hvala puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/21/2023 at 10:09 AM, Haos sam ja said:

Izašao je konačno drugi Earthside album. Nisam ga još obrnuo ali će definitivno imati prioritet kod mene nad Leprous/Haken kopijom. Bzw, meni novi Haken super, vremenom sam ga prilično zavoleo a i uživo prezentacija je bila opasna.

ne mogu da kažem da sam previše pažnje posvetio, ali ova stvar mi se najviše svidela

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...