Jump to content

Recommended Posts

I ja sam ih gledao u Pešti pred Strato i Sonatu, stajao sam tačno ispred Hansena mlađeg, tip je sišao posle da se pozdravi sa ljudima koji su ga dozivali. I ja koji sam dva dana kasnije skontao da je mali Hansenov sin. :haha: Što je najluđe, setio sam se da sam daaavno video kako ima bend u kojem svira Kaijev mali, ali nije mi bilo ni na kraj pameti da je baš u ovom bendu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

bili neki ortaci da gledaju Caligula's Horse i Earthside u NYC ovog vikenda, kazu svi Earthside bas neprijatan za gledanje. Citavi vokali im idu sa kompa, nemaju uopste pevaca na turneji. 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oni ni nemaju pevača da je član benda, svi vokali na oba albuma su gosti. Svakako bezveze što vokali ide sa trake a još bezveznije je što sa trake ide druga gitara za CHorse, baš su buljaši što ne uzmu drugog gitaristu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg to je jos jedna osoba koju moras da nahranis i platis na turneji, sto nije sitnica za bend iz australije. 

nisam slusao bez druge gitare ali ne verujem da toliko lose zvuci. Symphony Xu nikad nista nije falilo live sa jednom gitarom, ne mora sve da zvuci kao sa albuma. 

Svakako je razumnije nego da ides na turneju sa vokalima na traci. bolje ostani studio bend ako je to situacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za Symphony X ali pretpostavljam da oni imaju live klavijature pa se pokrije to, meni baš fali druga gitara kad sam slušao poslednji put Caligulu, fušeraj je samo sa jednom tim pre što su baš gitarski bend bez prevelike atmosferičnosti. A jebiga jasno je to za troškove turneje i ostalo ali onda radi materijalne uštede svesno žrtvuješ kvalitet uživo prezentacije što je jedna od glavnih stavki u egzistenciji i umetničkoj prezentaciji svakog benda. Nije kao da je ovo neki punk pa da hvataš na energiju nego je svaki detalj bitan kod ovakve muzike i nekako su standardi visoko postavljeni. Drugim rečima, izabrao si bajo da sviraš prog i sve mora da bude cakum pakum. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vokal mi je super, bolji od Haken lika u svakom slucaju, al' muzika generalno je jako genericka i bas zvuci kao klon Hakena. Jebem li ga sto je taj Haken fazon popularan toliko, UK prog rock / metal scena moze mnogo toga da ponudi, i uglavnom se izdvoje bendovi koji zvuce ko Haken :haha: 

Btw, nesto mi je palo na pamet skoro, vecina novih "traditional prog metal" izdanja u poslednjih 5-10 godina zvuce blago receno kao prog rock sa distorziranijim i drop tuned gitarama (na ovo ne mislim na bendove koji su maltene metal core / djent / meshuggah klonovi). U smislu - nema neke agresivnosti, nema onog karaktera metala, nema nekog bas pamtljivog rifa, nekog pamtljivog refrena. Bas se mucim da nadjem nesto sto mi odgovara da slusam iskreno. Darkwater mi je cak najbolja stvar u poslednjih par godina od tog "trad prog" metal fazona, iako nije toliko agresivno, ima sve elemente koji mi odgovaraju, i uglavnom se samo vracam pre 2010 prog albumima nego ovo novo sto izlazi. Previse fokus na tehnicke / sync fazone, a premalo rifa - gruva - melodije - hooka uz sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se skroz. Sve dobro zvuci ali nista nije mnogo zanimljivo na duze staze. Haken je valjda Dream Theater za mladje ljude. Uzima taj sablon i pakuje ga da bude djent klincima zanimljivo. 

zato su mi prosli Anubis Gate i Terra Odium takodje verovatno najbolji prog album decenije, jer zvuce kao pre-2000s prog ali opet dovoljno moderno da moze da prodje za 2024. 

realno u poslednjih 20 godina mnogo su zanimljiviji bendovi koji su odrasli na tool, mars voltu, i neki alternativniji zvuk (Rishloo, Karnivool, Fair to Midland) od Dream Theater style proga. 

A koliko je bilo FW i QR copy proga 90ih, sad ne mozes nijedan takav bend da nadjes, a verovatno ni ne zelis. 😄 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Binary Dream pevac zapravo dosta vajbuje na Toma iz Evergreya za siromasne. tj vajbuje na trenutnog Toma, ne onog sa pocetka karijere. 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican kanadski prog-power bend. Za jedan prvenac ima tu jako dobrih ideja i originalnih. Naravno da uticaja stare skole proga ima i 'treba' biti ali ja volim da cujem uvek neki nazovi omaz kultovima u smislu da me delovi pesama podsete na neke dobre bendove koje slusam. Bez mnogo filozofije pristupio sam ovom albumu i bendu i dobio sam jako kvalitetnu muziku. Iako je album izasao prosle godine za mene je novina jer nisam cuo ovaj bend do pre neki dan,kad ga je nwobhm kanal izbacio kao novitet. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

izsao je album 20 feb. odlican je. prava US power/prog prica.

likovi sto rade Up the Hammers su se toliko odusevili da su ih odmah zvali da sviraju na festivalu sledece godine. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...