Jump to content

Zdravlje i sve vezano za Zdravlje


bo88gdan

Recommended Posts

Huberman za spavanje kaže

1. Kafa ne 7 sati pre spavanja, a i ne piti previše ni u toku dana.

2. Vodu smanjivati unos u večernjim satima. Najbolje uneti 2 litra u prvih 10 sati posle buđenja, posle skoro ništa.

3. Svetlost minimalna, najbolje nikakva za spavanje.

Ko hoće da bude budan: puna bešika, puno svetla, puno kafe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

popio sam uvece cetiri piva skuvao kafu da se malo razbudim i nesto uradim, no kako sam stavio kafu na sto rekoh aj sednem malo na kauc i pogledam telefon i zaspem naravno momentalno probudim se tri sata kasnije sav unezveren, sanjao dacica kako je postao premijer, popijem tu hladnu kafu i odem na yumetal u 5 A.M. posle x vremena, bole me unutrasnji organi pa sam popio jednu sumecu da popravim malo. odoh da ubijem oko jos koji sat, imam neku tabletu za uspavljivanje.

am i doing it wrong?

  • Like 2
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

47 minutes ago, Kumodraski Vo said:

Ja ostavio i kafu i alkohol i opet nisam srecan, u cemu je tajna..

Mora da nadjes smisao u ovom besmislu kapitalistickog materijalistickog robovlasnickog sistema prijatelju moj

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 12/14/2023 at 12:03 PM, Antikristina said:

Ne boli kad je prazna 🤣

Nisam u tom gasu, mada ne pomaže, letos igrom slučaja testirano

Ma samo se ti meni javi da ti dam pravu robu. Verovatno si pusila skank od koga ce glava da te zaboli cak iako te nije bolela pre toga.

Bas sada imam domacicu kao iz snova. Ako te glava ne prodje u roku od 15-30 minuta onda ti samo lobotomija moze pomoci.

 

Moja glava je verovatno jedna od punijih na planeti i bas je cudno kako me nikada ne boli. Magija samo magija. Ali mozda ima i do toga da moras da se prvo priviknes na marihuanu, da razbudis receptore koji su u spavajucem modu trenutno.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kompletnih pregleda, cak i palpacije kestenjace utvrdjeno je da mi je krv koju sam izdrkao bila posledica manijakalnog drkanja u tom trenutku i da sam zdrav skroz. Fizicki, naravno. Crna tacka na tetovazi se sama povukla (tetovaza nije povezana sa drkanjem, na ledjima je), izgleda da me je detence malo jace poceskalo po ledjima. Znaci moze komotno da se nastavi po starom. Ziveli!

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uspjeh prekjuče konačno da odspavam 8 sati zaredom. Evo koraka kako:

1. Kreni na put iz Bijeljine do Žepča kod druga sa faksa u 11 ujutro

2. Stigni kod njega u 4 popodne jer čovjek živi u vukojebini na kvadrat

3. Kreni u pola 9 u Sarajevo

4. Stigni tamo u pola 11

5. Dođi u klub u 11

6. Budi u klubu punih 6 sati i za to vrijeme popij samo čašu vode i jedan red bul

7. U 5:30 kreni nazad u Žepče

8. Stigni u Žepče u 7

9. Ispuši jednu buksnu i prekini sa ostatkom vutre jer ljudi prolaze i nije sigurno nastavit sa pušenjem

10. Vrati se nazad kod druga i odspavaj 1-2 sata uz pomoć svježe ispušene vutre

11. Kreni nazad za Bijeljinu u 2 popodne

12. Stigni u Šešlije u 4 na ručak

13. Padni u nesvjest dva puta zaredom jer si zadnji put jeo u 8 naveče prethodnog dana i tijelo ti se šokiralo od naglog unosa deset ćevapa

14. Nakon limunade i još malo odmora opet kreni na put

15. Stigni kući u 6

16. Pojedi malo slanine i suvog mesa

17. Istuširaj se nekako

18. Lezi u krevet i zaspi ko top

Tako da eto. Sretna vam svima nova godina, i nadam se da ste je bolje od mene proveli.

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
On 11/27/2023 at 1:28 PM, Antikristina said:

Tema za mene 👵 Da li neko ima iskustva sa Centrom za glavobolje?

Imam migrene od 12-13. godine i nekako sam navikla da živim sa njima, ali u poslednjih dve-tri godine ih prati mučnina koju teže podnosim nego bol

Uz to, javila se nova vrsta (naravno odmah sam konsultovala dr Google i rekla bih da je klaster/hipnička glavobolja) koja me bukvalno probudi u pola noći i probada mi mozak jedno pola sata-sat po nekoj mojoj proceni

Da se ožučiš

Treba mi neki dobar neurolog da me ne odjebe na genetiku i savete da se manje stresiram 😁

 

Jesi li radila MRI glave i vrata? Ako nisi uradi obavezno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...