Jump to content

Borknagar


Guest Ravenlord

Recommended Posts

Sira publika i kritika ih cesto kanda ne kapira... uglavnom dobijaju mlake recenzije poslednjih par godina, a i nesto ne nalaze mesto na top listama. Cesce sam od ljudicuo (i procitao) za Borknagar da smaraju (smaracki progressive bla bla) nego za bilo koji drugi bend itd...

 

Ta silna kritika što post-rok otkriva preko Alcesta samo može celom Borknagaru da posrče jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njegov solo album ima toliko genijalne vocalne kontrapunktove izmedju akorda klavijatura i gitare a josh ritmicki isprekidane

ljudima se generalno ne svidja taj ciganski polutonski vibrato a ne kapiraju da zapravo on kompletira harmonic minor

 

Znači tako se u teoriji stvara smor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njegov solo album ima toliko genijalne vocalne kontrapunktove izmedju akorda klavijatura i gitare a josh ritmicki isprekidane ,a na in sorte diaboli je tolko sranje da je dimmu morao ceo hor da unajmi da bi odpevao njegove deonice,ljudima se generalno ne svidja taj ciganski polutonski vibrato a ne kapiraju da zapravo on kompletira harmonic minor i to je ono sto vam iritira zato sto vas je straaaaaaaah bwhaaaaaaaaa

Sve je to lepo i istinito i uvek cenim kada neko ubaci u muziciranje malo više od pukog ređanja rifova i melodija, ali to ništa ne znači ako je rezultat dosadan.

 

Ovo za hor koji je unajmljen da ga zameni je retorika klinaca sa blabbermouth-a, čudi me kako u jednom trenutku pričaš nešto sa svim mogućim objašnjenjima, a onda odvališ nešto što nema logike ni argumenata da podrže datu tvrdnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

U svakom slučaju odličan album. Ja slušam ono što se slušalo pre 20 i kusur godina, pa šta? Kakve veze ima kad se šta slušalo, ako je dobro?

Meni je ovo odličan Borknagar album, prepoznatljiv zvuk + Vintersorg i Vortex zajedno. Kad stignem da preslušam sve javiću utiske, za sada i ovo malo što sma čuo mi je dovoljno da kažem da mi je dobro, jer me definitivno radi, a to je najvažnije.

Čemu sad sva ta negativnost? Kome se ne sviđa neka sluša nešto modernije, ako mu je to jedini važno u muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušam novi Borknagar i ježim se. Imam osećaj kao da putujem kroz vreme, unazad nekih 5-6 godina, najmanje. Ne znam zašto. Ali osećaj je fenomenalan.

 

ja imam isti osecaj. totalno su vratili stari zvuk u nekim momentima. samo sam jednom stigao da obrnem i svaka pesma je odlicna i sve vokalne deonice su mi se dopale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se nadam da nema puno Vortexa.

 

i ja sam se nekako nadao da ga nece biti previse, ali nema problema stvarno, videces. mislim da mu je za razliku od onog solo albuma ovaj put glas provucen kroz neki pitch correction i vokali su lepo legli u miksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...