Jump to content

Ill Niño


Recommended Posts

Čekaj brate, sagledavajući ovu tvoju izjavu dolazimo do zaključka da je:

- Machine Head sranje bend jer se u jednom od textova govori da je neki lik (verovatno Rob) sa ortacima čitao Satanisticku Bibliju kad je bio klinja i rešio da osnuje bend. Nikad nije mogao da smuva ni jednu ribu, svi su ga zajebavali, mama ga je cimala da ostane u školi i da se ne zamlacuje s muzikom...Ali postao je baja i sad svi mogu da ga 'poljube u dupe'. Poenta...?

...

Slipknot fura neki bes, mržnja, krv, smrt...

American high je do jaja pesma!!! Tekst je bas, bas super! icon_rockdevil.gif

 

 

Kad sam prvi put cula :

You think you know this,

You think you know that,

You think you know everything…. icon_uhoh.gif

 

Samo sam promenila playlistu!

 

Sto se tice Slipknota-oni imaju naaaaaaaaajlepse textove wub.gif

 

Btw, nije poenta sta je tematika kod Ill Nina, vec kako tekstopisac ne ume lepo da sroci to sto misli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, sustina je u tome da se ovde neki previse pale u vezi POD-a. Textovi su im ISTI! Uopste ne ulazim u to o cemu covek prica. njegova jebena stvar. radi se o tome da je gushenje srati jedno te isto non-stop, ma kako srceparajuce bilo...Ista stvar je i sa Kornom...

A klasicna muzikaje nesto drugo. Ona je vrhunac muzickog stvaranja...i nije nastala prva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam prvi put cula :

You think you know this,

You think you know that,

You think you know everything…. icon_uhoh.gif

 

Samo sam promenila playlistu!

 

Sto se tice Slipknota-oni imaju naaaaaaaaajlepse textove wub.gif

01. Slipknot ima najbolje textove? icon_confused.gificon_rolleyes.gif

02. Neću više da se ubeđujem, ako hoćete slušajte Ill Nina ako nećete-ne morate, vaša stvar. Ja samo kažem da Chris ništa lošije nije sročio svoja razmišljanja od recimo Coreya. Stil pisanja mu je skroz zadovoljavajući... Ali kao što rekoh, ako će vam 'loše napisan text' predstavljati prepreku da slušate neki bend,onda jebiga...Muzika je ipak za slušanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega ja ne slusam nu metal ali s druge strane nisam ogranicen. Ill Nino nikada nije bio pocetnicki bend, oni su nastali kao ostaci drugih bendova. Donekle sam propratio vasu polemiku i u potpunosti se slazem sa Nakijem ( icon_redface.gif ). Pre svega ona stvarno voli Ill Nino i detaljno ih slusa sto se tice muzike i textova a s druge strane mislim da je potpuno sposobna da proceni dobar tekst s obzirom na to da studira knjizevnost.

Ja nikada nisam skapirao Ill Nino do kraja iako ga slusamo svaki put kad blejimo kod mene (na njenu inicijativu violent.gif ) - svakom svoje.

Sto se tice SlipKnoT-a oni su mi mnogo vise legli iako nisam obratio paznju na tekstove. Njihova muzika nosi jednostavno vise energije za mene.

Ja sam dosta vremena proveo u inostranstvu (Kanada i Svedska) i mislim da je nu metal muzika koja je pravljena za zapadno trziste i mislim da je odlicno kada neko ko nije sa tih prostora moze da razume i da se identifikuje sa tekstovima. To pokazuje koliko neko ima siroka shvatanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='10. 9. 2005, 19:04'] Ja sam dosta vremena proveo u inostranstvu (Kanada i Svedska) i mislim da je nu metal muzika koja je pravljena za zapadno trziste i mislim da je odlicno kada neko ko nije sa tih prostora moze da razume i da se identifikuje sa tekstovima. To pokazuje koliko neko ima siroka shvatanja.

Čekaj, stani ... ispravi me ako sam pogrešno razumeo:

 

Ako neko može da se identifikuje sa tekstovima nu metala to znači da ima široka shvatanja ?

 

 

blink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, stani ... ispravi me ako sam pogrešno razumeo:

 

Ako neko može da se identifikuje sa tekstovima nu metala to znači da ima široka shvatanja ?

 

 

blink.gif

NE:

 

znaci da je ok ako neko iz indonezije moze da razume in flames. zanci da nije ljakse i nije ogranicen na ono sto mu je dato zdravo za gotovo.

 

u prevodu, ok je ako naki gotivi ill nino (jer ona to kapira). ne da neki balavi klinac kupi ill nino majcu u felix-u i nisli da je tako "hip" zbog toga,,,

 

CHEERZ! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. i dalje brkas pojmove 'dobar text' i 'interesantna tema'/'dobra ideja za text'

 

upravo. znaci nemoj tako bukvalno da se hvatas za sve sto je receno. to sto sam rekao za 20-ak reci ne znaci da sad treba lik da uzme recnik i nadje 'najduze' reci pa ce samim tim tekst biti dobar. NE! uopste nisam to mislio... a cinjenica da studiras knjizevnost nikako ne povecava vrednost tvog misljenja kod mene, jer si osudila tekst pesme 'Feiticeira' pretpostavljam zato sto pocinje sa 'fuck'. Deftonsi imaju vrh tekstove ali su znatno manje razumljivi od bendova tipa ill nino...

 

'American High' je vrlo direktna pesma, ne bavi se nikakvim osecanjima, razmisljanjima i ne sluzi se metaforama te se sasvim lepo uklapaju recenice tipa "me and my friends, reading the satanic bible, thinkin we should start a band/ cutting class to jam in my dad's garage..." (moje nagadjanje da ovo 'satanic bible' pak mozda ne znaci bukvalno to nego se mozda odnosi na slusanje Slayera icon_mrgreen.gif :just-a-hunch:) ali opet MH ima jaaaako raznovrsne tekstove pa ako im sudis na osnovu ovog jhednog verovatno ih nisi mnogo slusala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo. znaci nemoj tako bukvalno da se hvatas za sve sto je receno. to sto sam rekao za 20-ak reci ne znaci da sad treba lik da uzme recnik i nadje 'najduze' reci pa ce samim tim tekst biti dobar. NE! uopste nisam to mislio... a cinjenica da studiras knjizevnost nikako ne povecava vrednost tvog misljenja kod mene, jer si osudila tekst pesme 'Feiticeira' pretpostavljam zato sto pocinje sa 'fuck'. Deftonsi imaju vrh tekstove ali su znatno manje razumljivi od bendova tipa ill nino...

 

'American High' je vrlo direktna pesma, ne bavi se nikakvim osecanjima, razmisljanjima i ne sluzi se metaforama te se sasvim lepo uklapaju recenice tipa "me and my friends, reading the satanic bible, thinkin we should start a band/ cutting class to jam in my dad's garage..." (moje nagadjanje da ovo 'satanic bible' pak mozda ne znaci bukvalno to nego se mozda odnosi na slusanje Slayera icon_mrgreen.gif :just-a-hunch:) ali opet MH ima jaaaako raznovrsne tekstove pa ako im sudis na osnovu ovog jhednog verovatno ih nisi mnogo slusala....

01) Niko se ovde ne duva sta studira. Ni u jednom trenutku nisam rekla da sam pametnija ili sta vec zbog jebenog filoloskog faxa. Cak sam ga ove godine i upisala tako da...no.gif

02) Sto se tice MHa, American High mi je jedna od omiljenih pesama i ja uopste ne osporavam da MH ima lose textove ili da je krs bend. Bas naprotiv, jako ih slusam i ta tvoja konstatacija da ih ne slusam toliko pada u vodu jer kao sto sam vec rekla oni su mi vrh (pogotovu stari MH).icon_rockdevil.gif

03) Deftones niko brate ne osporava. Opet moram da ponavljam istu spiku kao za MH. Gotivim ih dosta i ne govorim nista lose za njih.

04) E sad: sto se textova tice ja potenciram upravo to da Ill Nino ima i dobre teme i text (stilski). Uopste ne mesam ta dva pojma. Samo kazem, da oni nemaju nista gore napisane textove od drugih nu bendova. icon_da.gif

 

@ Nikola (mechanical animal) - Hvala ti sto me branis ali mislim da to nije potrebno. ph34r.gif

 

Poz

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

01) Niko se ovde ne duva sta studira. Ni u jednom trenutku nisam rekla da sam pametnija ili sta vec zbog jebenog filoloskog faxa. Cak sam ga ove godine i upisala tako da...no.gif

 

ok napisao je tvoj ortak, to sam zbog njega napisao

 

Gotivim ih dosta i ne govorim nista lose za njih.

 

pa ne znam vrati se jebeno na prethodni svoj post i procitaj polako sta si napisala pa razmisli da li je lose ili ne.... icon_rolleyes.gif

znaci pljujes bendove koje gotivis da bi odbranila bend koji gotivis vise da bi na kraju rekla da nisi nista lose rekla za one prve.... icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam vrati se jebeno na prethodni svoj post i procitaj polako sta si napisala pa razmisli da li je lose ili ne.... rolleyes.gif

znaci pljujes bendove koje gotivis da bi odbranila bend koji gotivis vise da bi na kraju rekla da nisi nista lose rekla za one prve.... icon_confused.gif

Brate, dobro znam sta sam rekla, nemoj da mi izvrces reci za pocetak. Ni u jednom svom jebenom postu ja nisam rekla da su Machine Head i Deftones sranje! Niti sam ih napadala. Samo sam napravila komparaciju imedju textova ta 3 benda i objektivno sagledala njihovu liriku. Ne znaci to da ne volim npr MH ako sam rekla da American High ima glupu temu a i text. Navela sam i Korn koji volim ne prejebivo vise od ostalih nu bendova, kao primer za shit textove, pa? To ne znaci da ih pljujem... no.gif

math.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA, SVE VISE SE ODALJAVATE OD TEME I OVO SE PRETVARA U LICNE DISKUSIJE, BRANJENJA, NAPADANJA.

JA BIH REKLA DA SVI NU BENDOVI IMAJU STRAVA TEKSTOVE (UKLJUCUJUCI ILL NINO, MACHINE HEAD, SLIPKNOT I DRUGE), SVI LEPO IZGLEDAJU I PEVAJU I NEMA RAZLOGA DA SE SVADJATE. UKUSI SU RAZLICITI...........................

 

AJ SAD SVI DA IDEMO NA PIVO

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

user posted image

 

Dakle, koje pesme sviraju... Malo How can I live kvari ali opet je nikad bolji odabir pesama...

Dupe bi dala da čujem ove pesme live,pogotovu I am loco... musik20.gif

 

Elem ako ikoga zanimaju sveže informacije:

- sad su upravo na turneju po Americi (Filadelfija i sl.)

- upravo su snimili spot za pesmu What You Deserve čija će premijera biti sad u subotu na MTV2. (čini mi se da je nekog to zanimalo)

- pojavila se neka pesmica In The Fire na kojoj između ostalog bubnjeve svira Dave (Ill Nino) a bas lik iz Killswitch E. Nema neke veze sa nu metalom...

- kada nisu na turneji idu po cd shopowima i potpisuju diskove kao i priređuju mini akustične live nastupe. Sweet icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...