Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

Па колико је мени познато он је све време постојања бенда активно учествовао не само у писању текстова већ и у компоновању музике. Зато по мени сви имортал албуми имају тај неки шмек кога овде нема ни у траговима. Ово наравно пишем узимајући у обзир ових пар песама које сам чуо а верујем да ће цео албум бити у том "сировом" фазону,без страсти и емоција.

 

Ja sam ti rekao posle akutnog tendonitisa koji je dobio nije vise svirao gitaru neko vreme dok nije poceo da radi muziku za svoj solo album. Znaci od At Heart Of Winter on ucestvuje samo tekstualno, ja mislim da su i u intervjuima to pominjali nekoliko puta. Tako da ako je Abbath radio At The Heart Of Winter i Sons Of Northern Darkness tu nema onda sta da se prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свака ти част брате ако успеш да га обрнеш неколико пута. Ја нисам успео ни цео албум да преслушам колко ми стомак не вари ову генеричну буку. Тешко говно од албума. Боље му је да настави да се позерише са оним виршлама него да снима овако нешто. Више ће пара намлатити.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stvarno veliki fan Immortala i uvek sam branio Abbatha i dje cuo i dje ne cuo ali ovaj album je vise vezba u tome kako treba da zvuci takav stil nego punokrvan album (btw uvodni rifovi za To War i Eternal mi i zvuce novo za Abbatha ali ne na dobar nacin, previse groovy). Mozda su me i one kretenske fotke malo povukle u minus fazu ali ovo mi bas zvuci kao projekat, cisto nesto da se izbaci da bi prica isla dalje... a recimo I nije takav bio iako je po definiciji projekat.

Da ne budem na kraj srca, moram kao plus upisati sto se Abbath setio da ubaci brzine koja je falila pomalo na All Shall Fall.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ubacio je brzine i previše IMHO, kao da se samo fokusirao na to da album zvuči što metalskije i da ima što više riffova, ali mali procenat toga je interesantan.

 

Na momente kad je dobro, "Ashes of the Damned" npr., može da bude baš dobro, ali ostalo se ili vuče ("Ocean of Wounds", "Roots of the Mountain" - kada bi "Montains of Might" bila dosadna pesma, ovako bi zvučala) ili samo hrli nekontrolisano niz glečer ("Winterbane", "Fenrir Huts").

 

I da, ekstra minus poeni za najgluplji cover, ne znam da li ovo treba da bude zlo ili da vuče na zebanciju kao sa onih fotki, ali na kraju mi je rezultat samo glup. Onaj single ima mnogo, mnogo bolji cover, nejasno mi što ono nije za album iskorišćeno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...