Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

Па ти албуми са лошом продукцијом и јесу прави блек.Ти албуми до краја деведесетих.Ово ново тежак хипстерај.А реално,у овом моменту блек више не постоји.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da hipsteraj znaci da se lozis na neke praistorijske stvari u ovom modernom dobu. Druga stvar,blek metal nije umro,samo nije vise black metal 90-tih,onaj najcistiji i najsuroviji,jednostavno neki su otisli u progresivu,avantgardu,eksperimentisu,siri se i napreduje u drugom pravcu i to je pozitivno.

Ali i dalje imas bendova koje sviraju na sirovi i prljavi nacin. Mada to su vecinom blede kopije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to do kraja devedesetih su uglavnom krševi koji su glorifikovani do iznemoglosti zbog toga što su onima koji su ih glorifikovali predstavljali nešto novo, a istovremeno toliko ekstremno da je u suštini bilo moderno da se u to kuneš

kad je blek metal postao ozbiljan i kad su ljudi koji su stvorili te kultne albume odrasli i promenili svoj zvuk, napadnuti su zbog promena (Ulver, Satyricon, Emperor, Mayhem, Enslaved...)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da hipsteraj znaci da se lozis na neke praistorijske stvari u ovom modernom dobu.

Ложим се на старе ствари зато што имају несумњиве и неоспорене квалитете.То не значи да сам хипстер већ да поштујем и волим квалитет.

 

Druga stvar,blek metal nije umro,samo nije vise black metal 90-tih,onaj najcistiji i najsuroviji,jednostavno neki su otisli u progresivu,avantgardu,eksperimentisu,siri se i napreduje u drugom pravcu i to je pozitivno.

Није шија него врат.Није умро само што то више није блек метал него експерименти,прогресива,авантгарда (како ти кажеш) и напредовање у другом правцу!! Значи да то нема више везе са коренима па према томе има само делимичне обрисе онога од чега је потекло.

 

Ali i dalje imas bendova koje sviraju na sirovi i prljavi nacin. Mada to su vecinom blede kopije.

Од 2000. па на овамо све су копије."Оригинали" су давно поумирали.

 

kad je blek metal postao ozbiljan i kad su ljudi koji su stvorili te kultne albume odrasli i promenili svoj zvuk, napadnuti su zbog promena (Ulver, Satyricon, Emperor, Mayhem, Enslaved...)

Нико њих не би нападао да су наставили са квалитетом.Али то није случај.Барем не са већином бендова.Сви су касније почели да штанцују албуме само да би избацили нешто ново а не зато да би избацили нешто стварно добро.Ту наравно не спадају емперор,карпатијан форест,мејхем и можда још неколико имена.Па и сам Сатир је изјавио да су они до те мере исцрпели идеје да више ни они не знају о чему више да певају.

Већина њих је до сад добро зарадила па се окрећу трендовима што је за њих и нормално али не и за људе који су навикли на прави блек метал а не на педерану.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim stari black metal, neki albumi su mi i dan danas među omiljenim (DMDS, Pentagram od Gorgoroth...) ali sam uvek pre za novije albume. Kad kažem "novije" mislim na Funeral Mist, Kriegsmaschine, Negative Plane, Nightbringer, Acrimonious, Bestia Arcana... Nisam ograničen, ali za mene je to black metal. Ovo što danas sviraju Satyricon, Immortal i ostali... Jebem li ga, ne dotiče me. Pustim ih jedino kada mi dođe neko jer ovo što najviše volim i nije baš da se sluša u društvu. Jedino mi Marduk i Abigor padaju na pamet od tih starijih, a da ih i dalje obožavam. A što se Immortal-a tiče, Pure Holocaust je zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

бар нисам хришћанин

 

Porucujem ti ovo : DESATANIZE!!! :D

 

@Sale : Druze,ne kazem ti da si hipster,ja znam da ti volis najvise starije,vec si mi pricao o tome. I ja naravno volim starije albume,ali smatram da svake godine izadje opet neki odlicni blek metal albumi. Evo kao ove godine Koldbrann,a i novi Sarcom dobar.

 

 

Uzivajmo uz DF. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...