Jump to content

Rotting Christ


Guest Hellraiser666

Recommended Posts

Odlican je ovaj novi album, ali moram priznati da mi se ovi folk elementi nikako ne uklapaju u ROTTING CHRIST sliku. Taj folk je previse bio furan u poslednjih par godina u metalu od strane kojekakvih bendova i jednostavno ne mogu da prihvatim to da su i ROTTING CHRIST poceli da ulaze u ligu tih bendova. Jebi ga, ROTTING CHRIST je okultizam, melanholija, a ne folk. Ne zelim da zvucim kao neki pa da kenjam i kukam za Thy Mighty Contract ili Non Serviam, ali sta bi sa pravcem kojim su krenuli na Genesis, koji je po meni najbolji njihov album u post Triarchy of the Lost Lovers eri? U svakom slucaju, ovo je odlican album i definitvno ce uci u moju ROTTING CHRIST kolekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo poslusao sam album mnogo pazljivije,ali jos nisam spreman na izjavu da mi je najbolji posle Triarchy...

Samo pesma kojom otvaraju album je fenomenalna,krece melodic black deonicom,a izmedju tih delova se prvi put cuju naznake folk elemenata.Cini mi se da je otpevana na grckom.Meni su pomenuti folk uticaji dosta doprineli kvalitetu i zanimljivosti albuma.Nekako ne zvuce kao kod gomile ostalih grupa,vec su mi skroz grcke.Enuma Elish mi je jedna od boljih pesama.Prvi deo pesme skroz odudara od ostalih kompizicija,a drugi deo pesme sa zenskim vokalom ima orijentalni prizvuk.Nemecic,jos jedna od boljih pesama sa najvise folk melodija.Ne,te melodije uopste nisu isfurane.Rage Diabolicus me na momente podseca na The Fifth Illusion.Threnody,ako ne i najbolja pesma na albumu,prosto genijalna.

 

Meni se ovo mnooogo dopada.

 

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd da kazem na osnovu ove enuma elish - onaj folk deo sa zenskim glasom je bolestan,nije normalno kolkio je digao pesmu,riba tako dijabolicno zvuci ... uh! :rockdevil: jedva cekam album da terorisem komsiju.

 

Zar za to ne koristis dildo? :)

 

Salu na stranu ja nisam fan "evolucije" metala.Ne volim kad bendovi menjaju stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Theogonia je jedan od onih albuma koje,kad cujem,odmah pozelim da trcim bilo gde i nabavim original,jer ovakva muzika ne zasluzuje nista drugo.

 

Taj folk koji su Baja i Goksi pomenuli meni je bas odlicno legao,nisu neke ljigave happy deonice,nego recimo kao u NEMECIC,jednostavno velicanstveno zvuce.Ja bih opisao album kao kombinaciju starog black metal stila sa prvih radova,atmosfere par poslednjih i novih upliva,folk i moderne produkcije.Od RC i nisam ocekivao stagnaciju,ali ovako dobro odradjen album na svakom nivou,od songwritinga,svirke,produkcije...stvarno nisam.

 

10/10,buy or die album

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ROTTING CHRIST mainman Sakis Tolis has told MetalZone.gr that the group's previously announced live album — which was recorded a year ago — will finally see the light of day before the end of 2007. The pioneers of the Greek metal scene put on two special two-hour shows featuring songs covering their entire catalog. These live concerts were held on February 3-4, 2006 at Blive Music House in Larissa, Greece and were the only shows to be recorded for the upcoming CD. The gigs marked the band's 18 years in the metal scene and fans from around the world were in attendance. The band also played a very special concert consisting exclusively of material from their first three albums — "Passage To Arcturo" (1989), "Thy Mighty Contract" (1992) and "Non Serviam" (1994) — on January 14, 2006 at An Club in Athens, Greece.

 

In other news, Tolis also told MetalZone.gr that the band will return to their home country after an extensive European tour to play a couple of shows that will be recorded for an upcoming DVD. More information will be made available soon.

 

:rockdevil: ovo se ceka sa nestrpljenjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.rotting-christ.com/tour.php

 

Rotting Christ & Mass Infection & Suicidal Angels

Date Country City Venue

05 Apr 2007 SLO Kranj Izbruhov Kulturni Bazen

06 Apr 2007 HUN Pecs Toxic Club

07 Apr 2007 HUN Budapest Blue Hell

08 Apr 2007 ROM Cluj Napoca Rolland Garros

10 Apr 2007 SER Beograd Dom Omladine

11 Apr 2007 ROM Bucarest Preoteasa Hall

12 Apr 2007 BUL Sofia Sredec Hall

13 Apr 2007 F.Y.R.O.M. Skopje tba

14 Apr 2007 GRE Kozani tba

15 Apr 2007 GRE Volos tba

 

 

 

Ko organizuje ovo?

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...