Jump to content

Celtic Frost / Triptykon


Teodosije

Recommended Posts

Pa baš sam to rekao zbog tog - PRE SVEGA... Thrash čini i određena doza brzine čak mnogo više nego sami rifovi... Da su samo rifovi glavna karakteristika, Cathedral i Sabbathi bi bili thrash samo tako.

Ima i brzine naravno, ali znas li ti koliko ima sporih thrash pesama (eto recimo i Dethroned Emperor). Ne mesaj sa speed-om.

A Sabbathi imaju jednostavno mocne heavy doomaste rifove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema o ovom bendu koja se nalazi na Thrash forumu je zamrla, a kako ovaj bend vuce Black Metal korene i jedan je od najuticajnijih na sve bendove BM zanra, ima puno pravo da se nadje ovde, zato ne smarajte i raspravljajte o bendu da ne bi brisao postove.

Pa OK ali mislim da je vrlo vazno obrazloziti zasto je BM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upitno je zaista kolko su oni black???no u svakom slučaju imaju jebene albume ...meni to zvuči ko mix dischargea i slayera npr...dakle speed trash-punk...textovi su ipak dosta mračniji....mnogi ih uspoređuju sa bathory ,no bathory ipak imaju sve odrednice black metala u svojoj glazbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celtic Frost je bolji od Bathory. Kol'ko god se Bathory provlačio

kroz različite žanrove, muzika im je uvek na isti kalup (ne

shvatajte pogrešno, Bathory JE dobar bend), dok se muzika

Celtic Frost-a menja i žanrovski i sistemski. Dispajt det što su

izdali samo 5 albuma.

Edited by Žderač

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...

Nebitno kako ih etiketirali CF je zasluzan za gotovo celu BM scenu danas(zajedno sa Venomom i Bathory).Nikad niste primetili koliko Darkthrone lici na CF???Sam Fenriz je rekao da mu je CF najveca inspiracija i da je svestan da malo i "krade" od njih...

Celtic Frost MAJKA!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok ti si icon_mrgreen.gif

samo sto je CF death a ne black,ali nebitno pivopije.gif

nebi se složio da su celtic frost i death i black metal...no ako idemo textualo i po nekim dijelovima atmosfere....bliži su blacku....no daleko je to od npr jednih bathory s kojima su ih često trpali u isti koš...osim toga meni zvuk celtic frost pogotovo morbid tales,emperors return i to mega therion...najviše me podsjeća na nekakav-speed-punk-thrash metal...blizak imenima poput discharge,broken bones,GBH,DRI,motorheada(malo),Venom...itd...no u svakom slučaju unatoć tome smatram ih od velikog utjecaja i za kasniju black i death scenu

NP-into the crypt of rays

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebi se složio da su celtic frost i death i black metal...no ako idemo textualo i po nekim dijelovima atmosfere....bliži su blacku....no daleko je to od npr jednih bathory s kojima su ih često trpali u isti koš...osim toga meni zvuk celtic frost pogotovo morbid tales,emperors return i to mega therion...najviše me podsjeća na nekakav-speed-punk-thrash metal...blizak imenima poput discharge,broken bones,GBH,DRI,motorheada(malo),Venom...itd...no u svakom slučaju unatoć tome smatram ih od velikog utjecaja i za kasniju black i death scenu

NP-into the crypt of rays

Da bih izbegao neku nasiroku kategorizaciju muzike Celtic Frosta,obicno kazem da su old school death metal bend,zato sto su po meni najblize tome.Kad se govori o Celtic Frost-u,ne moze a da se ne pomene Hellhammer koji je preteca CF-a,koji je samo malo siroviji i mracniji i glavni uticaj su vukli od crust/core i punk sastava u ono vreme.Za mene oni spadaju u onu grupu bendova koji se nikad nisu mogli svrstati u neki pod-zanr metala(uz Bathory i Venom),vec su u grupi nekoliko bazicnih metal sastava koji su vodili ka nastanku death-a i black-a.

Skroz se slazem sa tobom! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...