Jump to content

Enslaved


Ravendark

Recommended Posts

primećuje se dosta opuštena atmosfera u muziciranju - ušli ljudi u studio i izrokali šta su imali bez ikakvo pritiska.

Subjektivna projekcija poštovanja prema bendu. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudeći po raznolikosti materijala i vremenu kada je izdat, prilično sam siguran da je "The Sleeping Gods" sastavljen od stvari koje nisu stale na prethodne albume. E sad, to što njihovi leftoveri zvuče bolje od kompletnih diskografija drugih bendova je već druga stvar...

 

"Heimvagen" je tipičan noviji Enslaved sa uvodnim/završnim 70's rock rifčićem, "Alu Misyrki" je totalni oldschool black/oldschool heavy (u solaži) omaž, "Synthesis" elektro ambiental, "Nordlys" hipsterski post-rock/black za Brunhildu i skandinavske filmove, i naslovna kao paganski trip u fazonu "Sigmundskvadet"-a. I najsmešnije od svega je što se to sve tako urnebesno dobro uklapa u celinu da to nije normalno. Kraljevi.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subjektivna projekcija poštovanja prema bendu. :mhihi:

 

Que?

 

Sudeći po raznolikosti materijala i vremenu kada je izdat, prilično sam siguran da je "The Sleeping Gods" sastavljen od stvari koje nisu stale na prethodne albume. E sad, to što njihovi leftoveri zvuče bolje od kompletnih diskografija drugih bendova je već druga stvar...

 

Roger that, wise beard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Que?

Tvoja rečenica o tome kako je bend upao u studio i tako to je zamisao koju ti želiš da imaš, zbog ljubavi prema muzici benda i poštovanju prema muzičarima, idealizujući tako bend. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo nema neke veze sa "Axiomom". Ok, sigurno su se ovde našle neke ideje koje nisu stale na album, ali sumnjam da je i jedna od ovih pesama ikada i razmatrana za album.

EP zaista deluje kao da je snimljen od šale, iz zajebancija - posebno prve dve pesme, kao da su ušli u studio i na 1,2,3 opržili.

Jendostavnije no inače, skroz opušteno i lako za slušanje, ludački raznoliko (ali se, kao što reče Talvi, sve nekim čudom uklopi) i prebrzo prođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leftoveri, naravno. Zbog toga nije ni najavljivan i zato je i izasao ovako brzo nakon Axiome i dostupan je za dz. Moze im se.

Sve u svemu opusten materijal, upravo ono sto bi EP tradicionalno i trebalo da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj EP potpuno nezanimljiv. Baš gomila pesama bez ikakave povezanosti, a ne čujem ni to zajedničko funkcionisanje koje se pominje. Prva je dobra, ostatak prilično neupečatljiv. Više mi dođe kao gomila ideja, nego gomila pesama.

 

Znam da se ekipa koja seče vene ne bend ne slaže, ali jebi ga... objektivniji sam. :mrgreen:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: Iskreno... imaju par pesama, nikada me nisu zaista zainteresovali, pogotovo sa novim pevačem čiji glas zvuči kao kada ja karikiram goth pevače dok se trude da ubodu registar basa. Ali, nemoj da im kažeš da sam ti ovo rekao. :haha:
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...