Jump to content

Iced Earth


Iced Earth Diskografija  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Iskreno, nisam očekivao neku pompu, niti album koji će doneti ne znam kakav boljitak Barlowovim povratkom, ali ipak sam očekivao čvršći zvuk. Pesme poput ''Something Wicked (part 3), ''Divide and Devour''-koja mi je i najjača, ''Come what May'', ''I Walk Alone'' i ''Harbinger Of Fate'', su zaista dobre stvari, i čine album koliko toliko gotivnim, ali ostatak...i ono što je brzo, zvuči tupo, nema žestine...pesme poput ''Behold The Wicked Child'' i ''Crucify the King'' zvuče kao da ih je Grave Digger pravio, samo sam očekivao kad će onaj kreštavi Chrisov glas da se prolomi. :)

 

Album je za nijansu bolji od prethodnog i od glorious burdena, ali nije bolji od horror show-a, koji mi je do sada bio najgori album, dok je barlow pevao pre. ovaj album je dobar na svoj način, ali kvalitet i duh mu fale, nema živosti. ja kontam da su pratili koncept sa prvog dela, ali ipak, malo dinamike nije na odmet...od 15 stvari, 5 su super, 6-7 jedva razlikuješ, ostalo, pomenuo sam gore...niko ne traži da se bend vraća na staro i da se ponavlja, ali cenim da su nešto od stare prepoznatljivosti ipak trebali da zadrže, najpre mislim na oštrinu u brzim pesmama. I Barlowow glas je izgleda malo otupeo, ponajpre što onog vrištanja praktično ni nema, a i to što ima, zvuči nekako ograničeno, sputano...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih bas rekao da je Barlowu glas otupeo, odslusaj Immortal od Pyramaze-a - covek je super otpevao ceo album. Vrhunski. Mislim glas se s godinama gubi to je cinjenica, al' mislim da to ovde nije slucaj, mada mislim da je sam koncept pevanja moga biti malko bolji...

E, sad za ostalo se slazem... ''Divide and Devour'' i ''Come what May'' su mi najjace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kontam da su pratili koncept sa prvog dela, ali ipak, malo dinamike nije na odmet...

Концепт пре свега треба да се односи на тематику, не толико на музику. Ту извесни отклони увек могу да се направе, што Шафер очигледно није искористио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album uopšte nije loš. Otprilike je to ono što sam priželjkivao da čujem. Na mojoj listi za ovu godinu je tu negde, oko 5. mesta, bori se sa Benedictum - Seasons of Tragedy i Metalium - Incubus. Posebno su jake pesme: Behold the Wicked Child, A Gift or a Curse, Harbringer of Fate i, najbolja, Come What May.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Концепт пре свега треба да се односи на тематику, не толико на музику. Ту извесни отклони увек могу да се направе, што Шафер очигледно није искористио.

 

na koncept tematike sam i mislio...što se njihove muzike tiče, šta znam, jonovi rifovi kao i kod mejdena su manje više na isti kalup, sve ove godine.

 

 

narezao sam I walk alone

harbringer

devour

wicked pt3

come what may

 

na poseban cd i uglavnom to vrtim u playeru...ostale pesme me baš smaraju.a verovatno će ove i da drljaju na koncertima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrudili se jesu upravo ovih dana preslushavam projekat i chini me se da su pesmu the revealing uradili gledajuci masu u publici koja voli da headbenguje totalno minut istih rifova u krug kao na nakom tehno dogadjaju , balade su ok mada ni jedna pesma se ne izdvaja , ne pije to vodu ljudi .. mogu ja da se njishem i uz daru bubamaru ako mi pokaze dojku , realno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ black desire : pozdravio te Damnation and a day :)

 

Elem album jeste za nijansu bolji do proslog ali meni je prosli bio ocaj. Ovo je prosek za IE. Ima par dobrih pesama, sto jes jes (to su one koje je Vlada naveo) ali ostalo je mrsavo. 7/10 u najboljem slucaju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

od mene 8/10 skroz mi je ok album, otprilike sam znao sta da ocekujem...

za sada mi je "A gift or a curse" najjaca pesma

 

Slazem se. Mada, be uvrede Barlow anovima, Ripper mi je mnogo bolje legao na prvom delu nego Barlow na drugom. Sve u svemu dobro je za poslusati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima svoje mišljenje vezano za aktuelni album i to je to. Ali ja recimo posmatram to ovako, bend je na originalnom ''something wicked'' priču sročio u tri pesme, odnosnu jednu podeljenu na tri dela, ovde je to isto uradio, ali na dva albuma, što znači da se sa idejama ponavljaju. napisao si kao nešto sažeto a sad ga razgranao, a ustvari, lirički ništa novo nisi uradio. sad, na istu foru, naredni album može da donese ''dante's inferno'' kao posebnu celinu, od jednog ili više izdanja...ili pesmu ''travel in stygian'', koja je inspirativna, ili čak ''colors'' sa prvog albuma. ne sumnjam da bi mogli da naprave ceo album o njujorškim bandama. uradili to ili ne, sve više postaju ac/dc metala.

 

Ali evo, po starom oprobanom receptu, sledeći potez benda će biti singl ili dupli cd sa pesmama koje je pevao ripper, a ovde će ih pevati barlow. onda sledi najverovatnije dupli audio cd sa koncertnim snimcima, i naravnom za njim će ići koncertni dvd, pošto se barlow vratio, te to treba da se žabeleži. manje više do narednog albuma, proći će nekih pet godina...i ko zna šta će se dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskprekidana dupla bass, clasicni Scaffer rifing i melodija + Barlow vokal: layer-ovan 100 puta da zvuci k'o omanji hor, sta ces vise od Iced Earth-a? Baladicne stvari ne bi dobro legle sa Owen-om a tako su dobre: Gift Or A Curse, Crown Of The Fallen, Come What May...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja ocekivao od ovog albuma nabijeno je u jednu pesmu, a to je "The dimension gauntlet", to pojacam do daske i ludilo...

A onda sledi "I walk alone" isto bomba od pesme...

ma realno odlican je album, nije nesto novo, samo dobri stari Iced :)

 

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskprekidana dupla bass, clasicni Scaffer rifing i melodija + Barlow vokal: layer-ovan 100 puta da zvuci k'o omanji hor, sta ces vise od Iced Earth-a? Baladicne stvari ne bi dobro legle sa Owen-om a tako su dobre: Gift Or A Curse, Crown Of The Fallen, Come What May...

da, kad se malo bolje preluša album dobije se utisak da su zapravo balade najbolje ispale

 

Svako ima svoje mišljenje vezano za aktuelni album i to je to. Ali ja recimo posmatram to ovako, bend je na originalnom ''something wicked'' priču sročio u tri pesme, odnosnu jednu podeljenu na tri dela, ovde je to isto uradio, ali na dva albuma, što znači da se sa idejama ponavljaju. napisao si kao nešto sažeto a sad ga razgranao, a ustvari, lirički ništa novo nisi uradio. sad, na istu foru, naredni album može da donese ''dante's inferno'' kao posebnu celinu, od jednog ili više izdanja...ili pesmu ''travel in stygian'', koja je inspirativna, ili čak ''colors'' sa prvog albuma. ne sumnjam da bi mogli da naprave ceo album o njujorškim bandama. uradili to ili ne, sve više postaju ac/dc metala.

 

Ali evo, po starom oprobanom receptu, sledeći potez benda će biti singl ili dupli cd sa pesmama koje je pevao ripper, a ovde će ih pevati barlow. onda sledi najverovatnije dupli audio cd sa koncertnim snimcima, i naravnom za njim će ići koncertni dvd, pošto se barlow vratio, te to treba da se žabeleži. manje više do narednog albuma, proći će nekih pet godina...i ko zna šta će se dobiti.

 

ja prilično drugačije gledam na ovaj album, tačnije on je samo drugi deo jedne celine, a verujem da se ciljalo da prvi album bude bolji a da drugi ima ujednačenije pesme, ali ne toliko bombastične.

Nije ovo masterpiece i to je već svima jasno, ali nije toliko ni loše. No, sve u svemu evidentna je i kreativna kriza, ali to nije samo problem kod Iced Earth-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne verujem da je ovo svima bolje od proshlog albuma.

 

Iskreno, nedostaje mi Ripper. Shafer je' govna, vishe ni sam ne zna shta hoce. Pre godinu dana je rerecordovao originalnu SW trilogiju sa Ripperom, i mislim da bi bilo ljudski da je i Ripper otpevao novi kad je vec odradio i to i FA. Ovako, Barlow ne donosi ovom albumu nishta bolje, uklapa se u dosadu.. Proshli je ajde imao one klasichne "baladne" midtroe, ovaj nema nishta od toga, vec 6-7 dvoipominutnih-trominutnih "pesama" chiju poentu ne uspevam da vidim... Nit da ih izbacish iz liste, nit da mi se svide.. Od ostalih pesama, jebote, prvi pola sata se maltene nishta ne deshava, prva pesma koja je kol'ko-tol'ko IE-catchy mi je "I Walk Alone", i "Harbringer" mi je bash dobra stvar..i to je to.. "Come What May" ima potencijala, ali mi je lechka repetitivna, i fali joj bolji i epichniji refren. Kad vec reche epic, ovaja album se trudi da bude to, ali ovo je vishe epic fail no ishta drugo. Fali tu neki Setianmasakerski ubilachki refren...neka Frejmingarmagedon headbangerska deonica... Realno, ni Hansi Kursch ne bi mogao da spase ovaj album.

 

4/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...