Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

Preslusah 2 puta. Ne mogu jos da dam konacnu ocenu albuma, posto je bas los rip, i dosta susti i sl. Neka konacna ocena kad se pojavi 320kbps rip.

 

Rise - Najbolja pesma na albumu definitivno, rastura od pocetka do kraja. Obozavam ovakve refrene :rockdevil:

No Need To Cry - Solidna balada, zapamtio sam je jos kad je izasla na YouTube-u pre neki dan. Cini mi se da jos neko peva, tamo negde na sredini. Moguce da je Schlachter. Je l' zna neko o kom se radi?

To The Metal - Valjda zato sto sam je cuo mnogo puta, nije mi vise toliko odbojna. Moze to i bolje, ali solidna pesma.

All You Need To Know - Uvek je lepo cuti Kisketa :rockdevil: Dobar pocetak i refren.

Time To Live - Dobar refren, mada mi rif bas poznat, verovatno je i on odnegde maznut :bigblue:

Shine Forever - Druga najbolja na albumu. Kaijevo pevanje na pocetku me podseca na Derisovo sa Kill It od Helloween-a.

 

Ove ostale moram jos da poslusam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako to ovako brzo zakljucis. Ovaj snimak je uzas, samo se sum cuje, ali vec mi 3-4 pjesme zvuce kako treba.

 

Ja ne znam koji ste vi to fajl skidali kad vam shushti snimak, ovo shto sam ja skinuo ima sasvim ok zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako to ovako brzo zakljucis. Ovaj snimak je uzas, samo se sum cuje, ali vec mi 3-4 pjesme zvuce kako treba.

 

Звук је сасвим коректан, да се не лажемо. Одрастало се уз далеко катастрофалније носаче звука. Ништа позитивније неће изићи из већег битрејта.

 

Да се разумемо, стари сам фан ГР. Слушам их јако дуго. Кај је цар. Не сећам се да сам икад преслушао нови албум а да сам био незадовољан. Али ово је туга, потпуна безидејност. Као да су узели све осредње-лоше песме са задњих неколико албума и саставили их заједно. Гледам ове коментаре изнад, људима се албум свиђа и то. Поздрављам, али пре ми се чини да је у питању онај синдром "легендарни бенд који нам ускоро опет долази (ура!) и има да развали је издао нови албум, па јбг, и нема везе што смрди, натераћу себе да га слушам".

 

Онај лик изнад (без увреде, ништа лично) се одушевљава с просечном ''Empathy'', а посебно су га гануле неких 6 или целих 7 секунди, које се по ничему не истичу. Скоро ће концерт, па кад будете обнављали штиво уз Somewhere out in space, Powerplant, Land of the free... спремите шећер и воду. Биће вам лоше.

 

Ето, ништа лоше. Моје мишљење само. Мени се албум не свиђа ич. Ако се вама свиђа, утолико боље. Уживанција.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos ne mogu da se nacudim tome koliko me je germanska cetvorka prijatno iznenadila ovim albumom. Nakon vrrrlo osrednjeg LOtFII i nakon sto sam letos cuo premijeru novog "hita"...pomirio sam se sa time that there is a big fail coming our way...

...A sada mogu samo da se pokajem sto sam imao tako lose misli ka Kaiu i ekipi. Dok ovo nije jednod od najboljih Gamma Ray izdanja, mozda ce ove godine biti i boljih power izdanja (trebalo bi!), mene kao Kai followeru ovakav rad sa svojih 4-5 ubica pesama i par solidnih je dovoljan da slovno ejakuliram i da ga vrtim do besvesti :]

 

U stvari, nakon sto sam video creditse za pesme skapirao sam sta je prva prednost ovog albuma u odnosu, ne samo na LOTfII vec i na poslednja 2-3 albuma - input ostale trojice! I to bas na proslom je taj input bio veliki fail...Daniel tada bese bez pesme? A sada doprineo otvaraljkom \m/ Dirk, meni oduvek nekako najmanje simpatican cova ove postave, koji je napisao mozda 2 pesme za ovih 20 godina koje ne preskacem na albumima...napisao dve saaasvim dobre pesme, a i Henjo mu je propisno jebao kevu sa dve prave male power metal himne :da:

Druga prednost, najinventivniji Gamma Ray album jos od "Powerplant"a. Music-wise pre svega, tekstovi su uglavnom nothing special, ali muzicki odavno nije bilo ovako malo "e to je Priest/Sabbath.." momenata dok se slusa GR album :D Znam, ovo mu dodje davanje jeftinih poena, al' sta da se radi...

 

Rise - Svaka cast prijatelju Stolaru na povratku sa ovakvom pesmom. Mnogo volim onaj mali intro...Svidja mi se heavy-melodic mix...Pravi uvod za album koji i jeste bas takva mesavina. Jedino sto bih zamerio je refren, kol'ko je vokalna melodija fina i zarazna, tol'ko je tekst banalan i nyah, sas sve onim "stronger than eveeer"...moglo to inventivnije :]

Deadlands - Jedan od mojih favorita sa albuma :rockdevil: E ova vec ima ubica refren! I tako dobar uvodni deo, ludih 45 sekundi... Da me neko pita ova pesma bi bila prvi singl albuma, a ne uboga naslovna.

 

Mother Angel - Rockish stvar, kanda nista specijalno zarazna u pocetku, a opet se nekako uvuce u glavu..mrzim takve refrene :haha: Al' ne mogu da se oduprem utisku vrlo likable pesmice, kod koje mi jedino lecka smeta sto svaki put za startu razmisljam na sta me podseca onaj glavni riff...al' jeb'ga, nisam slusao dovoljno hard rocka izgleda da bih ga dokucio :haha:

 

No Need To Cry - K'o sto vec rekoh, nisam neki fan Dirkovog pisanja, jos kada sam pre albuma cuo da je on napisao ovo, baladu albuma, ocekivao sam jos jednu fail pesmu pored naslovne, i..nije da nisam bio skroz u pravu, ali pesma uopste nije losa! Sve u svem' spada u osrednji kos albuma, ali..not bad! Jedino onaj srednji deo previse lici na The Who, i zanima me k'o ono onako jebeno guli vrat u tom delu? Nema teorije da je Kai, ja dajem pare na Dirka...don't sing again please.

 

Empathy - O_O !!!....... O_O !!!!!!!!!!!!! :rockdevil:

:D

Ne znam...tako me navlaci ova pesma da je to bolesno. Ono sto mi je bio "Real World" na proslom, to mi je "Empathy" na ovom. Kome je nedostajalo Kaijevo "zlo" pisanje sa Majestica, a meni jeste, evo mu jedne takve pesme... Kao neki miks "Empress" i "Majestic", i to je ispalo zlo dobro! Atmosfera, lirici... Kai kad me pogodi, bas me pogodi.

"Chasing down to a place below

Can't you see I'm falling

Pain has come and the world

Will surely hide...in empathy"

 

Dream Healer je dobio svog malog nabildovanog brata, i mi ga volimo i zelimo da ga upoznamo uzivo.

 

To The Metal - Najgora pesma u Gamma Ray istoriji. Moving On.

 

All You Need To Know - Solidna power metal tuna koja ce mi u glavi ostati pre svega kao ona-pesma-gde-gostuje-Kiske, jer lik stvarno ostavlja trag sa onako dobro odradjenim refrenom. U smislu strukture slicna pesmao kao prve dve, pola uber-heavy, pola power-ledilo...nesto sto Rage vrlo uspesno radi vec duze vreme, heh, i mislim da to super lezi GRayu, jos kad gostuje legenda, onda itekako lega :rockdevil:

 

Time To Live - Aaah, dodjosmo u Henjo Power teritoriju. Rejoice! To je to, to je power metal, pevas refren i osecas se tako dobro raspolozeno i slobodno iznutra, boli te apsolutni kurac sto ovo nije "I Want Out" ili "Send Me a Sign" ili sto ce se pojaviti gosn Sammet napisati neku "Carry Me Over" bljuvotinu i ljudi vise svrsavati na to...ili sto je vec bilo ovakvih pesama...zvuci prokleto dobro i poweraski i to nam treba, TIME TO LIVE! :rockdevil:

 

Shine Forever - Pomislio bi covek da je neka gay power balada? Jebi se Igore, jesi glup. Dirk je napisao pravu metal primalfear speed metal bombu, gde su komotno mogli i da privuku Ralfa da otpeva/odvristi koju strofu sa Kaiem, kapiram da bi to beskrajno kewl zvucalo! :da: A i sam fazon da ti na jednom albumu gostuju i Ralf i Kiske...bas bi bilo lepo :] Aaanyhow, prijatno-brutalna pesma, ne mi ulazi u favorite, ali kudos to Dirk za trud.

 

Chasing Shadows - Henjo se potrudio da finis albuma bas prodje u njegovom stilu. I da je ostalih 3-i-frtalj minuta abominacijski, opet bih slusao ovu pesmu, bar zbog jebackog predrefrena :rockdevil: Refren je fiiin...soloi lepi..riffanje na mestu..ali predrefren :rockdevil: I da, ko svira onaj solo na klavijaturama?

 

Dakle da podvucem: Rise, Deadlands, Empathy, Time To Live, Chasing Shadows - maestralne! Jos 4 vrlo dobre do solidne, jedna kojoj ime necemo spominjati... (a koju ce verovatno morati da istrpimo live) Gamma Ray nam se lepo vratio i sad sam jos zagoreliji za 23. 2. nego pre, a jos manje od 30 dana, lele :D

 

Elem...Od mene 8.5/10.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...