Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

Da mi sviraju samo "Lake Of Tears", "It's A Sin", "To The Metal" i ceo "Sigh No More" pa bi fanatik u meni opet bio zadovoljen, ali da se ne lazemo, pored druge polovine "Rebellion"a, glavni prioritet za cuti na drugom koncertu je "Somewhere Out In Space" :] Jedan od klasika koje bi bilo strasna gre'ota ne cuti, posebno ako je bend gledan dva puta... Naravno, i nesto sa "I&G" bi bilo lepo, tipa "Last Before The Storm", bes mi sve, al' najpotcenjenija GR pesma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 1995 Michael Kiske did a collaboration with GAMMA RAY in the album Land Of The Free singing on "Time To Break Free" and the high chorus of "Land Of The Free". After thousand of rumours of Kiske joining in the band which come out from time to time, finally 14 years later Michael will do a collaboration in the new GAMMA RAY album. The CD titled To The Metal will be release on January 29, 2010 via earMUSIC/Edel.

 

In the next days Michael Kiske will record his part in the album soon but he won't do lead-vocals it's just a chorus.

 

"To The Metal" will be made available in four versions: As a regular jewel case CD, as a limited edition featuring an additional DVD (including an exciting making-of), as a red vinyl in gatefold packaging and as a collectors' edition featuring CD and 7" vinyl with two unreleased tracks, hand-signed. The album can be pre-ordered in Amazon here and Amazon germany here. The cover artwork was designed by Herve Monjeaud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, kakav uzas od omota, sta je ovo?!

Kao sto rekoh, cini se da ce ta linija idejne i svake druge regresije koja je u GR prisutna vec duzi niz godina da se nastavi i na novom albumu... Volio bih da se varam, mada sudeci po pjesmi To the metal, nazivu i omotu albuma ne bih rekao.

Potrebno im je neko osvjezenje hitno ili ce se pretvoriti u ironicnu sliku samih sebe, sto bi zaista bilo tuzno za hodajucu legendu i genija kakav je Hansen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju krajeva, šta više i očekivati od Gamma Ray-a, najbolje ideje su ispucali na albumima od '95-'05, i sad jedino što im ostaje je da održe reputaciju jakog power benda. Oni ionako više nemaju ništa novo da ponude, kao ni Blind Guardian. Blind Guardian je počeo da iritira samim dosnimavanjem i re-izdavanjem Bard's Song-a, što je rezultovalo mlakim albumom kao što je Twist in the Myth. Tako je i sa Gamma Rayom, izdali su ''Majestic'' koji je bio solidan album, a posle ''Land Of the Free II'' koji je bio onako, i sam album je bio sumrak ideja...mislim ubacivati rifove i teksotve bendova na kojima su odrasli kao tribute istim je samo fora za malu decu. Evo, i ova nova stvar, uz podlogu 'ladno možeš da otpevaš ceo ''Metal Gods''. Ako je takav i ceo album...šta reći, a ne očekujem nikakvu pompu, s obzirom da je ovo u najavi kao glavna pesma albuma.

 

Bendove kao što su Gamma Ray i Blind Guardian, treba poštovati zbog zaostavštine i izdašnih koncerata, a što se tiče novih ili predstojećih izdanja, to teško da će koga u potpunosti zadovoljiti kao što je slučaj sa ''land'' i ''space'' ili ''imaginations'' ili ''nightfall'' albumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedno malo obavestenje:

 

Ponedeljak, 4ti Januar, klub Voodoo, mJetal night, narodski receno meshano meso tj razlicite vrste metala, sa time sto ce ovo biti neka vrsta preview party-a za koncerte Stratovarius, Paradise Lost i Gamma Ray, pa cemo se malo koncentrisati na pomenute bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Limited-edition CD+DVD:

 

gammalimitedcddvd.jpg

 

 

 

Red vinyl:

 

gammaredvinyl.jpg

 

 

 

Regular jewelcase:

 

gammametal.jpg

 

 

 

 

Ovaj prvi cover mi se i svidja, rado cu kupiti takvu majicu ako je bude bilo 23. :da: Ova druga dva su mi jednostavno previse sarena i over the top, gde je ta suptilnost boje "Land Of The Free"covera? Blah...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...