Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Bas jebeno, ne verujem da su ikad svirali duzi koncert. Filharmonija mi je vise bila sminka jer nesto nisam primetio da su znacajno doprineli pesmama.

P.S. serem se bugarima u usta sto uz sve vole da tapsu i ispadaju iz ritma posle 3 sekunde, usrali su svaki lagani trenutak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, generalno mi nema smisla tapšanje na tihim sekcijama, zna se da će se publika raspasti a da bend može samo da se pogubi, sigurno im ne znači takav vid "podrške". :haha:

 

Simfonija je jako elegantno uklopljena u zvuk benda koji je ostao nepromenjen u smislu da nije bilo nekog razvodnjavanja ili preterivanja, sve je bilo na mestu. Tačno se znalo odvojiti gde su gudači u prvom planu, duvački deo orkestra mi se najbolje uklopio na Eternal rains will come, a hor svakako na The Grand conjuration i Cusp of eternity. Violončela i tako neki instrumenti su se teško razaznavali, ali ajde, ko će još da napravi besprekoran ton za metal bend, 30 ljudi u orkestru i 20 ljudi u horu?

 

Međutim, ono što iskreno mogu da kažem je da je drugi set možda i bacio prvi u senku, zato što nisam znao koje pesme da očekujem. Godhead's lament je bila ogromno iznenađenje, The Lepper affinity i To rid the disease takođe, The Lines in my hand je prezabavna uživo, a Advent idealan izbor što se tiče ranijih radova. :rockdevil:

 

Pored svega, bilo je zabavno onako kulturiška sedeti i slušati bend ovog intenziteta. To je još jedna stvar koja je učinila ovaj koncert jedinstvenim i dala mu specifičan vajb. Naravno, svi su ustali kad je krenuo outro za Deliverance i krenulo je kolektivno headbangovanje. :da:

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pogledao sam Opeth u Utrehtu i nisu me preterano odusevili. Bolji su bili prosle godine na Hellfestu.

Naravno, to sto mi Ghost Reveries nije medju omiljenim albumima je dosta uticalo na utisak, kao i nesto losiji zvuk (ni blizu zvuka kojim je KC razvalio u istoj dvorani pre par nedelja).

Mikael je bio dobro raspolozen. Glas sasvim solidan (ne kao nekada naravno), ispricao nam je kako je kao klinac dobio Sodom album tako sto je zamenio Svarcenegerov poster :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...