Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Nebitna činjenica ali čisto radi ilustracije: slušam Opeth od '99 i mislim da novi album, po pitanju opšteg kvaliteta, jeste u rangu ostalih radova. Naravno da nije savršen ili neki instant klasik (ima tu nekih sitnih nedostataka po pitanju aranžmana, recimo, oni ultra tihi delovi po meni narušavaju flow pesme ali daleko od toga da to znatno umanjuje celokupno slušalačko iskustvo).

 

Jednostavno, ako ti se sviđa (ili makar misliš da album ima potencijala da ti se svidi) slušaj ga, a ako ne, elegantno ga zaobiđi i to je to. Mada, postoji mogućnost da posle nekog vremena odlučiš da mu se vratiš i ponovo ga preslušaš pa ti se onda možda i svidi. Ko zna, meni se to dešavalo.

Slazem se sa prvom stavkom, a sto se tice druge imam oko 40giga muzike koja ima potencijala, znaci pravih cistku svojih foldera i tih 40giga muzike mi nije leglo na prvu loptu ali s vremena na vreme ja pustim i uvek ali uvek mi se desi da se zaljubim u neki novi-stari bend, otkrijem nesto novo sto bih izbrisala na prvu loptu jer mi tada nije leglo. Generalno, ne treba siliti sebe ali najgora stvar koju covek moze da uradi sebi u zivotu po pitanju bilo koje stvari a u ovom slucaju muzike jeste da ima ocekivanja. Ocekivanja ubijaju jer neminovno vode u razocarenja u manjem ili vecem obimu, pre svega jer su idealizovana a samim tim nerealna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salvation, naravno, nema tu nekog pravila pa da znaš unapred da li će ti se promena stila nekog benda svideti ili ne, previše je tu faktora (mnogih od njih uopšte nismo ni svesni) koji utiču na krajnji ishod tako da ono, samo lagano, ako misliš da neki album može biti kul pustiš, preslušaš, ako ide - ide, ako ne - nema veze, ostaviš, pustiš nešto drugo. Mada, jeste smor ako baš svaki bend koji voliš izda album koji ti ne leži xD

 

Mislim da je bitno imati generalno pozitivan stav prema novim stvarima. Dosta ljudi voli da kaže kako su open-minded a ustvari nisu. Non-stop nešto kritikuju ili se žale na nešto (zašto je produkcija bubnja na novom albumu suva?, zašto su ubacili hammond organ?, otkud sad ženski vokali?, gde su growlovi? itd.). Nemam pojma, po meni te dve stvari ne idu zajedno. Ako si zaista open-minded onda barem probaj da dok slušaš (gledaš, čitaš...) prvo skapiraš ideju iza novog izdanja nekog benda a onda će sve ostalo lakše doći na mesto (mada opet, ne mora da znači da će sigurno biti tako xD).

 

 

Melinda, loše sam se izrazio. :) Mislio sam jednostavno na onaj osećaj kad se suočiš sa nekim novim radom i odmah znaš da li to vredi tvog vremena ili ne. Da li će ti se, ili da li bi uopšte moglo da ti se svidi nekad u budućnosti. Slažem se za to u vezi očekivanja ali fora je što ne možeš da nemaš očekivanja, prosto zato što imaš dugoročno pamćenje znači da će neka (dobra ili loša) iskustva iz prošlosti vezana za neki bend doći u prvi plan kad čuješ novi album tog benda, to je nemoguće izbeći.

 

Možda je trik u nijansi. Ne treba preuveličavati očekivanja ali mislim da je nemoguće potpuno ih izbeći ili ignorisati. *scumbag brain*

 

P.S. Ja sam početkom godine smanjio veličinu mp3 foldera na 180 Gb. Hard-disku svanulo. xD

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Bio sam veceras u Becu na Opeth-u, nemam reci jedan od najboljih koncerata ikada od svirke, zvuka preko set liste koja je ubila.

 

Mika legenda kao i uvek raspolozen ali ceo bend naravno je bio vrhunski u svakom pogledu. Highlights su mi bile Bleak, The moor, Advent, The grand conjuration.. ali i ove novije sa Heritage-a i Communiona su zapravo mnogo mnogo ubedljivije live, The devil's orchrad je super live!

Naravno vredno pomenuti da sam sreo Totamealand-a pa se nadam da ce i on ovde da podeli utiske sa nama danas sutra, toliko od mene za sada :D

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ti kad nisi hteo da ideš a lepo sam te zvao. ;)

 

Strašno dobar provod sinoć, set listu kao da sam ja sastavljao, od moje omiljene Opeth stvari The Moor pa sve do potcenjenijih numera tipa Advent ili The Grand conjuration. Jedan od ubedljivih highlightova je i meni bila The Devil's orchard, iznenadio sam se koliko nove prog stvari zvuče heavy uživo. :rockdevil:

 

Veliki pozdrav Erotomaniacu, ono kad nekog sretneš posle četiri godine u jebenom Beču na koncertu. :haha: Bio je i Powerslave, iskreno se nadam da će biti utisaka i od njega, ipak je čovek gledao svoj omiljeni bend.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Da ne pišemo više o ovome na temi o Bubama:

 

Nikako MAYH ne mogu da smatram njihovim vrhuncem, možda SL uz BWP. Posle toga su samo slabili, isprva polako, kroz Mikin trip sa Deliverance/Damnation (tada je možda i počeo da otkriva prog rock uz Stevu, pa odlučio da mu ceo album bude takav), da bi stigli do ovoga čime se sada bave. Znam da se to nekima sviđa, sve su to ukusi, ali meni je neubedljivo i kao što ranije rekoh, ne zbog toga što nije metal, nego što mi zvuči veoma isforsirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nijesam mogao da odslusam BWP odjednom. Druga polovina albuma me uvijek smori.

 

Ti si lud čo'ek. Title track im je jedan od najsavršenijih momenata karijere, pa slatki Patterns in the ivy, Dirge for November... ma savršen album.

 

(kao i svaki njihov)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada stigne drugi deo naslovne, posle tihog dela, kakav je to vrhunac albuma, toliko intenziteta, atmosfere, svega. I, za mene, vrhunac karijere. Koji bi mit postali da su tu prekinuli, u doba kada nisu toliko svirali uživo... ludilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...