Jump to content

Kraljevski Apartman


Apeiron

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
mogu svi savrseno da sviraju, ali ako imaju vokal koji falsira ko konj, sve im pada u vodu.....

Ma da, kako da ne...

 

Ajde ti lepo uzmi (kupi, pozajmi, sta god) DVD Apartmana koji je upravo izasao, pogledaj 17 pesama koje su odsvirane LIVE, pa se vrati ovde i napisi gde je to, svega ti, pevac falsirao...

 

DVD izdanje perfektno izgleda, koncert je odlicno prenesen na medij, live atmosfera je sacuvana... Bio je to strasan koncert, a i dalje je.

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zanima me dvd izdanje, dovoljno je da preslusas ruku pravde gde mozda, samo mozda u jednoj ili dve pesme nema ni jedan fals, dok u ostalima....

ne mogu da razumem da su dozvolili takve propuste.

cucjes ih, sem ako nisi apsolutni nesluhista.....

ako je tako na studijskim snimcima, onda zive nastupe ne treba ni spominjati....

 

 

Edited by mia

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zanima me dvd izdanje, dovoljno je da preslusas ruku pravde gde mozda, samo mozda u jednoj ili dve pesme nema ni jedan fals, dok u ostalima....

ne mogu da razumem da su dozvolili takve propuste.

cucjes ih, sem ako nisi apsolutni nesluhista.....

ako je tako na studijskim snimcima, onda zive nastupe ne treba ni spominjati....

Svasta...

 

Mozda tebi ne odgovara nacin na koji Lotke peva, ali nazivati to falsem... to je isto kao kad bi neko rekao da Lemmy iz Motorhead-a falsira... mozda i falsira, ali u prljavom rock'n'roll, hard'n'heavy zvuku kakav neguju oba benda, to tako treba da zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam zasto ti dizes KA u nebesa,kad su poslednja dva albuma,posebno Rocker,jako glupa

Covek, ti ocigledno ne shvatas neke stvari vezane za ovaj bend.

 

Kraljevski Apartman zvuci onako kako bi bend te vrste TREBAO DA ZVUCI! Ni bolje, ni gore! Hard'n'heavy sirove produkcije, pevljivih refrena, odmerenih aranzmana, sa energijom 80ih. Sta ti ocekujes od njih? Da Lotke peva kao Dickinson? Da Zoran svira kao Nuno koga drzis u potpisu? E, to onda ne bi bio Kraljevski Apartman!

 

Ovaj bend zvuci na bini bolje nego na diskovima. Koji bend kod nas to moze unutar metal zanra? Podrska publike, takodje.

 

Bezveze je da dodjes i napises "zadnja dva albuma su glupa". Gde glupa svega ti? Nacices hiljade ljudi koji ce ti reci suprotno, dakle, to je samo tvoje misljenje.

 

Moja stvar valjda zasto meni odgovaraju, naslusan sam muzike mnogo vise nego dobar deo ovog foruma, ali to nema nikakve veze sa tim - Kraljevski Apartman zna znanje! Ono sto rade, rade odlicno. Dace nebo, pa ce sledeci album skoro, i da ce gitare da zvuce jace, i to je to. Ostalo je sve na mestu.

 

Nemam nameru da ulazim u dalju raspravu, zaista. Ovo samo iznosim svoje misljenje, i da idem sa teme.

 

Poz!

 

p.s. DVD imate u Mordoru, rekao je vec neko gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, vecjina ljudi ni necje recji da su glupi kao sto ni vecjina ljudi (mada ne sa ovog foruma) necje recji da je ceca glupa.

prljavom rocku......kako ga ti nazva......pristaje vokal koji ima boju kao lotke, ali ne mesaj interpretaciju sa bojom.moze da bude hrapav koliko hocje i da zavaljuje koliko hocje ( dickinson, iako ima cist vokal ponekad peva, onako, zavaljivacki, ali to zvuci svemirski, ne falsira), ali ne sme da falsira.cist ton je cist ton.

a da je pacer - pacer je.

 

a da ovde ima 200 ponovljenih reci - ima.

 

mrzi me da razmisljam.

Edited by mia

Share this post


Link to post
Share on other sites

U muzici je jako bitno da muzicari pre svega budu ljudi,sto se za KA i te kako moze reci,Lotke ne falsira,Mare je jako dobar basista i moze vecini basista da drzi casove,ostali su sasvim dobri muzicari,albumi su im dobri mada su na poslednjem albumu klavijature malo preglasne... pivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sestro, lotke je, kako da ti objasnim, svojim životom i delom izašao iz okvira "čist ton - prljav ton". proširi svoj um i odje... znaš šta želim da kažem, takvoj pametnici ne moram da crtam, zar ne? mrred.gif

da, lotke je izasao van ovozemaljskih okvira icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek, ti ocigledno ne shvatas neke stvari vezane za ovaj bend.

 

Kraljevski Apartman zvuci onako kako bi bend te vrste TREBAO DA ZVUCI! Ni bolje, ni gore! Hard'n'heavy sirove produkcije, pevljivih refrena, odmerenih aranzmana, sa energijom 80ih. Sta ti ocekujes od njih? Da Lotke peva kao Dickinson? Da Zoran svira kao Nuno koga drzis u potpisu? E, to onda ne bi bio Kraljevski Apartman!

 

Ovaj bend zvuci na bini bolje nego na diskovima. Koji bend kod nas to moze unutar metal zanra? Podrska publike, takodje.

 

Bezveze je da dodjes i napises "zadnja dva albuma su glupa". Gde glupa svega ti? Nacices hiljade ljudi koji ce ti reci suprotno, dakle, to je samo tvoje misljenje.

 

Moja stvar valjda zasto meni odgovaraju, naslusan sam muzike mnogo vise nego dobar deo ovog foruma, ali to nema nikakve veze sa tim - Kraljevski Apartman zna znanje! Ono sto rade, rade odlicno. Dace nebo, pa ce sledeci album skoro, i da ce gitare da zvuce jace, i to je to. Ostalo je sve na mestu.

 

Nemam nameru da ulazim u dalju raspravu, zaista. Ovo samo iznosim svoje misljenje, i da idem sa teme.

 

Poz!

 

p.s. DVD imate u Mordoru, rekao je vec neko gore.

Sto se nerviras? icon_smile.gif

Sa mog muzickog ugla reci cu ti ovako,nekoliko stvari koje,ocigledno,ti ne shvatas...

KA je popularan,zapravo,najvise iz razloga sto kod nas nema nikakvog boljeg ili probijenijeg hard-heavy benda kao oni.E,posto su u Srbiji oni jedini h'n'h bend koji nesto valja,onda je dobio takvu popularnost.

A ti mi reci da ima jos takvih bendova kod nas,a da valjaju...Samo nemoj da mi pominjes Leonardo icon_smile.gificon_smile.gif .

E,ja sam KA slusao jedno 5-6 puta uzivo i znam tacno sta govorim.

Prvi razlog sto sam prestao da ih slusam je jer su stegnuti kad treba da se daju pare(mislim na Kizu i Lotketa) - informacije iz prve ruke.

Drugo,ne znam da li ti cujes da od Rockera produkcija je sve gora i gora.Samo nemoj da mi kazes da produkcija nije bitna.

Trece,klavijature se koriste pogresno.Za neke heavy pesme one treba da se cuju u pozadini da 'drze atmosferu'.Ne,u KA slucaju one se ponekad cuju cak i jace od gitare,i to u pesmama za koje keyboards nisu uopste potrebne,a to je zbog - produkcije.Onda me ponekad neki deo podseti na Nightwish. icon_smile.gif

Cetvrto,Lotketov glas nije bas fals,ali ne unosi se uopste kada peva,a ponekad,neke pesme to zahtevaju.Pritom,na poslednjem albumu se bas cuje da nema zube i ne znam sto ceka vise da ide da ih namesti.

Na poslednja 2 albuma se sola skoro ne cuju,tako da ni ne pomisljam da Kiza ni zvuci kao Nuno,a da ne pricam o sviranju.

Na sva 4 albuma se cuje isti zvuk gitare...

Rifovi na poslednja 2 albuma su onako...ne mogu da ih pohvalim puno.

Naravno da zvuce bolje live,jer im producent ocigledno igrao igrice na mobilnom telefonu dok su snimali.

No,prva 2 albuma su solidna.Dobri rifovi,dobre pesme,solidna produkcija.Nekoliko finih sola. icon_da.gif

Rocker je vec pad kvaliteta,ali porast popularnosti( icon_confused.gif ) ovog benda.

Jedino gitarski mogu da pohvalim Kizu za country intro pesme Vino,viski i RNR.

I ima 2-3 dobre pesme na tom albumu.

Poslednji je bolji,ima bolje pesme,ali,opet nije to ono sto je bilo 2000. .

Ja bih voleo da se jos vise KA probije,ali me nervira kada neki mamlazi dodju na koncert Divljih Jagoda samo zato sto je KA predgrupa,da bi,odmah posle njih,otisli kuci i rekli cuvenu recenicu koju sam zapamtio:"Ko ce da slusa one matorce od Jagoda". icon_smile.gificon_smile.gif A i sam znas da se tadasnja postava Jagoda sastojala od mladih ljudi,ne racunajuci glavnog clana.

Ja razumem potrebu nasih za Heavy zvukom,ali mora KA da poradi na onim stvarima koje sam pomenuo.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam vec rekao, nemam volju da upadam u rasprave. Niti sam menadzer Apartmanu, niti ovde iko ikome ista moze da dokaze.

 

Ono sto ti i ostali ne shavate, a da je vezano za KA - Taj bend se slusa SRCEM, i taj bend ima DUHA! Jebe mi se kakva je produkcija! Kad bi poredio sa fudbalom, svi bi onda navijali za Zvezdu jer je imala vise uspeha od Partizana... pa, zasto onda ipak toliko ljudi navija za Partizan?

 

DUH! To je kljucna rec! Odes na koncert, slusas, uzivas, a ne stojis nazad prekrstenih ruku i komentarises: "gitarista ima los ton, Lotke falsira u trecoj minuti pesme, klavijature se cuju preglasno..." Apartman nije bend za takvo seciranje! To se radi sa potpuno drugacijim bendovima!

 

Ja mogu verovatno jednom rukom da sviram bubanj u KA, ali to NEMA VEZE SA TIM!

 

Lotke je na bini slavio rodjendan! Suze na oci su krenule kad je pevao Jesen. To se, covek, ili oseti, ili ne. Nema dalje.

 

Ja sam uz ovaj bend doziveo takve trenutke kakve nikad nisam doziveo ni sa jednim drugim domacim sastavom. Kratko i jasno, emotivno sam vezan, a oni su svjom svirkom i tekstovima odlicno to osecanje preneli u muziku.

 

I da, sto se tice Divljih Jagoda - Kraljevski Apartman je 100 puta bolji bend od danasnjih "Pitomih Jagoda". Jagode su tezga sastav danas, i koncert u Domu mi se ni najmanje nije svideo (a slusam taj bend od detinjstva). Takav sastav da svira obrade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj,ala ste nasrali icon_smile.gif .

Da,vazi sto se KA slusa srcem. laugh.gif Necu da odgovaram na svaku glupost koju si sad napisao.Samo cu ti reci,to za Jagode,ako to zelis meni u inat da nabijes na nos,onda izvoli... icon_smile.gif

Ti ocigledno nisi svestan kolika je razlika izmedju ta 2 benda.Mozda je poslednji album bio slabiji,ali,u svakom slucaju,nikad KA nece biti ni 2 puta,a kamoli 100 puta(kako ti kazes) bolji...

Ne znam da li si pratio ostale koncerte...npr. Gitarijadu,kakva je tu svirka bila.Mozda je Toni losije pevao jedino(sigurno ne gore od Lotketa u svakom slucaju),ali je svirka bila vrhunska,iako je bila u ranim,tj. kasnim jutarnjim satima.

E,a da ne pricam o naslovima KA pesama koje asociraju na druge,poznate hitove.Pa da se setimo kada je u Rock expressu neki mamlaz,ne znam tacno da li je Rogosic,rekao da je KA verzija Long Live RNR bolja od Rainbow verzije icon_smile.gif .

I da ne pricam kad cika Krezubi na koncertu krene da sere svaki put kako je ovo najrokerskije selo ili grad.

Za kraj,jos jednom - zasto su ljudi koje poznajem izasli iz KA - zato sto su Kiza i Lotke uzimali najvise para,a govorili njima kako mnogo traze.

I,pritom,jedna osoba koju poznajem je napisala nekoliko pesama sa 2. albuma i jednu sa 3.,ali to niko ne pominje...sve je Kiza radio no.gif ...

Kiza genius icon_smile.gif ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ajde, OK. Dosta je vise ove price.

 

Prvo, ako ne mozes da se uzdrzis od vredjanja, mozes slobodno da iskuliras ovu temu, jer cu ti ja brisati postove ako vidim to ponovo.

 

Ja tvoje postove ne nazivam glupim, stoga ne vidim odakle tebi pravo da to cinis sa mojima.

 

Divlje Jagode sam poceo da slusam pre nekih 13 godina, stoga - valjda to daje pravo za MISLJENJE o njihovom jebenom zvuku kakav imaju danas. Tebi odgovara, meni NE!

 

I dosta vise tog sranja oko toga ko uzima koliko para. Mislis da Zele ne uzima najvise para u Jagodama?

 

Tebi je i Rogosic mamlaz, Lotketa vredjas za zube... mislim da nemam zelju s tobom vise da razgovaram, dok ne naucis kako se razmenjuju misljenja na forumu.

 

Ajd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...