Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
:/ ehem..

 

gitara=----=marshal pedala=-----=komp ... :/

 

glavno pitanje " jel mi treba guitar rig pedala ? jel mogu direkt gitaru u komp da 'nabijem' ?"

Mozes,brate,slobodno.To je moj gitarista radio-nije nista strasno oduzelo snimku-mislim,kucnoj varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf probao sam... imam integrisanu zvucnu karticu i zvuk je uzasan.. :C proguglao sam na netu i nasao neki ASIO4ALL program.. i sad svaki put kad poteram guitar rig na ASIO audio settingu iskljci mi program..kao onaj error report sht ... se moze nesto uciniti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf probao sam... imam integrisanu zvucnu karticu i zvuk je uzasan.. :C proguglao sam na netu i nasao neki ASIO4ALL program.. i sad svaki put kad poteram guitar rig na ASIO audio settingu iskljci mi program..kao onaj error report sht ... se moze nesto uciniti ?

Po meni,najbolje ja,naravno,uzeti neku bolju zvucnu.Taj moj gitarista je pre neku godinu isti takav problem resio jednom jeftinom MAYOM-oko 70e,tada,u Liri.Sve je mnogo bolje sa bilo kakvom boljom katricom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf probao sam... imam integrisanu zvucnu karticu i zvuk je uzasan.. :C proguglao sam na netu i nasao neki ASIO4ALL program.. i sad svaki put kad poteram guitar rig na ASIO audio settingu iskljci mi program..kao onaj error report sht ... se moze nesto uciniti ?
Nije problem u zvučnoj, a morao sam malo da se našalim, zato što je realno pitanje bilo bez ikakvih propratnih informacija koje bi omogucjile da se razume šta hoćeš da uradiš :meshuggah:

 

Već se pisalo na forumu o tome više puta pa probaj sa pretragom. Jako ukratko, skroz pravilan način je gitara - D.I. box - Mikrofonski preamp - linijski ulaz na kartici, ili na mikseti i sl. E sad pošto to košta neka budget varijanta je da ti neko napravi i izlemi nešto što bi radilo sličnu stvar, e sad meni stoji mozak ko je ovde sa foruma nudio to, da li Usher? Bila je neka više nego ok cifra. Znači nešto što bi radilo kao D.I. pa onda uđeš u mikrofonski ulaz u kartici. Potšo su mikrofonska pretpojačala u onboard karticama govno, možda je bolje da imaš nešto što radi kao D.I. + mic preamp, i to se da napraviti pa onda to u line in na kartici. Možeš takođe uzeti neki jeftin procesor koji ima mogućnost da se uključi kompletan bypass svega u tu svrhu i onda u LineIn.

Inače bolji driver-i kao Asio4All će ti samo omogućiti manju latenciju, tj kašnjenje, ali će zvuk naravno biti isti.

 

Btw Guitar rig pedala je kontroler + DI funkcija.

 

Mogao bi takođe da odvojiš pola sata pa malo pročitaš po netu šta je to DI, mikrofonski preamp, kako se instrumenti kao gitara i bas snimaju direktno itd, čisto radi samoobrazovanja, a onda će ti i postati sve mnogo jasnije!

 

Po meni,najbolje ja,naravno,uzeti neku bolju zvucnu.Taj moj gitarista je pre neku godinu isti takav problem resio jednom jeftinom MAYOM-oko 70e,tada,u Liri.Sve je mnogo bolje sa bilo kakvom boljom katricom.

Bolja zvučna će dati bolji kvalitet zvuka generalno, i manje problema oko latencije, ali neće rešiti problem oko direktnog uključivanja gitare, osim ako nema ugrađen "instrument input" a to uglavnom nećeš naći na jeftinijim karticama. Mislim da je EMU USB0404 najjeftinija kartica koja ima takav ulaz.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim lepo :pivopije:

Ali nije to baš tako strašno, više je fora u tome da uradiš najbolje sa onim šta imaš. Znači ok kompjuter (a to sad može da bude i mašina od 300e + ok kartica (od 80 do 200e) + nešto za DI ulaz (ili simulator kao POD pa direktno snimaš, ili nešto da bi koristio software simulatore to je od 50 do 300e), ok par zvučnika, ako imaš para daš 300e na neke monitore i vozi miško. Nije to baš mnogo a može da se uradi sve što treba, naravno pod uslovom da čovek zna šta radi, a tu je najveći problem, jer je produkcija i snimanje odvojen posao od muziciranja i komponovanja, i ako ne znaš šta radiš, možeš da imaš i 10000 eura opreme umesto 1000 i isto ti se hvata. Tako da nije problem u $$$ već prvo u znanju i čoveku... Jbg tu već nema leka, nego rad red i muka. Evo nama se album upravo masteruje, i mislim da sam dobio vrlo dobar rezultat, takav da većina ljudi iz posla misli da je to neka visokobudžetna produkcija i da je snimano ne znam kako ne znam gde, ali smo se satirali od rada, i da nije bilo ključnih drugara koji su pomagali u određenim fazama... Plus se već godinama ložim na snimanje i čačkam oko toga. Znači, nekad je LAKŠE otići da čuvate ovce negde u Srbiji za 500-600 evra na 3 meseca i onda platite nekom i snimite album, nego da se nešto šatro ložite na kućnu produkciju a niđšta valjano ne dobijate. Pomalo se stvara obmana da je to lako i na dohvat ruke snimiti sve sam zato što se oprema i naročito software lako nabavi, ali je to u stvari odvojeno zanimanje koje traži vreme i energiju, pa sad... Treba svako da skonta da li bi da postaje i inženjer zvuka samo zato da bi sebi snimio album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno dushane za info.

e sad znam da strasno smaram, al me interesuje sad samo za software sledece, registrovao sam ga i kako sam skontao ima taj isti registracioni kod stalno bez obzirra koliko sam ga puta reinstalirao, uninstalirao pa ponovo instalirao..

problem je sto svaki put kad startujem program izbaci mi send error report ili don't send i izadje iz programa.. takodje ako se program slucajno upali ne mogu da mu promenim audio settings jer mi inace izbaci istu tu opciju za don't send i opet mi izadje iz programa... pa me interesuje da nije to mozda zbog registracionog koda ? ili do prokletog windowsa ?

 

ako ovo znaci propast , dal postoji slican program guitar rigu, malo gori..ili cak malo bolji ?

 

 

Edited by TOOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koliko ti neko na daljinu može adekvatno pomoći oko toga. Imaš registration tool. Ono što program traži je da se prvo upiše serial, a onda se kod koji ti da registration tool iskoristi u generatoru "ključeva" da dobiješ response. To ti je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si se drndao sa ASIO third party drajverima hoće da baguje. Dušan je lepo istakao da ti drajveri ne poboljšavaju zvuk već samo smanjuju latenciju. E sad možeš misliti koliko su kompatibilni kada su razvijani od strane open source zajednice. Mislim nemam ja ništa protiv tih drajvera ali ako je nešto dobijeno uz karticu onda to i košta zajedno sa karticom jer su pravili isti ljudi koji su radili i karticu a to su stručnjaci koji se razumeju u arhitekturu hardvera za koji pišu bolje nego iko drugi. Tako da zaboravi na ASIO4All, probaj rollback-uješ driver za karticu u prethodno stanje pa napiši šta si uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto svaki put kad startujem program izbaci mi send error report ili don't send i izadje iz programa.. takodje ako se program slucajno upali ne mogu da mu promenim audio settings jer mi inace izbaci istu tu opciju za don't send i opet mi izadje iz programa... pa me interesuje da nije to mozda zbog registracionog koda ? ili do prokletog windowsa ?

 

ako ovo znaci propast , dal postoji slican program guitar rigu, malo gori..ili cak malo bolji ?

Usput da ti dam jedan hint:

 

1. Desni klik na My computer

2. Advanced

3. Error reporting

4. Disable Error reporting

 

Kad to uradis, vise ti nece smetati taj send/don`t send pop up, ali tebe mozda muci audio drajver. mozda cak i reg key, a mozda i nesto trece. Prvo probaj da nabavis i instaliras svez drajver za svoju zvucnu kartu, pa preinstaliraj program.

 

Sto se slicnih programa tice, ima ih, najzapazeniji su Amplitube 2 i ReValver 2. Meni je ReValver cak zvucao bolje od Guitar Rig-a u nekim situacijama. Probaj, pa vidi ;)

 

Inace, sto se ove problematike tice, ako neko vec planira da investira nekih 100tinjak evra u "kvalitetnu" zvucnu kartu, DI box i bilo sta sto bi ga dovelo do bolje "record/play kroz PC" situacije, neka ne prodje pored Line6-ovog Toneporta. Model UX1 kosta nekih 120 evra i resava situaciju kvalitetno i sa stilom. Dolazi sa svojim (mnogo dobrim) softverom i moze se koristiti kao interfejs za sve ostale softverske amp modelere koji su instalirani na PC-u. Pisano je vec o tome i ovde i sirom weba, pa pogledajte.

 

 

 

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za li je dobro ili ne ne znam, znam samo da se preko softverskih (pa i hardverskih tipa toneport) farbi može postići vrlo malo u produkciji, eventualno neki clean, mada će i to zvučati sintetički. Najminimalnija opcija je nabaviti mikrofon, ozvučiti makar i kućno pojačalo i sa tim raditi koliko je bolje moguće. Osnovno pravilo je traženje po netu i trial/error eksperimentisanje. KOliko časova dnevno provedete za kompom toliko će te dobro snimati. u zdravlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne bih se bas slozio sa malo boljom zvucnom i dobrim magnetima na gitari uz savremena softverska resenja mada i uz amplutube 2 se moze dobiti veoma dobar zvuk.

recimo u Amplitubu2 je odlicno odradjena simulacija lampasa.

takav zvuk ne bi mogao da dobijem sa pojacalom koje je ispod 600-700e.

vecina danasnjih bendova snima na ovaj fazon bas sam gledao jedan video Judas priesta, oni su po ceo album snimali pomocu softwarea,

naravno ovo ce biti jos izrazenije napretkom tehnologije, predvidjam da za koju deceniju niko vise nece snimati sa pojacala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne bih se bas slozio sa malo boljom zvucnom i dobrim magnetima na gitari uz savremena softverska resenja mada i uz amplutube 2 se moze dobiti veoma dobar zvuk.

recimo u Amplitubu2 je odlicno odradjena simulacija lampasa.

takav zvuk ne bi mogao da dobijem sa pojacalom koje je ispod 600-700e.

vecina danasnjih bendova snima na ovaj fazon bas sam gledao jedan video Judas priesta, oni su po ceo album snimali pomocu softwarea,

naravno ovo ce biti jos izrazenije napretkom tehnologije, predvidjam da za koju deceniju niko vise nece snimati sa pojacala!

LoL :bigblue: ne boj se ti, nisu Priest ništa snimali tako što su se bocnuli u gitarski simulator, a ovako na nekim albumima je korišćena Line6 oprema ( ne njihovim) ali to je već malo drugačije od Amplitube :meshuggah:

 

Doduše ne slažem se baš ni sa Ikhabotom, ozvučavanjem malog pojačala u sobi dobije se zvuk... malog pojačala u sobi i to je to. Postoji varijanta da se napravi neki box pa se unutra strpaju kutija i mikrofon za po kući, ali to je već druga priča. To sa pojačalcem je kul priča ko ima dobre volje a treba mu nešto gde se ne radi sa puno gain-a i Dž dž varijantama.

 

Ono što je problem sa guitar sim-ovima je isto kao kad bi trebalo da napravite ogroman pano od fotografije niske rezolucije. Kao to je to ali ne valja kad se odštampa. Tako se zvuk sa većine tih simulatora ne ponaša baš kako treba u matrici i pretvara ceo miks u gomilu neke zamuljane govnarije. Jedino izuzimam Line 6 sprave, i Revalver II koji mi se doduše nekako ovako ne dopada, sve high gain farbe mi zvuče kao jedna ista, ali je zato kod distorzije bolji od ostalih značajno. Takođe sam čuo ljude koji su čuda pravili od onog besplatnog Guitar Suite seta efekata, to isto dobro šljaka. Znači može e sad, mene smara, ja bih čak i pre kupio glupi Vamp2 nego što bih se drndao sa latencijom i mučio procesor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje zajebava me orchestral...Podesim sve osnovno kako treba, međutim problem je sledeći na kom god kanlu izabrao neku farbu iz strings sekcije on me vraća na jednu te istu farbu ( čela i kontrabase )

Npr. Namestim tremolo violine i čim stisnem play on mi vraća na gore pomenutu farbu.

Problem se javlja samo u strings sekciji ( meni najbitnijoj )...

 

P.S.Čitao helpove ne pomaže , re-instalirao ,tražio po netu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LoL :bigblue: ne boj se ti, nisu Priest ništa snimali tako što su se bocnuli u gitarski simulator, a ovako na nekim albumima je korišćena Line6 oprema ( ne njihovim) ali to je već malo drugačije od Amplitube :meshuggah:

 

Doduše ne slažem se baš ni sa Ikhabotom, ozvučavanjem malog pojačala u sobi dobije se zvuk... malog pojačala u sobi i to je to. Postoji varijanta da se napravi neki box pa se unutra strpaju kutija i mikrofon za po kući, ali to je već druga priča. To sa pojačalcem je kul priča ko ima dobre volje a treba mu nešto gde se ne radi sa puno gain-a i Dž dž varijantama.

 

Ono što je problem sa guitar sim-ovima je isto kao kad bi trebalo da napravite ogroman pano od fotografije niske rezolucije. Kao to je to ali ne valja kad se odštampa. Tako se zvuk sa većine tih simulatora ne ponaša baš kako treba u matrici i pretvara ceo miks u gomilu neke zamuljane govnarije. Jedino izuzimam Line 6 sprave, i Revalver II koji mi se doduše nekako ovako ne dopada, sve high gain farbe mi zvuče kao jedna ista, ali je zato kod distorzije bolji od ostalih značajno. Takođe sam čuo ljude koji su čuda pravili od onog besplatnog Guitar Suite seta efekata, to isto dobro šljaka. Znači može e sad, mene smara, ja bih čak i pre kupio glupi Vamp2 nego što bih se drndao sa latencijom i mučio procesor.

 

pa nisam ni rekao da je priest snimao sa Atubom naravno da su koristili mnogo skuplji software, samo sam dodao da nije ni Atube za bacanje, ali u principu i line6 je korak dalje od klasicnog snimanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...