Jump to content

Judas Priest


JUDAS

Recommended Posts

I ja mislim da je British Steel slab album, iako volim da pevam Breaking the Law. U stvari, već Killing Machine je bledo izdanje, ali su zato Sad Wings of Destiny, Sin After Sin i Stained Class moćni klasici.

Meni je Killing machine verovatno najbolje Priest izdanje sedamdesetih. Hell bent for leather, Running wild, Burnin' up, Before the dawn, Rock forever... :rockdevil: Sjajne stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu sjajne, ali ipak ne koliko i The Ripper, Dream Deceiver, Tyrant, Sinner, Diamonds and Rust, Let Us Prey, Here Comes the Tears, Exciter, Better by You Better Than Me, Heroes End, naravno Beyond the Realms of Death,,,

 

Inače, Nostradamus je jednostavno savršeno urađen album, ako govorimo o toj vrsti albuma. Dobar heavy metal hit nije teško napraviti, to može i lemmy sixx, ali ceo album ovako fenomenalno uklopiti, gde svaki ton i stih imaju svoju poruku i bude osećanja, za to već treba imati talenta.

Edited by Leather Rebel

Share this post


Link to post
Share on other sites

British Steel je još i dobar album u poređenju sa nekoliko sledećih...

A, Nostradamus je odličan album! Teško mi je da procenim da li i najbolji (zaista ga je teško upoređivati sa albumima iz 70-tih i Painkillerom), ali bih definitvno voleo da, ako uopšte bude novog albuma, on bude u Nostradamus fazonu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, British Steel je bolji nego Point Of Entry i Turbo, ali nije bolji od Screaming For Vengeance i Defenders Of Faith.

 

Inace Killing Machine ima Before The Dawn, najbolju Priest baladu sve do Angela i live verzije D&R.

 

Leather Rebel, odgovorio sam na tvoj post o Halfordu na temi o vokalima.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da si odgovorio, video sam odavno i slažem se. Za Before the Dawn se već ne bih složio. Ako Beyond the Realms of Death ne računamo u balade, nego joj dajemo univerzalniji značaj, onda je najjača balada Priest-a za mene ova:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TaOPV9EE0cQ

 

Prava je šteta da je ubačena tek naknadno, kao bonus pesma na Screaming for Vengeance. Ja sam je čuo tek kad sam kupio taj original, mada sam znao i za Halfordovu verziju, koja je međutim nešto slabija, nema baš tu emociju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i ja sam cuo Halfordovo verziju i nisam nesto odusevljen. Volim je sve Priest balada, pa i Prisoner Of Your Eyes. Samo mi je Before The Dawn najbolja uz druge 2 koje sam pomenuo.

 

O, sranje, zaboravio sam Run Of The Mill, majku svih Priest balada - ta je isto u vrhu!

 

I naravno, nisam racunao Realms u balade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, British Steel je bolji nego Point Of Entry i Turbo, ali nije bolji od Screaming For Vengeance i Defenders Of Faith.

 

pa sad... ne znam baš... Screaming For Vengeance i Defenders Of Faith su meni tu negde, mislim slušam ih često koliko i British Steel (čitaj, veoma retko :) ).

 

sa steela su mi najbolje rapid fire i metal gods. naravno, i onaaaaj hit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ti ne mozes. :da: Isti problem imas i sa zaposlenjem i sex-om.Svi mogu,sem tebe.

 

Ja trenutno radim na nekoliko pesama koje će moći tvoje Ludilo da pojedu za doručak, kad ih budemo snimili. I instrumentalno i vokalno. Ali, ne kažem ja da je to što ti radiš loše, svako neka radi u skladu sa svojim stilom i mogućnostima. Kao što se tebi ne sviđa Nostradamus, tako se ni meni ne sviđa Motorhead, na primer.

 

Btw, moj posao nemoj više da pominješ, jer očigledno nisi u toku, a ja evo sve trčim da tebe prvog obavestim o zasnivanju radnog odnosa. A za sex se javi kad budeš prevario devojku.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo, s obzirom na to da je vokalna linija Ludila čista improvizacija. Ja to malo drugačije radim, meni je vokalna melodija noseći element svake pesme. Ali, rekoh već, svako ima svoj stil i nije u redu da se vređamo i omalovažavamo. Kao šo nije u redu ni da skrećemo sa teme bezveze. Ponavljam, Nostradamus je masterpiece.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@crnogorac

Vokalno ce da me oduva...ni sam nisam svestan sta me ceka.

 

@trep

Znaci,ipak si dobio posao?Borbina trafika ili neki privatnik?Mogao si mi to reci,kada si vec mogao da me smaras i svojim ljubavnim zivotom.Ne vidim razliku.

I nikada mi nece biti jasni ljudi koji krenu da seru,pa onda skupljaju govna koja iseru.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi namjera da vrijedjam ni da omalovazavam,ali Lemmy ima nesto u glasu sto ti tesko da ces steci,a to je karakter. Da ti priblizim tvojom logikom: Ono sto James Hetfield ima,pa i bolje pjevace od njega raznese. A takodje mislim da,iako se popravljas,si daleko od toga da budes bolji pjevac od Lemmy-ja.

 

End spam.

On topic: Nostradamus je njanjav album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi namjera da vrijedjam ni da omalovazavam,ali Lemmy ima nesto u glasu sto ti tesko da ces steci,a to je karakter. Da ti priblizim tvojom logikom: Ono sto James Hetfield ima,pa i bolje pjevace od njega raznese. A takodje mislim da,iako se popravljas,si daleko od toga da budes bolji pjevac od Lemmy-ja.

 

OK, pa čovek ima bend godinama, gomilu svirki iza sebe, izdao album, normalno je da je za sve to vreme izgradio karakter. Opet, njemu taj karakter leži za određeni tip pesama, za neki drugi ne, pa se i on ponaša shodno tome, što je OK. I ja idem tim primerom i trenutno radim na pesmama gde će moj karakter i moje emocije najbolje doći do izražaja. Ja nigde nisam rekao da bolje pevam od njega, već da trenutno pravim zahtevnije pesme, a kako ću se snaći na njima to ćeš čuti kad ih budemo snimili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ceo album ovako fenomenalno uklopiti, gde svaki ton i stih imaju svoju poruku i bude osećanja, za to već treba imati talenta.

 

Svaki ton na Nostradamusu budi smor.

 

Nije mi namjera da vrijedjam ni da omalovazavam,ali Lemmy ima nesto u glasu sto ti tesko da ces steci,a to je karakter. Da ti priblizim tvojom logikom: Ono sto James Hetfield ima,pa i bolje pjevace od njega raznese. A takodje mislim da,iako se popravljas,si daleko od toga da budes bolji pjevac od Lemmy-ja.

 

Black Horse,daje mu snagu! :rockdevil:

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...