Jump to content

Judas Priest


JUDAS

Recommended Posts

Lemmy, ja mislim da je AoR dosta raznovrsniji od British Steela.

Album je izuzetno raznovrstan - ima tri painkillerovske rokačine (Judas Rising, Demonizer i Hellrider), klasične heavy pesme (Deal With the Devil, Wheels of Fire), dve sjajne, ali međusobno vrlo različite balade (Worth Fighting For i Angel), prilično originalnu pesmu Revolution i epsku Lochness. Tu je i Eulogy, koja je poslužila kao model za nekoliko numera na Nostradamusu.

 

Na British Steelu su sve pesme na isti kalup...sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije raznovrsniji,posto je Angel Of Retribution najobicniji moguci heavy metal,isto kao i British Steel.Da li ima 2. brze,2, mid tempo ili 2.sporije vise nego ovaj drugi,sustina je klasicni heavy metal u kome nema trunke originalnosti i nepredvidivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bas AoR ne zvuci tako predvidivo...bar imaju 2 balade i jednu 13-tominutnu pesmu, na British Steelu se pesme ne razlikuje ni ko tempu ni po duzini...Breaking The Law je sjajna pesma, ostalo - nista posebno...

 

A AoR ima odlicne pesme, posebno Judas Rising i Angel su meni sjajne.

 

British Steel mi je nekako neinspirisan, cela metal zajednica je protiv nekog prodavanja i odlaska u komercijalu, a ovaj album je najveci sellout u istoriji metala, tesko je verovati da su to isti momci kao oni koji su pravili Sad Wings...

Share this post


Link to post
Share on other sites

British Steel mi je nekako neinspirisan, cela metal zajednica je protiv nekog prodavanja i odlaska u komercijalu, a ovaj album je najveci sellout u istoriji metala, tesko je verovati da su to isti momci kao oni koji su pravili Sad Wings...

 

ajd batali te sellout priče :smile: mislim, da steel je pravljen da bude radio friendly, a AoR da zadovolji sve fanove benda. U oba slučaja bend prvo misli na svoj džep, zar ne? što je i normalno.

Ostaje samo da li ti se neki album sviđa ili ne, meni AoR svakako više od Steela...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, u pravu si i da je na AoR mislio, ne toliko samo na dzep, koliko i da povrati fanove, tj da fanovi koji su ih napustili odlaskom Halforda vrate veru i njih. Steel mi je jednostavno losiji i od AoR-a i od drugih.

 

Zato praveci Nostradamus nisu mislili na dzep i treba im salutirati sto to rade u ovim godinama.

 

Meni je AoR jedan od prvih Priest albuma kad sam cuo, i secam se kad sam ga prvi put pustio, kad ono, Judas Rising, a ja - STA JE OVO? :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je British Steel nula u odnosu na Sad Wings, Stained Class, Painkiller, Defenders Of Faith, Angel Of Retribution, Nostradamus.... Sve su pesme predvidive i proste, kao da je album AC/DC-a...

 

Sad shvatam da sam od trenutka kada sam nabavio ovaj album, a tome ima 30 god, ziveo u velikoj zabludi. Hvala ti sto si mi otvorio oci i sto sam konacno spoznao istinu. A i koncert JP koji sam gledao, sada vidim u potpuno drugom svetlu. Bio mi je to fantastican dozivljaj, ali kada sad uzmem u obzir da su svirali gluposti poput "Metal Gods" i "Breaking the Law"...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Пејнкилер" без оклевања. Затим "Рем ит даун" који је прилично потцењен албум што ми је несхватљиво. У суштини, можемо у недоглед расправљати који је најбољи, али верујем да се сви слажемо да су сви добри. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...