Jump to content

Heroes Of Might And Magic


Zhad

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Za sada bi trebalo 19. maja u evropi i 23. kod amera. Mada hakerima to dodje isto. icon_biggrin.gif Inace, izasao je demo koji ima nekih 700 mb i u njemu se mogu odigrati 2 misije, jedna sa heavenom tj castle-om, i jedna sa infernom. Od toga je ova druga poprilicno teza. Al svejedno ima cak i jedna skirmish mapa isto sa infernom. Anyway po svemu kao sto je vec receno podseca na trojku. Sa dosta novih fazonu al generalno osnova je iz trojke. Mnogo su je dobro odradili. Kad sam prvi put gledao kako izlgedaju jedinice na netu mislio sam da neke smesno izgledaju tipa vampiri i neki od wizarda medjutim u borbi sve to fenomenalno izgleda. Takodje momci su se bas dosta trudili da uvedu razlike medju rase sto vise, i za sad se i vidi da su donekle uspeli. No, ostaje da se vidi finalno izdanje za koje ja mislim nece biti pogresno reci da je verodostojan nastavak legendardnih heroja. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe u tom demou možeš preko neta da pikaš borbe sa preset vojskama svih 6 rasa.

 

Evo ja posle 2 dana pikanja demoa da iznesem svoj brakedown. Pošto ima još samo mesec dana do izlaska ne verujem da će se igra radikalno promeniti, te odavde može da se nasluti koliko će igra biti dobra.

I kakva je? Nije loša uopšte. Ima i krupnih i sitnih grešaka. Ima dobrih noviteta i bezveznih noviteta ... Ipak među promenama preovlađuju pozitivne stvari i podređene su pretvaranju ove igre u multyplayer igru igrivu preko neta. Među nedostacima su nepreglednost i neintuitivnost sistema. Uglavnom su ubrzali borbe i kretanje po mapi.

 

+

-Grafika i atnosfera odlični, uspeli su da naprave fluffy 3d grafiku, po malo karikaturno. Teren u borbi lepo izgleda.

-Muzika i zvuk opet odlični.

-Rase se sada razlikuju najviše od svih heroja, svaka jedinica sada ima neku sposobnost, svaka vrsta heroja neki jedinstveni skil koji je vrlo zanimljiv. Demoni imaju gejting, kod Wizarda gremlini popravljaju goleme. Vrlo je različita svaka rasa, ovo su uspešno preneli iz 4ke i još unapredili.

-Za multiplayer postoje brži i simultani modovi uz koje se jedna partija Heroja preko neta može završiti za razumno vreme - ovo je verovatno najveća i najbolja stvar u vezi petice iznad prethodnih delova. Takođe postoji brzi sistem sa brojčanikom u borbama - sjajno rešenje.

-Nije previše zahtevna.

 

-

-Gradovi su bezveze organizovani, imaš neki sitni meni gde biraš zgrade koji očajno izgleda i sve je jako sitno, ali zato je preko celog ekrana neupotrebljiva slika grada koju možeš da rotiraš. Kupovina jedinica je takođe malo bezveze, ima previše prozora ...

-Nepotrebno zakomlikovan sistem skilova i abilitija kod heroja.

-Malo magija sa po malo čudnom podelom. 40 magija nekako nije dovoljno.

-Jedinice nekih gradova fizički izgledaju previše slične jedne drugima (Dungeon), neke izgledaju očajno (Necropolis), ostale su kul

-Previše realistična proporcija između sitnih i krupnih jedinica, što u borbi, što na mapi. Naime, na mapi dok ne klikneš na jedinicu, nema šanse da izvališ koja je jer uglavnom se previše sitne, isto važi u borbi za neke manje, meni je to bezveze, možda se nekom dopada da mu zmaj bude ogroman. Takođe mape su nekako previše prazne, a zamkovi su ogromni.

-Gomila glupih stilskih propusta, tipa: umesto da se iznad rudnika pojavi tvoja zastavica kada ga zauzmeš pojavi se neki glupi svetleći znak koji se rotira. Koje sranje ...

-Stvar koju će, verujem, ispraviti u finalnoj verziji - neravnomerna snaga jedinica. Dok neke gaze sve pred sobom druge so goli neupotrebljivi šit. Strelci su kod većine rasa prejaki ...

 

Poslednja promena je sistem poteza u borbi, ne znam da li je to dobro ili loše, ali je dosta drugačije nego pre. U početku mi se nije dopalo, sad više ne znam. Naime, svaka jedinica ima "Initiative" koja određuje koliko će često ona da igra u borbi. Znači nema poteza, nego ako jedna jedinica ima inicijativu 8, a druga 10, to znači da će ova od 10 igrati 2 puta posle 4 kruga ( između 2 poteza ove jedinice od 8). Kada je u tuči gomila jedinica nemoguće je u glavi sračunati kada će koja moći da igra, pa je dat bar u dnu koji taj problem rešava donekle. Sad kad razmislim veoma su to zanimljivo osmislili, a vreme će pokazati da li valja ta promena.

 

Eto, ako nekog nije mrzelo da pročita, primetio je da su ipak u nedostacima sitnice od kojih su neke do jaja imbecilne, ali to su stvari na koje se čovek može navići. Mislim da će ova igra da bude jako dobra i da će moći da se pika preko neta. Znatno je bolja od 4ke u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hoo, dakle, naigrah se ja heroja u poslednjih par dana. Ocena recimo 7/10. Ima dosta ok stvari al ima i nekih misterioznih koji mi nikako nisu jasne. Sad, ima ih podosta pa cu reci samo neke kojih se setim. Prvo i pre svega, ZASTO!! ima tako malo mapa za skirmish? To niko ne zna. Mislim bezveze, to makar nije problem, potrebno je samo sevnuti editor (koji oni uzgred nisu dali) i dati fanovima da odrade posao. CAK, ne moraju ni oni samo da se cimaju, al ne bolje ovako. no.gif Takodje, igra ima i debalansa, po meni, recimo kao sto je Old Smuggler rekao ima UZASNIH jedinica a ima i TOTALNIH shitova. Samo kao primer izdvojio bi Huntere kod Elfova, pa mislim ako se jos kojim slucajem ima luck na heroju to je tama. Naravno, shampion useless jedinica je svakako gargoyle, koga su nesrecnog toliko upropastili da mu izgled reflektuje snagu. Ocaj! Malo su mi kabasti i ti gradovi, koji definitivno uzmaju previse prostora na mapi no ajde, no nije toliko bitno. Inace, zanimljivost koju sam danas primetio, video sam par itema za koje nije odradjen text icon_smile.gif, samo pise njihovo ime, pa da ljudi samo izvale cemu sluze. icon_smile.gif

Meni je zapravo najvise zao toga sto nisu ubacili skirmish mapa, no ajde, valjda ce biti i toga kasnije.

Moze jos dosta da se kenja ovde o herojima al me mrzi... icon_spava.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno nisu stavili editor? Koji pajseri ...

Oni su baš rešili da ekspanziju prodaju po SVAKU cenu ...

 

Sjajno, znači ne samo da je kao što mi se činilo u demou, već ima i novih nedostataka icon_smile.gif ... ekstra, ekstra, kad igra stigne do mene za koji dan imaću prilike da proverim, ali deluje mi poprilično onako kako sam već rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi. Ni govora, nisam mogao da verujem te sam prelistao ceo folder da se kojim slucajem negde nije sakrio. icon_smile.gif Ali nema leba.

Da, kazem ti, bas neke imbecilne greske koje bi sve manje-vise mogle da se srede patchom valjanim. Sve zajedno sa editorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam igrao veceras pa nisam zapazio previse detalja. Za sada mogu da kazem da je muzika sranje, odn. da je mnogo losija nego pre. Nekako mi se cini da ce mi trebati dosta vremena da se priviknem na ovo okruzenje i izgleda da je prelazak sa IV dela na V dosta komplikovaniji nego sa III na IV

Nije mi bas preterano igriva na very high sa isto takvim AA i AF a imam solidnu konfu.

Cini mi se da su jedinice mogle biti malo vece u borbi, ne razumem zasto su tako sitne..

Toliko za pocetak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni je upravo jasno posle završetka kampanje, tojest onog nivoa do kog se može stići, jer zbog baga - ne može se dalje. Čisto da znate da se treći nivo sa Undeadovima ne može preći zbog greške u skriptama. Ubi obećava brzi patch da izvadi stvar.

 

Editor kao i dosta stvari nisu ubacili jer su izbacili igru na brzinu, imali su neku frku sa rokovima ili štagod. Oni ladno ni jednom nisu testirali kampanju! U svakom slučaju posle znatnog igranja reći ću da su osvnovna mada bagovi icon_smile.gif. Neki nivoi se preskaču, itemi koji nemaju imena, vidi se da fali dosta objašnjenja raznih stvari u igri. Neki nivoi se prelaze za 10 minuta, a neke je skoro nemoguće preći (probajte treći nivo u inferno kampanji na hard)

 

Inače igra donosi mnogo izmena, stvarno MNOGO u odnosu na trojku, jesi li siguran da igramo istu igru? Samo sistem sa inicijativom umesto poteza je ogromna stvar. Ništa slično se nije pojavljivalo od prvih Heroja. Takođe sistem skilova je dosta složeniji, ova stvarčica dosta pomaže da se ukapira, naročito ako želite da stignete do ultimate skilla.

 

Veoma pozitivna inovacija je što svi gradovi imaju neki jedinstven fluffy skill kao što su dosada samo undeadovi imali necromancy. Ovi skillovi su uglavnom sjajno osmišljeni. Gating za demone, Irresistable magic za Dungeon... Možda se nekom ovo ne čini kao velika stvar, ali zaista mnogo utiče na stvaranje različitog gameplaya kod gradova ...

 

Quick Combat me je oduševio. Znatno ubrzava stvari, kada vidiš rezultate uvek možeš da se predomisliš i isfutaš borbu ponovo sam. Ponekad vam zakida u računici, ali često ume da bude i darežljiv ...

 

Ostatak stvari je manje više onakav kakvim se mogao naslutiti u demou. Da igra nije tako bagovira i da je malo preglednija i sređenija imao bih jako dobar utisak.

 

Meni se nova mjuza dopada svuda sem kod Undeadova. Nekako je više atmosferična i manje napadna, mislim da je baš adekvatna kao zika za ovakvu igru. Ima i starih pesama kao ona u Haven gradu itd. Ono što meni smeta su glasovi glumaca koji su apsolutno smešni, kao i dijalozi u igri. Griffin eternal! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Dosta produkcijskih fazona je uzeto iz WarCrafta 3, cutsceenovi, pa i priča podsećaju neodoljivo na ovu igru ...

 

Jebiga, kad izbace taj patch moći ću više da kenjam, ovako mogu samo umereno ...

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni je upravo jasno posle završetka kampanje, tojest onog nivoa do kog se može stići, jer zbog baga - ne može se dalje. Čisto da znate da se treći nivo sa Undeadovima ne može preći zbog greške u skriptama. Ubi obećava brzi patch da izvadi stvar.

 

Ja sam ga upravo presao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja, taman htedoh da te pitam kako, ali i meni je iz druge uspelo.

 

Nego meni čim iz prve nije hteo da prođe kroz portal sa 20 bone dragona ja sam se setio da su se likovi na oficijelnim forumima žalili da ne može da se pređe .... da ne dužim samo sam obrnuo redosled događaja, ti si verovatno od starta to odradio kako treba...

 

Cela Nekromanserska kampanja je lagana i po malo bezveze, ova sad sa Dandžnom mi je mnogo bolja od prethodne 3. Nego sam izvalio da ipak neće moći stari dobri kombo iz dvojke Armageddon + Crni zmajevi jer Irresistable magic negira i tvojim zmajevima immunity na magije ---> šteta ...

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...