Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

E to ako si video na bmphoto, to verovatno stoji cena bogznaotkad, a100 ne verujem da iko ima na lageru, ali zato A200 kosta 390... Kad ga ima. Ja kad sam trazio u avgustu, a100 nije bilo nigde, a a200 svima pise da imaju, ali niko nije imao, i tako nadjoh 1 u Megastores Elektroniki i to poslednji, i to dupli kit koji je kost'o preko 600 evra.

Da sam tad naleteo na ovaj a100 po ovoj ceni, uzeo bih bez razmisljanja, i jos bi mi ostalo 350e da kupim neki cestit objektiv (ili da se napijem mnogo puta), umesto sto sad imam jedan teleobjektiv vishka koji mi kurcu ne treba.

A 200 je kao shatro upgrade na a100, mada je u sustini nova serija, pa i nije upgrade nego vise nekako "vrlo slican model".

Razlika izmedju a100 i a200 je u tom sto a200 ima brzi autofokus, i jacu bateriju, ali drugacije komande i 2 opcije manje (DOF preview i mirror lock).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Taman da vas pitam nešto. Tehnička je stvar.

 

 

 

Pominjan mi je pre neki dan izvesni "ugao" od 25 ili 27 stepeni na fotoaparatima. Nešto treba da slikam, i pošto je udaljenost ograničena (postoji fizička barijera iza), a dimenzija objekta koji slikam je standardna, od tog mi izvesnog ugla, jel'te, zavisi hoću li uspeti ceo predmet da uhvatim u kadar.

 

Da li može neko da mi objasni o čemu se tačno radi, i kako mogu da proverim koja kamera ima koji ugao? Kako se to zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je suncano i nemas sta drugo ti zapali u Zoo Vrt. Evo par sarenih posto je vreme napolju smor:

 

1 2 3 4

@Ajlin: ne upustam se nikad u tehnikalije pa nisam relevantna al sto je siri ima veci ugao npr fisheye tezi 180 stepeni i sl... tako da ne znam na sta se misli kad kazes samo 27 stepeni i sl :confused: mozda 180-27 :haha: nagadjanje...

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto siri ugao hvata to je prostor vise izoblicen, npr slikovito predstavljeno ovde - http://www.photozone.de/canon-eos/150-canon-ef-15mm-f28-fisheye-test-report--review?start=1

imas razne programe koji to ispravljaju al ne bas najsrecnije :da:

Fisheye ima specificne primene pa kao sto vidis nije preporucljiv ako ne zelis takvu sliku, bolje nesto tipa 10-17mm bez fisheye atributa.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...