Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Tako je bilo i pokojnom Tozi na fotkama... :mrtav::icon_sigh:

Mada, na 4. sam skoro pa siguran da su to kablovi od dalekovoda. :zeleni:

p.s. 3. je neko čudo za analognu fotografiju, kako si to dobila? U 5. mi se sviđa nazovi promašen fokus, otvara priču... 1. je klasika, al' nije loša, a 6. mi fali dust on the feet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa,iskreno za 3. nemam pojma,imam neko cudno osvetljenje u stanu,pa sam njega nemestala,nemam pojma,bas je ispalo cudno,a nova sam sa analognim ap, pa nemam pojma....

a za 5. nekako mi je fina takva:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@night's blood: ako vec volis da prebacujes u b&w i sepiu pogledaj mozda neki plugin za PS ili ako ga ne koristis podesi malo kontrast posto se bas stapaju detalji i slika ispadne mnogo monotono na kraju :da: Ako ti je cim onda eto da znas da svakako izgleda bolje u boji ako nista ne podesavas :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ispale su tako jer je svetlo loše, tj. verovatno je bilo popodne i velika temperatura... ono što možeš uraditi u tim uslovima je da smanjiš bracketing za -1EV ili manje, podesiš kako ti odgovara, a to možeš uraditi u manuelnom modu aparata ili već u nekom meniju, moj idiot je imao manuelni mod pa zato kažem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste doba dana pogorsalo uslove ali generalno ni jedna slika ne izgleda dobro direkt u b&w, najbolje je kad imas mogucnost da odaberes filter za tu konverziju, mnogi vole recimo visokokontrastni crveni filter, nekad je bolji zeleni i sl. Ali to vec previse komplikuje stvari za nekog ko se ne bi upustao u sve to :da: Ja nekad na brzinu lupim predefinisan filter, nekad cackam 15min, zavisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Svim ljudima koji su zainteresovani da nauče nešto više o fotografiji.

Jako praktična i zanimljiva knjiga pogotovo značajna zbog dela o kompoziciji; načinu na koji treba posmatrati svoje i tuđe fotografije; elementima u fotografiji; gomili vežbi u knjizi i još mnogo toga.

Pročitajte i uradite vežbe i napredak je neminovan.

 

http://www.scribd.com/doc/6402946/The-Photographic-Eye-Learning-to-See-With-a-Camera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim fotografiju ali nemam neku dobru kameru niti poseban talenat, jedino ponekad skljocnem u prolazu pa sta ispadne.

 

Smanjio sam velicinu slika da ne bi bile prevelike (sa 4000x3000 na 1200x900).

 

 

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

maslacak.jpg

 

sunflower.jpg

 

6.jpg

 

Snow.jpg

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...