Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

O čemu je sada reč ovde? Ne znam zašto 73a, ali definitivno po bojama i intezitetu svetla može da ima taj šmek i ko da je iz 70ih(zapravo bill koj fotoaparat napredniji od Zenit E(pošto je verovatno slikano Zenitom), sa Helios lensom ili bilo kojom M42kom može da se dobije takva fotografija, a ti fotoparati i delovi su počeli 70ih da se prave i prodaju.), mada iskreno period kada su se pravile najbolje analogne fotografije su iz 80ih(ne kažem da ih nije bilo ni 70ih, ali nekako po kvalitetu 80e su dominirale). Sad dal po kompoziciji ili po nekom drugom parametru to ne spada pod tu godinu je diskutabilno. Mada shvatam da je Ball došao ovde samo da troluje, pre nego nešto pametno da kaže. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Štajaznam, bus sa klimom mi ne ide nekako u osamdesete. Što se tiče izgleda(obrade), ovaj noise i malo jači kolorit može da se dobije za dve minute u fotošopu.

 

Inače uz'o sam danas novi objektiv, Canon 1.8 50mm. Nadam se da ću uskoro da upucam nešto, nisam dugo fotkao ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u PSu možeš da izvučeš nešto što podseća na vintage, ali uvek će se videti razlika izmedju analogne fotografije i obrade. :D

 

Koji foto imaš?

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo. Lasse Hoile kao inspiracija? :)

 

Hahahaha.... da ima malo tog smeka ali ne, nije mi do ovog trenutka on pao na pamet. :D

 

Canon 500D. Kupio sam ga pre nekih godinu dana skoro ali sam tek juče promenio prvi put kit objektiv. Trebao bi uskoro da padne još jedan ako bog dan...

 

Odlican je taj. Ako je 550D zivotinja(verovatno najbolji fotoaparat u toj pocetnickoj kategoriji), 500D je stepenicu nize. Ja sam ga koristio sa onim osnovnim kitom 18-55 i bio sam prezadovoljan, sigurno je jos lepse iskustvo raditi sa njim kada mu nabudzis lens. :)

 

becsanja871redone2.jpg

 

mirrorhn.jpg

 

Imam jedno pitanje sta mislite o ovom eksperimentu? Meni se nekako boje mnogo dopadaju, ali ne znam dal je to stvarno lepo ili ne.

 

img9111234166778015.jpg

 

Ne mogu da editujem, ova fotografija umesto ova koju sam prilozio.

 

http://img21.imageshack.us/img21/6599/img9011010105.jpg

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se takvi experimenti sa fotografijama dopadaju samo ako je ta fotografija materijal za neki plakat ili manipulaciju recimo...a ne gotov proizvod. (Mislim na trecu fotku, prva i druga su mi prelepe. Pristalica sam takve estetike, odatle i Lasse.)

Edited by Mari

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Novaliis : Probaj da 'izravnas' horizont u PS-u(tako ce nestati i ova senka u gornjem levom uglu), steta je da propadnu boje. :D Ovako dobijam morsku bolest. :)

Edited by Mari

Share this post


Link to post
Share on other sites

O znam, ovih poslednjih nekoliko fotografija sam namerno preradio da vriste od boja i kontrasta, takva mi je faza bila, nista vise. :haha: Bukvalno sam seo, uzeo neke stare fotke, napravio folder ''experimental'' i krenuo da ih obradjujem jednu po jednu na brzinu.

Plus, ne koristim nikakav fensi program, otkako sam se preselio nemam ni image ready, a photoshop nikada nisam ni imao a kamera mi je najobicnija digitalna. Planiram da uzmem bolju kameru, nabavim photoshop pa da krenem ozbijnije.

 

Evo jos par takvih. Prosto sam bio u tripu da pravim neki kontrast.

 

 

 

img0801if.jpg

img0769j.jpg

img0840h.jpg

16264311895990484018010.jpg

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Novalis

 

Ti si se baš dao u ekspresionizam. :)

Podržavam eksperimentisanje al' treba da poradiš malo na obradi fotografije, tj bez fotošopa ništa. Vidi se da imaš smisla za kadriranje na nekim fotkama i trebao bi uzeti neki dslr.

 

Jesi li probao da ideš malo na Dizajn Zonu da vidiš radove tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ooo, sjajna je ova poslednja serija, odlicna, mnogo mi se svidja :pivopije:

 

Hvala. :pivopije:

 

 

@Novalis

 

Ti si se baš dao u ekspresionizam. :)

Podržavam eksperimentisanje al' treba da poradiš malo na obradi fotografije, tj bez fotošopa ništa. Vidi se da imaš smisla za kadriranje na nekim fotkama i trebao bi uzeti neki dslr.

 

Jesi li probao da ideš malo na Dizajn Zonu da vidiš radove tamo?

 

Ma znam, fotosop je obavezan i gledam nekako da ga nabavim sto pre. Ovde u Americi ne bih da rizikujem da nabavim piratsku verziju, a jos planiram da nabavim neke druge programe (muzicke, video edit, antivirus itd.) koji su takodje jako skupi, pa ce morati malo da saceka. I jos treba kameru da nabavim, danas sam pronasao ekstra Nikon aparat, bukvalno sam se zaljubio kako je dobar, paket ima sve sto treba za dobrog fotografa a cena skoro 1000 dolara. :haha:

 

Planiram takodje da radim portrete, ali malo drugacije nego uobicajeno, imam vec ceo projekat isplaniran u glavi.

 

Pogledacu tu Dizajn Zonu, nisam do sada pratio nijedan sajt vezan za fotografiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...