Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Nisi ti dovoljno pametan, očigledno.

 

Soul wandering: Ja sam jednom pazario samsung digitalac, i teško sam se razošarao u njega bio je očajan. Ali osim njega nemam, puno iskustava sa njima. Ali najbolje je da juriš canon-ce u toj kategoriji, to ti je sigurna investicija.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, nažalost, nisam imao nešto previše vremena i mogućnosti da se bavim fotografijom kada me je najviše zanimala, tj. u srednjoj školi.

 

Išao sam u gimnaziju, a uz to sam intezivno igrao košarku, po 2 treninga dnevno, tako da nisam mogao da radim neki poslić sa strane da skupim parice. Šta ću kada nisam jedan od onih "maminih i tatinih". :)

 

Otac nije hteo ni da čuje za neki DSLR, pa ni onaj najjeftiniji. Čak štaviše, sećam se da sam hteo i poneke svadbe da radim (naravno tada sam stalno visio po foto radnji i smarao tog čoveka, nisam tražio ni kinte, čisto iz ljubavi što bi se reklo). Uglavnom tada je tek bio izašao Canon EOS 5D a jedan klinac iz blizine ga je dobio za rođendan, tako da sam povremeno fotografisao sa njim (ne znam šta on radi sada, izgubili smo kontakt, samo znam da je na kraju srednje uzeo još jedno telo, ne sećam se više koje i da je imao kolekciju objektiva kakvu mnogi profesionalci mogu da sanjaju). Jako sam želeo i da studiram fotografiju, ali...

 

Sada sam u totalno drugim vodama, i sumnjam da bih ponovo imao onakvu želju i elan kada bih uzeo neki DSLR.

 

Dizajn Zona, registrovan sam tamo par godina, ali nisam aktivan, ima nekoliko članova što su mi baš, da kažem antipatični.

Preporučujem strane forume, knjige, i YouTube.

 

Što se tiče priče nije bitan aparat već fotograf, slažem se - ali samo donekle. Verujte mi, neuporedivo je lakše napraviti dobru fotku sa nekim EOS 5D Mark II no nekim kompaktom. Jedna od najlepših strana fotografije Bokeh, dostupna nam je uglavnom na DSLR-u.

 

Pozdrav svima!

Edited by BLACK JESUS
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopada mi se mnogo atmosfera na fotkama, mada malo ovaj grain ubi, ja mislim da dosta radi protiv cele atmosfere na fotkama. Inače fotke imaju neki stalkerski osećaj, i zato mi se dosta dopada kadar, jer kolko pokazuje tolko i skriva objekat, što je skroz cool. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...