Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Daj mi program koji koristis da obradim slike i bice bolje. Imam ja milion drugacijih slika, mozemo da ih uporedimo kad god hoces. Objasnjavam na prethodne 3 strane o bojama, kontrastu i sl. i zasto sam tako obradio poslednji set slika, ali izgleda da niko ne cita sta pisem. ;)

 

 

 

Dead Man

 

Ova slika koju je postavio Generalni šije sve tvoje mnoogo a neko mu je deknuo minus odmah dok tvoje imaju po 5-6 pluseva. Ta slika takođe nije tehnički savršena niti je uslikana skupim aparatom al' ima koncept i priču. Svako ko se bavi fotografijom može to da ti potvrdi.

Ja da uslikam mačku u krupnom planu dobiću 10 pluseva i hiljadu lajkova na fejsbuku ali to ne znači da je to dobra fotografija.

 

Takođe kad vidiš zalazak sunca koji ti se sviđa ne treba samo da uperiš fotku u sunce i klikneš. Veruj mi da imam takvih slika tonu ali to što ih ne kačim ne znači da sam izgubio dušu niti bilo šta slično, jednostavno sam podigao svoje standarde gledajući druge fotke.

 

Slika koju je postavio Generalni po meni nije uopste bolja ni od jedne moje slike, a daleko od toga da ih sije mnogo. :haha: Koncept i prica su sta? Deda u tangama? Gluposti. Zasto svako moze da uslika macku koja se krije u travi u vukojebini a ne moze dedu koji seta plazom u sred bela dana? Svako ko se bavi fotografijom ima svoje misljenje, opet ti o nekim pra vilima idefinicijama.

 

Drugo, njegova slika je drugacija od moje.

Vec sam rekao da svaka moja slika ima pricu iza sebe. To sto nema ljudskog bica u njoj ne znaci da je mrtva.

 

Takodje, kad vidim zalazak sunca, ja ne uperim samo u tom pravcu i kliknem. Znam sta radim, ne znam samo kako svi misle da znaju bolje od mene kako ja radim i zasto slikam to sto slikam.

 

I prosto me zanima sto su se svi tako zdali u kritiku mojih slika?

Edited by Novaliis
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovoj celoj diskusiji sve vise mi se cini da su samozvani uceni umetnici toliko umisljena stvorenja da je to neverovatno. Potvrdjuje se, doduse, ono sto sam mislila i ranije.

Ne, ja nisam umetnik, vajanje prezirem, sve sto sam pokusala da izvajam je bilo krivo na pogresnu stranu, pucalo je i nije ispadalo onako kako mi se svidja, ali da, postoje state i vajani predmeti koji mi se izuzetno dopadaju. Sto se slikanja tice, svi moji crtezi su brljotine, tu i tamo napravim nesto sto mi se dopada, i uvek me kritikuju, i drago mi je sto je tako, jer ce se jednog dana, ako nastavim da crtam/slikam, to popraviti, eventualno. Tu je naravno i fotografija, za koju sam laik, ne pravim fotografije jer nemam cime, ali da imam, pravila bi ih, itekako. Ne bi bile nista "bolje" niti ista "losije" od Novaliisovih (btw, ako mozes, javi mi na pm kako te bese zove ostatak foruma posto ne mogu da trazim jer se ne secam gde sam videla, a ovaj nick mi je BAH za menjanje po padezima).

Kao laik, vidim koncepciju fotografije i zamisao, vidim pricu iza nje, vidim boje (koliko god spaljene bile), vidim nesto sto mi je privlacno, i iza svega, vidim zivot i zivost u njegovim fotografijama, kao i u vecini ostalih koje ovde bivaju postovane. Meni se dopadaju, i da se nije pomenuo ugao na fotki as drvoredom, i da se nije pomenula senka u gornjem levom uglu na onoj sa morem, to ne bih ni primetila, zato sto nisam sitnicar i ne trazim greske u necijim radovima, pogotovo neke koje apsolutno ne paraju oci, i ne narusavaju lepotu fotografije. Nije li to ono sto je bitno, lepota, a ne pravilnost u kadriranju? Da, treba znati na sta i kako baciti akcenat, ali nisam videla ni jednu na kojoj je sustina bila promasena, samo sitne trivijalne sitnice za koje vi eksperti zamerate amaterima.

Ne shvatam zasto MissionVao ne nalazi za shodno da postuje neku od svojih napucanih umetnickih dela, da vidimo mi napacene duse, KOLIKA je razlika izmedju njenog i amaterskog pogleda na svet. Smatram da je ne bih uocila, mozda razliku od par stotina evra, ali lepota fotografije tesko da od toga zavisi, kao sto lepota slike ne zavisi od toga d ali je slikana cetkicom i temperom kupljenoj u random knjizari ili onima od 200 jura po tubi.

A sto se same drskosti tice, tu nemam reci, ne vidim zasto dajes sebi za pravo da se stavljas iznad nas anonimusa, koji smo juce dosli na forum. Pa zbog takvih kao sto si ti ljudi i ne ostaju ovde, nadrkani wannabe autoriteti, forumski Starac Foco od stotinu ljeta i tako ta sranja. Videla sam Marynu galeriju i jako mi se dopala. To sto ti smatras da nema "pravo glasa", s tim mozes zajedno sa svim tim tebi gotivnim ljudima da pokupis prnje i napustis forum, posto ti se ocigledno ne svidja. Nama, anonimusima se dopada, i (bar ja) ne nameravamo da odemo zbog nadrkanog predatora koji se hrani dusama amatera fotografa.

I na kraju, pravila sluze da bi se krsila, a to sto je neko postavio pravilo da fotografija mora da bude takva i takva... Blago njemu, mozda je vreme da se postave druga pravila, ona po kojima ce se kvalitet slike vrednovati po njenoj lepoti, a ne po pravilnosti prokletog ugla ili zumu ili tako necemu.

Inace, i ja mislim da ne treba da przis slike, no dobro, ako se tebi tako svidja... Izvoli, tvoje su, i bitno je da se tebi dopadaju. Nadam se da ces napredovati vremenom, i da ce ti slike biti sve bolje i bolje, samo nastavi da ih postavljas :)

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U planu mi je, evo, godinama unazad, da kupim neki prosumer, al' kapiram da sada i dslr može da se nađe jako povoljno. Moram da radim na tome.

Elem, volim da fotkam situacije. Evo par idiotskih fotografija :haha: Problem je bi što u arapskim zemljama trebalo da pitaš za dozvolu da slikaš djecu. No, nekako sam imala sreće :D Šteta što nemam nekog budžu (ne daj se, Generalni!), mislim da bi fotka ovog dječaka bila sjajna!

 

216847_2313897926207_1212191088_32848333_2877696_n.jpg

 

http://a3.sphotos.ak...7_3647840_n.jpg

 

33541_1651209319406_1212191088_31814996_5823488_n.jpg

 

http://a2.sphotos.ak...62_688466_n.jpg

http://a6.sphotos.ak...4_3762265_n.jpg

http://a6.sphotos.ak...806_88743_n.jpg

http://a8.sphotos.ak...6_2749867_n.jpg

http://a4.sphotos.ak...34_276434_n.jpg

 

n1212191088_30459572_1660302.jpg

 

n1212191088_30459570_5260814.jpg

 

http://a8.sphotos.ak...575_8057186.jpg

 

22169_1366711367135_1212191088_31080567_4961004_n.jpg

Edited by Kokopelli
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve u svemu svi mlatite praznu slamu :D

Kačite slike, evo npr ja pratim ovu temu iako se ne bavim fotografijom, takođe mislim da je većina "fotografa" umislila da su neki mudo od umetnika. Svejedno, slike na ovoj temi su u većini slučajeva dobre i zanimljive (meni), npr ova na prethodnoj strani sa snegom i klupama je odlična, samo mi se ne sviđa beli ram oko nje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja nisam umetnik, vajanje prezirem, sve sto sam pokusala da izvajam je bilo krivo na pogresnu stranu, pucalo je i nije ispadalo onako kako mi se svidja, ali da, postoje state i vajani predmeti koji mi se izuzetno dopadaju. Sto se slikanja tice, svi moji crtezi su brljotine, tu i tamo napravim nesto sto mi se dopada, i uvek me kritikuju, i drago mi je sto je tako, jer ce se jednog dana, ako nastavim da crtam/slikam, to popraviti, eventualno. Tu je naravno i fotografija, za koju sam laik, ne pravim fotografije jer nemam cime, ali da imam, pravila bi ih, itekako. Ne bi bile nista "bolje" niti ista "losije" od Novaliisovih

Znaš kako je tek meni, vizuelna umetnost mi ne ide, umem samo da pišem, a taj podforum je zaključan. :no:

 

Mada, koji kurac ja to vama da pokazujem, ne biste razumeli. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli

 

Dobro polovno telo možeš kupiti i za 200-250 eura, ali poenta je uvek ulagati u objektive pre tela. Uskoro ću prodavati svoj kit objektiv za Cannon pa ako se odlučiš da kupuješ ti javi :)

Preporučujem 30D + 18-55 za početak, za manje budžete.

 

Elem, zadnje četiri su mi najbolje.

 

 

From_the_other_side_by_DeadManWalking064.jpg

(preterao sa žutom a nikad nisam editovao...)

 

Može li pravilo kao na fotografijama članova? :)

Edited by Dead Man Walking
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kokopeli- poslednja, preodlicna imho

 

evo, posto ja kao nesto radim na fakultetu (haha) nekih mojih fotki u kojih je ulozeno mnogomnogo sati i mnogomnoooogo znoja.

 

268772_203022776411932_100001126335099_542223_6877104_n.jpg

 

261262_203023199745223_100001126335099_542235_8110056_n.jpg

 

269729_203023159745227_100001126335099_542234_1575044_n.jpg

 

to je samo nekoliko fotki, radjene u studiu, za katalog industrijskog proizvoda (ovo nije bas industrijsku,ali what the heck )

 

moram samo da kazem da se nesto sjebu boje kad ih uploadujem na net :/ inace su mnogo zivlje, ne ovako mrtve

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam što je sa ovim forumom, ali čini mi se da mogu da dajem pluseva i pluseva. Na svaki Novalisov i Lunarov post u ovoj diskusiji.

Opuštite se i kačite jebene slike. Napredovali ili ne.

 

edit - kurac, sad krenuh da dam Egsistencijalnome plus, ali sam ih potrošio.

Edited by In The Flesh
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh covece ala je ovde bilo rasprave :haha:

 

Svejedno ne umem da slikam, planiram u neko dogledno vreme kada budem imala malo vise vremena za to. Do tada volim da pogledam ovu temu i slike na njoj.

 

Sto se tice ove teme ja bih mozda odvojila posebnu temu za fotoaparate i programe za obradu slika, a da tema fotografija bude cista sa po kojim komenatarom. Eto pa razmislite ja cu odbriti sta god mislite da je valjano ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam završio srednju grafičku na novom beogradu, smer fotograf, pa sebe svakako ne smatram čistim amaterom i imam određenu deformaciju da na fotkama tražim tehničke/zanatske omaške, ali reći da su fotografije koje članovi ovde kače retardirane, bezvredne il šta je glupo.

eto, kokopelli je postovala neke divne fotografije - prvu vidim na stranama NG-a, recimo. ona sa testeninom, poslednja ili onaj prizor grada sve odlične i verovatno najbolje na poslednjih nekoliko strana. to što oprema nije vrhunksa na pojedinim slikama čak i prija.

novalisove fotke su takođe zanimljive. jesu pomalo aljkave, ali generalno su zanimljive i svakako predstavljaju njega, njegov karakter na dobar način (bar koliko poznajem čoveka ovako prkeo foruma). dakle, imaju dušu. :D

lunarove takođe nisu za bacanje, naprotiv. mada iz njih mi vrišti "sam sam u ovom gradu" hipster pristup. :P

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Treba mi misljenje. Da li neko zna kakv je ovaj aparat? Ne treba mi nista specijalno, samo stvarcica kojom cu zabeleziti neke trenutke, ne planiram da se bavim fotografijom ni kom smislu od ovih oko kojih ste se raspravljali. :)

I moze preporuka za neki drugi u okviru ove cene.

 

http://www.technomarket.rs/product_detail.php?product_id=09084327

Share this post


Link to post
Share on other sites

гаго, еве ти једно вадикавно мишљење. боље узни за те паре и купи неки мобилни телефон са пристојном камером (тј, продај постојећи моб и додај тих 70ак еврића).

јер:

1. за ''прибиљежење'' тренутака ти треба нешто што ти је увек при руци.

2. да не би куповала пуњиве батерије које коштају колико и тај фотоапарат

3. зато што је већина тих малих фотоапарата које сам видео - ђубре. имају лош

дисплеј, срчу батерије, а фоткају на нивоу који је лошији од камера на

мобилним телефонима

 

ако баш мораш да узнеш јефтин фотоапарат, мој би избор био неки од Цанона, јербо је Никон и Олимпус проверено

гомно у том ценовном рангу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...