Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Prioriteti su u pitanju :D Mrzim bube a zbog jedne bogomoljke na fasadi sam na +40 trcala kuci po opremu a onda se ljuljala pokusavajuci da je uhvatim u fokus sa blicem u jednoj ruci i aparatom (s tele objektivom i tubom) u drugoj :D Posto je suvise mracno da se vidi gde je fokus pucas tonu fotki dok menjas rastojanje i molis se da je neka u fokusu :D

Kad malo razmislim to mi se vise ne radi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, pronasao sam dve zanimljive kamere koje su ove nedelje na posebnom popustu. Neka srednja klasa, nista posebno i profesionalno.

 

Prva:

 

NIKON - Coolpix S8200 Black 16.1-Megapixel Digital Camera - Black

16.1-megapixel 1/2.3" CMOS

Captures high-resolution images up to 4608 x 3456 pixels.

14x optical/2x digital (in 0.2x increments)

Through a wide-angle Zoom-NIKKOR ED glass lens.

3" ultra-high resolution (921,000-Dot) TFT-LCD color display

For easy use and a clear display, itd itd.

 

Cena je 279 dolara.

 

Druga:

 

Canon PowerShot SX40 HS 12.1MP Camera, Bag, Tripod & 4GB Memory Card

 

Canon PowerShot SX40 HS Digital Camera - Black: 12.1-megapixel 1/2.3" CMOS sensor; 35x optical/4x digital zoom; 2.7" color wide varied-angled LCD; HD movie mode; optical image stabilization; scene modes; high-speed burst HQ

Lowepro Adventura Ultra Zoom 100 Camera Bag: nylon exterior; low, cutaway opening; built-in memory card and battery pockets; exterior back slash pocket

Dynex™ 6.25'' Mini Tripod: allows you to achieve steady shots; legs extend from 3.75'' to 6.25''; silver aluminum legs and mounting base

 

Cena je 399 dolara sa dodatnom opremom, sama kamera je 379 dolara.

 

 

 

 

Sta bi bilo bolje uzeti, je li Canon bolja opcija i vredi li toliko? Obe kamere imaju prilicno dobre ocene od korisnika, inace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^odlican savet. ako se uzima kompakt aparat canon je svakako preporuka (narocito zbog boja, tu mu nikon nije ni blizu), ali licno nisam ljubitelj tih prelaznih varijanti. za manje pare se moze uzeti vise nego pristojan aparat za svakodnevnu upotrebu (canon elph, bilo koji model), ionako danas nemas model ispod 12 mega piksela. a ako se zeli napredovati, onda slr- makar i polovan.

 

 

 

 

powershot serije su nabudzene, sa x stvarcica (35x opticki zum, iso koji je navodno super osetljiv, trt mrt...) koje u praksi i nisu toliko funkcionalne. ako hoces normalan point& shoot aparat- ne razbacuj se kesom. to je nesto sto se nosi u uvece u kafanu, zaboravi se, mozda se i prospe pice na njega.

 

ako imas nekog ko moze da ti donese iz inostranstva, jos bolje

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vidim na sta mislite i uzimam u obzir itekako.

 

Sta mislite o ovom modelu i ceni. Ima preko 400 review-a i ocena je 4.9 od 5.

 

Canon - EOS Rebel T2i 18.0-Megapixel Digital SLR Camera - Black

 

18.0-megapixel CMOS sensor

Creates an effect 1.6x field of view and captures high-resolution images up to 5184 x 3456 for images with exceptional clarity and tonal range.

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 image-stabilized zoom lens

3" Clear View TFT-LCD monitor

Features Live View technology, 160° viewing angle, approximately 100% coverage, and an antireflective and water-repellant coating for a clear and smudge-resistant surface. 7 levels of brightness adjustment.

Full HD movie mode

Wide-range ISO settings

Adjust from 100-6400 ISO, with expansion option to 12800 for stunning image capture, even in low light i tako dalje.

 

Cena same kamere je 699 dolara a u paketu sa 55-250mm IS lens je 899 dolara. Cena je inace 1200 dolara ali trenutno je na specijalnoj ponudi.

 

Mislim da uzmem ovaj model i to danas ili sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je već nešto.

 

E sad, treba da znaš da je kod DSLR aprata SVE u objektivu i da ćeš pare trebati ulagati pre u objektiv nego u telo.

 

Druga stvar je da da znaš tačno šta će ti tačno 55-250mm i šta to znači. Po mom mišljenju ti ne treba ako planiraš da fotografišeš pejzaže. Probaj uzeti isto telo u paketu sa 18-135 i imaćeš mnogo bolji raspon za početnika. Proguglaj malo o žižnim daljinama na objektivima da skontaš o čemu se tu u stvari radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je osnovna razlika izmedju te dve opcije? Ja cu uglavnom raditi pejzaze ali mojoj zeni recimo treba aparat koji dobro zumira, posto ona ima hobi/privatan biznis sa dragim kamenjem i slikace nakit onako izbliza radi prezentacije na sajtu. Koji je bolji za to?

 

Nemam toliko vremena za istrazivanje jer danas idem u kupovinu, jbg.

 

Danas je valjda poslednji dan za ovakvu ponudu, ustedi se 300 dolara sveukupno. :haha:

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovna razlika je što sa 55-250 ne možeš da uhvatiš širok ugao. Banalan primer: stojiš ispred velikog objekta i moraš do jaja da se odaljiš da bi mogao da ga uhvatiš u kadar.

 

Sa 55-250 možeš da zumiraš više ali ti to neće pomoći kod fotografisanja nakita jer ti za to treba makro objektiv, a ni jedan ni drugi od ponuđenih to nisu. Ako želiš neki od efekata sa nakitom koje sam ja kačio iznad možeš prilično jeftino i to da postigneš kupovinom drugog objektiva (~150-200$), naravno ako ti ne treba ništa pro.

 

Dakle sa 18-135 nemaš šanse da pogrešiš, sa 55-250 možeš dobiti veći zum ako hoćeš da fotkaš neku pticu u daljini (ali će ti za njega trebati super osvetljenje a ako to nemaš onda neki stativ).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes s jednim prostim reverse ring-om da napravis makro od tog tele objektiva. Kad stavim svoj 70-300 naopako dobije se kakav-takav makro (mogu da izvucem neki primer sad ako je relevantno). Taj prsten ima nekad u Moneti (TC Ivo Lola Ribar) ili preko neta (al cekas par nedelja da ti stigne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...