Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Da okacim i ja nesto, da ne ispadne da samo kritikujem. Evo nekoliko mojih starijih experimentalnih fotografija...:) Candid camera...

 

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lqnp8jPjK51qbey82o1_500.jpg

 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_lqnp3r3vGX1qbey82o1_500.jpg

 

http://26.media.tumblr.com/tumblr_lqnp1iO9pP1qbey82o1_500.jpg

 

Analog? I gde se nalazi ova statua sa prve slike?

 

Dopala mi se ideja da spojim ove dve fotografije. Dobija se neka kombinacije he/she bez pokazatelja ko su akteri na slikama.

unled4md.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analog? I gde se nalazi ova statua sa prve slike?

 

Dopala mi se ideja da spojim ove dve fotografije. Dobija se neka kombinacije he/she bez pokazatelja ko su akteri na slikama.

unled4md.jpg

 

Bas je lepa poruka.

 

Analogne su, da. Inace, tako je davno bilo i toliko sam beogradskih parkova obisla tih dana da se stvarno ne secam gde je tacno statua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec bilo, daj nest' novo -.-

Ima dosta novih , ali mrzi me da upujem. Zato zadovolji se sa ove dve fotografije.

 

img9016o.jpg

 

Ova je slikana sa nekim uzasnim mobilnim.

 

sdc131082222222.jpg

 

I specijalitet samo za tebe, sveze upovano!

http://www.youtube.com/watch?v=yx-GQPEQ5pQ

http://www.youtube.com/watch?v=ToYzv5Zspbo

 

http://www.flickr.co...os/nevena_rulz/ evo ga moj nalog an flickru, koga zanima :D

 

Si ti mozda isla na primenjenu ovde u Beogradu pa se prebacila u Novi Sad?

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos treba kameru da nabavim, danas sam pronasao ekstra Nikon aparat, bukvalno sam se zaljubio kako je dobar, paket ima sve sto treba za dobrog fotografa a cena skoro 1000 dolara. :haha:

 

Planiram takodje da radim portrete, ali malo drugacije nego uobicajeno, imam vec ceo projekat isplaniran u glavi.

 

Pogledacu tu Dizajn Zonu, nisam do sada pratio nijedan sajt vezan za fotografiju.

 

Uh u U.S.-u je sve mnogo jeftinije, bukvalno koliko je ovde eura tamo je toliko dolara, i manje. Treba koleginica sa posla da ide uskoro u NY pa ću joj dati pare da mi uzme neki objektiv.

 

I nemoj da se zavaravaš da ti je to dosta opreme! Kad kreneš da gledaš opremu za dslr možeš samo da poludiš, uvek ima nešto novo što može da se kupi i naravno nešto bolje. Dobri objektivi su ti tek od 800e pa naviše :)

 

Ja sam krenuo u zadnje vreme da nabavljam stvari od nekog lika što dovozi iz Mađarske jeftinije. Uskoro treba da mi stigne i prvi CPL filter. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh u U.S.-u je sve mnogo jeftinije, bukvalno koliko je ovde eura tamo je toliko dolara, i manje. Treba koleginica sa posla da ide uskoro u NY pa ću joj dati pare da mi uzme neki objektiv.

 

I nemoj da se zavaravaš da ti je to dosta opreme! Kad kreneš da gledaš opremu za dslr možeš samo da poludiš, uvek ima nešto novo što može da se kupi i naravno nešto bolje. Dobri objektivi su ti tek od 800e pa naviše :)

 

Ja sam krenuo u zadnje vreme da nabavljam stvari od nekog lika što dovozi iz Mađarske jeftinije. Uskoro treba da mi stigne i prvi CPL filter. :)

 

Hm, onda ne treba da se zalim na cene. :haha: Ovde u Dalasu bi trebalo da je jeftinije nego u Njujorku. Pre nego sto kupim bolju opremu moracu da proucim bolje sve to jer, iskreno, nisam neki poznavalac kamera i opreme. Znam za par dobrih marki i to je to. Kamera koju sam koristio za vecinu ovih slika je Canon PowerShot A1100 IS, prosecna digitalna kamera, ali dobro me sluzi za sada. I treba mi fotosop, ili makar imageready za sada, pa da lepo editujem slike, a ne ovaj windows photo gallery sto imam na laptopu. Opcije su minimalne . :haha:

 

 

 

@ Novaliis

Imas sjajan osecaj za slikanje pejzaza. Samo nastavi da kacis :pivopije: .

 

 

Hvala, slikanje pejzaza mi je omiljeno, priroda je uvek najbolji model. :pivopije:

 

A evo jos malo mog jesenjeg ekspresionizma.

 

img1573o.jpg

 

I ne znam je li bila ova, avgust 15 2009. Ovde sam koristio Canon DIGITAL IXUS 80 IS. Sve starije fotke su zapravo radjene tom kamerom koja je jos losija.

 

img0903w.jpg

 

Decembar 2009. Vetrovit dan u Banatu.

img3407q.jpg

 

 

A pre par dana sam imao priliku da uslikam tesku saobracajnu nesrecu na autoputu, slikano iz automobila u pokretu, u sumrak.

 

012zb.jpg

 

I za kraj nesto veselije, nadam se da nije bilo (a i ako jeste, malo sam preradio sliku). :) Ovo mace sam pronasao kako se igra u travi. Nakon nekoliko minuta, odvelo me do drugog maceta, njen brat ili sestra, nisam siguran, koje se krilo u siblju. Izgledalo je kao da su izgubljeni pa sam im pomogao da pronadju dom (zapravo su me pratili i ostali da se igraju ispred neke kuce sa drugim mackama a porodica koja je tu zivela ih je usvojila).

 

58556023.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temu i dolaze uglavnom samo početnici... Zato bi ti mogla da okačiš koju sliku ovde za primer, jerbo se ne sećam da si kačila nešto zadnjih pola godine - godinu :)

 

Evo nešto konstruktivno na temu.

 

stages_of_a_photographer.png.scaled1000.png?AWSAccessKeyId=AKIAJFZAE65UYRT34AOQ&Expires=1314664303&Signature=mVzFgBhkqBLgX8DlNbNjGwsJn9g%3D

 

Slika se možda ne vidi jebiga.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram samo da ti zamerim sto previse dizes kontrast i saturaciju :)

 

 

Znam, pisao sam o tome na prosloj strani, zbog cega radim tako i na kakvoj opremi i softveru.

 

 

@MissionVao - Meni su fotografije koje clanovi postuju ovde sasvim solidne. Ovo nije forum za profesionalne fotografe, koliko znam. Fotka je fotka, bitno je da se postuje. Ne znam za druge, ali ja nisam profesionalni fotograf, ne studiram nikakvu umetnost, ne zivim od toga niti tvrdim da sam ekspert, jednostavno volim da fotografisem i to je to.

Sve u svemu, ako zelis nesto bolje i profesionalnije u vezi fotografije, siguran sam da postoje forumi i sajtovi za to.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temu i dolaze uglavnom samo početnici... Zato bi ti mogla da okačiš koju sliku ovde za primer, jerbo se ne sećam da si kačila nešto zadnjih pola godine - godinu :)

[/url]

Pa prvo kretenski je da kacim jer ako neko hoce da gleda dobre fotke on ode i gleda, glupo je da se kurcim s aparatom od 1000eur (iako to nije razlog sto mi fotke valjaju). Drugo nemam utisak da je ikoga briga za moje fotke (Sugar Overdose mozda i gleda na flickrs i sl, ti eventualno na Zoni i to je to). Trece, ako dam neki savet zvuci snishodljivo i opet nemam utisak da ga iko poslusa. Tako da je pointless.

A Novaliis: Ti i ja smo potpuno ista vrsta fotografa, nemam nikakve profesionalne aspiracije i sl. Al da iole gledas 'sta sve postoji' i da citas bilo sta o tome sto radis ne bi ti fotke izgledale ovako. Jedno je reci 'to je moj hobi' a drugo je 'to je moj hobi i osim sto apsolutno ne citam nista o njemu takodje ne znam nista sto nisam sam otkrio a i kameru sam sam sklepao zato mi slike nisu kvalitetne' :D Govorim kao neko ko je pravio podjednako retardirane fotke al postoji i vreme kada se izadje iz te faze.

Edited by MissionVao
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kretenski da kacis slike ovde, tema je fotografija. Osim ako mislis da su previse dobre da bi se postovale ovde, jer ih niko ne bi razumeo. :haha:

 

Ako su ti slike tako dobre, podeli ih sa nama ovde, ja prvi zelim da ih vidim. :da:

 

 

A sto se tice mojih slika, ne mislim da su retardirane, ako ti tako mislis ok, generalno me ne interesuje sta ko misli, meni se svidjaju i mnogim drugim ljudima koje poznajem i koji su sasvim slucajno videli slike. Ovaj set koji sam postovao na prethodne 2-3 strane je namerno uradjen u jakom kontrastu, i sve kritike koje dobijam su upravo zbog jakog kontrasta, sto govori da su fotografije same po sebi dobre. :haha:

 

Fotografija je samo jedan od mojih hobija, i sasvim sam zadovoljan svojim radovima za sada. Kada budem kupio kameru od 1000 evra i nabavim fotosop, verovatno ce sve to biti bolje ali opet, to je samo za moje licno zadovoljstvo. Ne mislim da zivim od toga.

Par profesionalnih fotografa je inace pohvalilo moje radove i rekli su mi da imam dobro oko za fotografiju, sasvim dovoljno za mene ali, kao sto rekoh, ne interesuje me nicije misljenje, radim ovo samo iz licnog zadovoljstva i odlucio sam da neke od radova podelim ovde na forumu iz dobre volje. Ovo je samo yumetal, nije forum za profesionalne fotografe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvo kretenski je da kacim jer ako neko hoce da gleda dobre fotke on ode i gleda, glupo je da se kurcim s aparatom od 1000eur (iako to nije razlog sto mi fotke valjaju). Drugo nemam utisak da je ikoga briga za moje fotke (Sugar Overdose mozda i gleda na flickrs i sl, ti eventualno na Zoni i to je to). Trece, ako dam neki savet zvuci snishodljivo i opet nemam utisak da ga iko poslusa. Tako da je pointless.

A Novaliis: Ti i ja smo potpuno ista vrsta fotografa, nemam nikakve profesionalne aspiracije i sl. Al da iole gledas 'sta sve postoji' i da citas bilo sta o tome sto radis ne bi ti fotke izgledale ovako. Jedno je reci 'to je moj hobi' a drugo je 'to je moj hobi i osim sto apsolutno ne citam nista o njemu takodje ne znam nista sto nisam sam otkrio a i kameru sam sam sklepao zato mi slike nisu kvalitetne' :D Govorim kao neko ko je pravio podjednako retardirane fotke al postoji i vreme kada se izadje iz te faze.

 

Joj kolko ovo pretenciozno zvuči.

 

1. Pa evo nas došli smo da gledamo. Nije važno dal je slikano mobilnim ili fotoaparotom od 1000 evra.

2. Evo mene baš interesuje i često gledam razne fotografe po netu.

3. Svaki savet je dobrodošao, ali uz to priloži i neki primer svog rada. Možda ga niko i ne posluša, ali definitivno nije da nemože biti od koristi. Isto ko što svaka kritika može samo biti od koristi

 

Ja sam tek možda pre mesec dana otkrio ovu temu ne znam ko je to postovao ovde ranije i šta. Ljudi postavljaju ovde da bi pokazali neke svoje fotografije, i da bi dobili neku kritiku i shvatam da je to neka poenta teme u kratkim crtama. Napredak u fotografisanju se može samo gledati u kadriranju i kasnije sa koncepcijom elementa. Ali shvatam da niko se ovde nebavi(barem ne sada) profesionalnom fotografijom da bi zalazio u tako duboke teritorije planiranja pred photosesion. Ali ono što mi je najviše smešno u ovom tvom postu, je što si došla tako nabusita da govoriš ljudima kako su amateri i jelte ne zaslužuju da postuju ovde jer nisu prešli neki nivo kvaliteta. Pa koj si ti tačno veliki faktor u svetu fotografa, da možeš tako opušteno da iznosiš takve činjenice. :D Mislim da je očigledno da ne postujemo ovde svi samo zato što mislimo da smo pro, već iz čiste zabave.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina mojih slika je uradjena iz auta, u pokretu, kao ova ovde, uradjena u sumrak tokom uobicajene posete Walmart-u. :haha: Ne mislim da zbog toga nije vredna postovanja ovde.

 

Ljudi samo treba malo da se opuste i uzivaju u zivotu. :opusteno:

 

img6239z.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja naprimer studiram fotografiju, i imam dobar, da ne kazem, skup fotoaparat, i maltene ga ne koristim :D on mi sluzi samo za studijsku fotografiju. kada zelim ja kao "umJetnik" da se izrazim, koristim jedan poklonjeni stari, analogni nikon, i jednu pozajmljenu yashicu, i jedine kolor filmove koje mozes da kupis u novom sadu.

and i also find my photos somewhat good. ali posle dva meseca, svaka moja fotka mi je sranje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taman sam se ponadala da na jednoj temi nece biti pretencioznih likova iz senke. :udri:

 

@Sugar Overdose: Fenomenalne su ti fotke, pregledala sam skoro sve na flickr-u. :)

 

@Novaliis:

 

 

 

img1573o.jpg

 

Kad radis ovako nesto, moras da gađas vertikale ili horizontale, zidovi gradjevina ne smeju da ''padaju'' :mrgreen: .Moraju biti ili pod strogim pravim uglovima ili primetnije zakrivljeni(ako je fazon takav).

 

http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera.htm

Edited by Mari

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...