Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Nisam srećan. kao njegov stari fan, i dalje sam do Platforme, Čestica i Borbe. Ovo je, ipak, mnogo više pamflet nego roman. Ali zabavan i pametan pamflet. Peljevin odličan kad je odličan, ipak ga ima previše, Begbedea ne volim, uvek je bio kao trećerazredni Uelbek. Osim Priča na ekstaziju. IT svakako, bez klasika ne radimo ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ayn Rand - Atlas Shrugged

 

Prešao sam otprilike četvrtinu (što je već više nego cela prosečna današnja knjiga) i za sad mi je odlična. Videćemo šta će se dalje dešavati.

 

Jе л' се осећате Куруз у ти као индивидуалци?

 

Mišel Uelbek - Pokoravanje

 

Мени ово било класа, баш забавно. Јесте баш памфлетски, али што ти кажеш забаван памфлет.

 

Миомир Петровић - Архипелаг

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jе л' се осећате Куруз у ти као индивидуалци?

 

 

 

Мени ово било класа, баш забавно. Јесте баш памфлетски, али што ти кажеш забаван памфлет.

 

Миомир Петровић - Архипелаг

 

Ima tu i situacija koja je tipična za Basaru, lenjost da se knjiga propisno završi. Čitav poslednji odeljak s pričom o prelasku u islam je otaljan u maniru može mi se i ovako i bilo kako. To se Basari uredno dešava, i u sredini karijere (Looney Toones) i u poslednje vreme (Andrićeva lestvica užasa). Onda shvatiš da te knjige drži nenormalan talenat i duhovitost autora. Basara piše o Andriću, zaboravi ga na polovini knjige, ali ne zaboravi da napiše kako su "novinari kulturne redakcije Politike, ta sublunarna stvorenja", i to bude dovoljno. Zabava i ludilo, šta ćeš više.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjiga je teško jedenje govana (na trenutke i bukvalno). Ono, nije da nije dobro za mozak povremeno ovako neki stil da razbije ustaljene kalupe stvari koje se obično čitaju, ali problem je što je ovo jedno teško, teško baljezganje. Jebiga izgleda se i ja mnogo manje sećam filma nego što sam mislio, jer ga se više sećam kao neki Requiem for a Dream meets Fear and Loathing in LV nego kao jebeni 120 days of Sodom. A Salo je za ovo visoka umetnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem, nema tu strukture ni logike kao inače. Ima droge, jedan od retkih puta da to ipak nekako radi u književnosti. Autentično je. Tompson i Selbi su samo uspešni i pametni, znatno kontrolisaniji đaci. Film je radio Kronenberg, to ili voliš ili ne. Pazolini je totalno druga stvar. Odlična stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam cepidlaka, ali Naked Lunch mi je uz Čoveka Naopako i Autostoperrski Vodič lifechanging book-vezuje me za neke drage momente. Inače, WS Barouz je jedan od rodonačelnika bit pokreta uz Ginsberga i Keruaka. Sa druge strane, nemam pojma zašto neka dela Artura Klarka i Asimova nisu u čitankama, to smaranje uz Mešu Selimovića, Andrića, Crnjanskog ne podnosim. Treba tu uneti nešto što će stimulisati mlade umove, a ne nešto što je stvoreno 200 godina pre njihovog rođenja i što ima 0% veze sa današnjom književnom produkcijom-kako domaćom tako i stranom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немојте наседати да читате те битнике, гомила педераша жељних пажње, без икакве поенте или некаквог талента. Навукао ме Мураками да прочитам Керуака, тешко срање.

 

Миомир Петровић - Лисичије лудило

 

Раније сам неке приповетке његове читао, боље много и од Архипелага и од овога. Али лепо вози, забавно је.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...