Jump to content

Morbid Angel


nocturnog

Najbolji Morbid Angel album?  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Blessed are the sick. Prvi death metal koji sam cuo u zivotu, jako davno bese... uz Nile i Cannibal Corpse nesveto trojstvo death metala, po meni.

Ja bih uz Morbide dodao i Obućare sa Cause of Death albumom, Death se kao što reče podrazumeva u ovu kategoriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih na sve ovo dodao i Krisiun-Black force domain. Brazilci i njihov bestijalni stil.

 

edit: o jebote, ja mislio ovo tema sa preporukama, kad ono tema o najvecem death metal bendu ikad.

 

Samo Morbid Angel, lektira. A onda ostalo.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest милка зоофилка

иммолатион

 

edit: o jebote, ja mislio ovo tema sa preporukama, kad ono tema o najvecem death metal bendu ikad.

 

 

 

Samo Morbid Angel, lektira. A onda ostalo.

:haha::haha::haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema trigera na bubnju, jedino se na basu ne vidi da li ima triger ili ne, a to teško da će snimiti bez trigera ili sound replacementa, što se u principu svodi na isto.

Zasto je tesko zato sto moras da vezbas? Uostalom Trey pre nije dozvoljavao da mu se meshaju u produkciju al verovatno se propichkario pa ce da pristane zbog para sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ih je izumeo, ali je Pit prvi bubnjar koji je uveo trigere u metal. Ne znam samo što su ljudi toliko osetljivi po pitanju trigera, mogu odlično da zvuče, ne bi ih ni prepoznali.

 

Tačno je to, ali se ja opet malo smorim kad ga vidim kako pipka onaj bubanj:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FL0JZb0sW6w

 

Mislim jbg, da mu nije trigera ni čuo se ne bi. Za razliku od, recimo, Mike-a iz Suffocation koji i pored svega ubi onaj bubanj kako udara:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_uoEJJ-7nMk

 

Jeste ono da na albumu to nema nikakve razlike kada slušaš, ali mi je nekako lame kad ga vidim. :D Hardcore u duši. :haha:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je to, ali se ja opet malo smorim kad ga vidim kako pipka onaj bubanj:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FL0JZb0sW6w

 

Mislim jbg, da mu nije trigera ni čuo se ne bi. Za razliku od, recimo, Mike-a iz Suffocation koji i pored svega ubi onaj bubanj kako udara:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_uoEJJ-7nMk

 

Jeste ono da na albumu to nema nikakve razlike kada slušaš, ali mi je nekako lame kad ga vidim. :D Hardcore u duši. :haha:

Dobro, sve to stoji, mnogo ljudi zloupotrebljava trigere, verovatno su zato i na lošem glasu. Ja lično više volim prirodan zvuk bubnja, ali bez trigera na bas bubnju se praktično ne može u ekstremnom metalu. Prvo što je jako teško udarati jako i brzo, a čak i da možeš, dobiješ samo zid zvuka bez ikakve definicije. Probali ljudi, pa se opet vratili na trigere.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to je otprilike to - triger na bas bubnju mi je ok ali mi sve ostalo dođe kao prevara u neku ruku - sad se setih i onog nesrećnika iz Into Eternity:

- mislim ono, svaka čast za koordinaciju i sve, ali brate tim intenzitetom bi i moja baba mogla da svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

triger na bas bubnju mi je ok ali mi sve ostalo dođe kao prevara u neku ruku

Ma i to opet zavisi od toga ko svira, imaš bubnjara koji udaraju sasvim dovoljno, pa opet radi triger ili sound replacement zbog praktičnih razloga. Recimo KoK je Armadu svirao tako što su pravili semplove od akustičnog bubnja na kome je album i sniman, pa posle radili sound replacement, zato što je bilo previše bleed-a prelaza u overhead-e. Meni je to bolje, nego da insistiraju na akustičnom zvuku, pa nema nigde tomova u miksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ih je izumeo, ali je Pit prvi bubnjar koji je uveo trigere u metal. Ne znam samo što su ljudi toliko osetljivi po pitanju trigera, mogu odlično da zvuče, ne bi ih ni prepoznali.

 

on i jim morris iz morrisound-a.imas na google-u i yt o tome dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ih je izumeo, ali je Pit prvi bubnjar koji je uveo trigere u metal. Ne znam samo što su ljudi toliko osetljivi po pitanju trigera, mogu odlično da zvuče, ne bi ih ni prepoznali.

To zapravo nije tacno,makar ne u toj meri jer su lepili na traku jache udarce samo zato sto standard mastera nije bio tolko napucan(citaj svi su imali ljudski zvucnike pa su mogli da pojacaju snimak kuci)Fora je u tome sto kad stanes ispred bas bubnja na 250 bpm on se i cuje kao grmljavina a ne kao artikulisani udarci u dobos i to je ono sto najvishe smeta ljudima(zamisli rapture da ima bubnjeve ko keep of kalesin),trigeri imaju dosta do jaja primena ali u danasnje vreme glavni je to sto su bubnjari lenje picke i tacka :)Usotalom svi znate onu pricu da su nalazili Peta onesvescenog od vezbanja duple za album !!!Ocemo flanger!!! Ocemo reverb na dobosh !!! Ocemo Morbid angel!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...