Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

Sinoc je bilo ludilo (kao i na svakoj njihovoj svirci uostalom :D), oni opusteno i veliku salu mogu da napune (sto vec i jesu), jedino sto mi se nije svidelo su pesme za bis, jer polovina ljudi nije znala tekst. Samo to, sve ostalo je cista desetka. :D

A sto se tice nove pesme- nije lose, nije lose :D:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

01.01.2010. Living room, Mortal Kombat, Pero Defformero Trablmejker recenzija

 

Ako neko ima slike od sinoc pozeljno bi bilo da udeli, bice potpisani.

http://www.facebook.com/#/photo.php?pid=997557&id=1145408381&fbid=1325391251932

Na tom linku imas slike koje je Bradati Simce slikao:)

Momci odvalili ste sinoc samo sto je Biske jos ludji sada...

Sedmica vam je extra mogli bi da okacite tekst negde da naucimo za sledeci sabor:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bese zbilja fenomenalno sinoc :D Vredelo i cekanje i prezivljavanje predgrupe i sve... ovo mi do sada mozda i najbolji Pero 'cert do sada, zvuk podobar, atmosfera na nivou, setlista dobro "uoblicena", i onaj kombo na kraju fes legao :]

Nova pesma mi je podobra, jedino bih zamerku uperio na refren koji je lecka repetitivan i kap'ram da bi mi dosadio vec na 2-3 slusanja, sa jos neka dva stiha bio bas bolji ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ja dobro secam ona wild west pauza Mortal Kombata nije bila iz Dobar Los Zao nego Few Dollars More, ali vidis, sad se bas ne secam....

 

Zatim... Deformerosi su polupali i objasnili i rasturili i svasta jos.

 

Ali, JA PAPUCA, zar JA TRVE METALAC da odjednom budem PAPUCA, djizas krajst, ironija, ne znam kako drugacije da se to objasni.... (mada jebga, samo sam radio sto su rekli...)

 

Jos malo, hvala Biske sto si KONACNO OTKRIO PRAVE NARODNJAKE u ovoj isfoliranoj zemlji :pivopije::bigblue: :bigblue:

 

 

I da, ventilacija i guzva uzas, guzva jos i ajd, na to sam navikao kad cu koncerti, ali jebo ja vama pusacima mater, od onog mozes d'umres :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flush srki, e hvala, mislim videh vec fotografije kod njega na profilu jer se znamo. ;)

 

@stormtrooper, siguran sam da je u pitanju ecstasy of gold bio, jedna od tema iz dobar los zao.

Super je sto si uocio to u vezi razotkrivanja, secam se kada sam prvi put gledao PD, i nije mi se dojmilo sto rade te obrade narodnjaka, ali sam posle par nastupa skopcao da tu mozes videti sta ljudi slusaju, a govore drugacije nazivo...

 

Nego moram ovde da iznesem neke zamerke bendu koje nisam postavio u recenziji, mislim da biste cesto trebali da miksujete setlistu, sem dosli smo do kraja puta, ona i treba da ostane pesma za "kraj". Nove pesme treba sto pre da isplove, jer ako me secanje sluzi neki starije klandzije iz NS-a su malo negodovale kako ste usli u rutinu sa sviranjem istih pesama, tako da samo nagarite na radu sa novim materijalom.

Uzgred i vidite da poradite na stejdz performansu, kada kazem stejdz performans mislim na prezentovanje benda u obliku raznih kostima, videh da ste to ranije dosta puta radili, a ovde ste vec postali uniformisani pa je to malo postalo monotono za gledanje.

I ne bi bilo lose da se u nekim prilikama ubace klavir i orgulje, posto zaista nedostaju u nekim pesmama.

Toliko od mene, puno srece, zdravlja, a i ujedno energije i inspiracije da nam isporucite novi materijal u 2010. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, ventilacija i guzva uzas, guzva jos i ajd, na to sam navikao kad cu koncerti, ali jebo ja vama pusacima mater, od onog mozes d'umres :angry:

 

 

A zamisli još je ljudi ostalo ispred jer su karte rasprodate :haha:

 

 

Vezano za ventilaciju... vidi se da nisi bio na Dangubinom rođendanu 27.12. ... e ONO je užas. :haha: ali ima i goreg tako da...

 

 

Defformero razbiste, što sam vam i rekla - Friša je stvarno zadovoljstvo slušati, prosto čovek da poželi da ga čuje još na pokojem stejdžu... ambijentu :P ... ma svi ste fenomenalni... usvirani ste, stra'ota. Valjda je ovim i beogradska publika opravdala poverenje, mada mi se čini da je ipak malko veća lomljava bila u NS.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za ventilaciju... vidi se da nisi bio na Dangubinom rođendanu 27.12. ... e ONO je užas. :haha: ali ima i goreg tako da...

 

U dangubu idem samo kad su neke svirke za koje pouzdano znam da nece biti krcate, jednom su me nabedili da dodjem kad su (valjda?) bili oni Odium smorovi i mislio sam da cu umreti. Kao sto vidim, nije se nista promenilo. A ta ventilacija je koliko se secam jos i bila podnosljiva u toj istoj mini hali koju eto, ranije nisu zvali Livingrum

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican koncert sinoc, fenomenalna atmosfera, prava kafanska :D

 

@Voivod-dobar ti je izvestaj sa koncerta ali zar posle Jaroslave nije bila jos jedna pesma (Hajde da se drogiramo)

 

Posle Jaroslave sam otisao napolje sa ortakom da on prezalogaji nesto, mislio sam da ce ovaj put izostaviti Hali Gali Halida. :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sisus, meni se cini da je ovaj put bila potpuno nova publika na ovom nastupu, naspram onih redovnih koje sam vidjao.

Uglavnom znaju se tekstovi hitova (Silvana, Goticarka, Zalim draga ispalo je sranje, Kauboj iz Bosne npr.) a za ovo ostalo ima vremena da nauce.

Nego meni je jako cudno sto bend nije prodavao svoj album, ipak trebalo je i to ispromovisati. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi gde stojiš ;) ja sam bila sa leve strane i baš je bilo prozračno.

 

Osim kad je u jednom momentu Sendmen stao ispred mene pa ništa nisam videla (a nisam baš nisko čeljade). Srećom ubrzo se hrabro probio dalje napred :haha:

Sendmena zovemo Vladimr Trapara Vladimir :rockdevil:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi svaka vam cast odvaliste juce(tj. prekjuce).

Nisam bio preterano upoznat sa pesmama,sem par hitova nisam nista znao,ali ste me juce definitivno kupili.

I da,Na Dan Kada Si Posla Za Tog Coveka ima mnogo dojajan rif.

Osim kad je u jednom momentu Sendmen stao ispred mene pa ništa nisam videla (a nisam baš nisko čeljade). Srećom ubrzo se hrabro probio dalje napred :haha:

Ja se izvinjavam. :redface::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturili ofkors. ima li neko snimak maestralnog izvodjenja ultra mega hita oci boje duge?

 

 

 

 

Iam ja. Video klip. Možda ga zakačim na tubi pa javim, sutradan-prekosutra, recimo. 

 

 

Inače, iako je bilo sijaset zajebancija sa podešavanjem ozvučenja (bio ja s mojom hordom na tonskoj i odlično se proveli!), pero poselo je ispalo izuzetno. Definitivno su se u mojim očima a ponajviše ušima ustoličili kao suvereni vladari domaće (metal) scene. Da ne palamudim šta je sve svirano, klasici su prštali na sve strane, a posebice bih zahvalio "posvetu" Kauboja ods strane benda svim prisutnim iz knjaževačkog klana   :pivopije:  :rockdevil:

 

 

 

Odprašiše i novu numeru, već popularnu "Sedmicu" i to zvuči zanimljivo. Muzički jest teža (ne teža doduše od Žalim draga...) nego obično i ima jedan jako zajeban gitarskorazbijački pasaž negde u sredini (na tragu Zero Houra ili Andromede, recimo, tako mi se učinilo). Tekst osim refrena nisam mnogo razabrao. Imam je na videou, pa je možda "uljudim" za postavljanje na mrežu.

 

 

 

Alaj im je jeste! Okačiću i  neku fotku kad stignem!

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...