Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Tilda mu dobra, a Stoja boginja jebena mu ne valja

Klasičan Šiptar

 

 

Ili zato što se ložim na Tildu? :haha:

 

ja nikad nisam rekao da se ložim na Tildu, ipak si ti mazila mačkicu na nju

 

i jbt, ja još kulturno da te ne uvredim kažem da Tilda ok izgleda budući da ima 5 banki

 

i na kraju ja ispade da sam lud za njom

 

i kad smo već kod toga, ja nisam rekao da je Stoya ružna već da je premršava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

normalno, Džarmuš prso posle Dead Man-a, ajde još i Broken Flowers mi je bilo OK, Kafa i cigarete ok, ali žestoko sere s ovim vampirima

 

zbog jebenog Džarmuša primoravate me da citiram jednog tipa

 

"Mi smo, znate, čitali Hesea... i gustiramo poeziju... palimo se na mistiku – ali ne baš nešto duboko sad da zalazimo u tirade Svetog Jovana od Krsta ili Svedenborga, nego eto, prelistamo malo Kastanedu, i volimo da svoje police sa knjigama ukrasimo nekom orijentalnom egzotikom... i da duvamo travicu... da zamračimo sobu i slušamo stonerski dron..."

 

Dakle, pozeri, ali ne nužno oni najgori i najgluplji fenseri koji se inhaliraju sopstvenim prdežima (mada ima i takvih!), nego polupametni. Na neki način još gora sorta, jer nisu baš goli idioti da ih vidiš kao takve iz aviona, već polupametnjakovići koji su možda nekada davno krenuli stazom pameti, ali zastali na nekom od nižih stepenika, previše samozadovoljni sobom i svojom nabeđenom "različitošću" da bi se uopšte smarali daljim penjanjem do vrha – ili barem do viših nivoa...

...

 

Only Lovers Left Alive nije o vampirima. To je film o hipsterima, za hipstere, i oni će da ga progutaju celog i da cvile za još!

Oni su tako cool! Bledunjavi, umorni od života, blazirani, mutno melanholični (ali ne baš toliko da ne bi otišli da se protresu u bučnom kafiću ili na rock koncertu), zgađeni običnim ljudima (koje nazivaju "zombijima"), povremeno su čak pomalo pozerski suicidalni…

 

Oni su iznad zombi-rulje jer imaju svoje biblioteke, svoje knjige svuda po stanu – čak i u fucking frižideru (puk'o sam od smeha kad sam video taj detalj: zaista rečit simbol za tu vrstu pametnih idiota!!!). Njihovi arty stanovi sadrže mini-oltare posvećene književnim i drugim kulturnoumetničkim idolima s kojima se identifikuju, nesvesni da su životi njihovih idola, kao i masterpisovi koje su ovi proizveli potpuna negacija njihovih plitkih egzistencija… Potpuno je prajsles scena u kojoj vampirica pakuje kofere knjiga, i brzinski ih čita - doslovno preleće preko stranica - površno kao i hipsteri koje oličava.

 

 

Paradžanov je prilično dobar, samo mislim da to nije baš za mladog čoveka, svaka čast ako neko ima strpljenja ali generalno to stariji ljudi trebaju da gledaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono, na primer, "sene zaboravljenih predaka" nije posebno zahtevan, "boja nara" je bolest i neću lagati da baš razumem sve tu.

no, samo na vizuelnom nivou filmovi su neverovatni, izgledaju sveže i divno i tako će izgledati i kad prođe još četrdeset godina.

 

meni je OLLA sav u atmosferi. muzika, detroit, sporost... uživanje mi bilo gledati.

dead man je njegov verovatno najkompletniji film, ali ovaj je najlepši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da, Boja je jednostavno preteška za sada da se razume ali Sene su se meni pre svega dopale jer su kontrateža Šekspirovom Romeu i Juliji, kako su u neku ruku pokazale koliko je Šekspir u stvari tu ispao tupav

 

a bolje da to nisam rekao, još će neko da me smara i što sam Šekspira nazvao tupadžijom, ali Sene stvarno prevazilaze Šekspira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

svašta s ovim ribama, još će da počnu da tvrde da Kapetan Amerika nije stvaran??? Nije stvaran??? Kako bre nije stvaran??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je OLLA sav u atmosferi. muzika, detroit, sporost... uživanje mi bilo gledati.

dead man je njegov verovatno najkompletniji film, ali ovaj je najlepši.

Upravo to, mada je tako u većini njegovih filmova

E sad, ne bih baš rekla da je OLLA najlepši, meni je čak i što se toga tiče najbolji Dead man :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

u stvari, to što je Evans inače superheroj je samo plus za neko ideološko tumačenje SNOWPIERCERA

 

Upravo to, mada je tako u većini njegovih filmova

E sad, ne bih baš rekla da je OLLA najlepši, meni je čak i što se toga tiče najbolji Dead man :)

 

što se tiče te atmosfere, truli pederiše a ti pravac kujna, napravi nešto estetsko i slatko

 

postoji brdo filmova sa boljom atmosferom, Valhalla Rising, filmovi Tarkovskog itd imajući u vidu s kim Džarmuš mora da se poredi kad je u pitanju atmosfera, on stoji prilično loše na tom spisku

 

s druge strane, SNOWPIERCER kao SF film ima veoma malo konkurencije

 

verovatno ima boljih filmova izvan tog žanra, ali unutar SF-a možda desetak realno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bata

tarkovski nedodirljivi bogotac... za bilo koga, a ne džarmuša.

OLLA je tu negde sa valhalom...

 

pretenciozno masturbiranje za hipstere.

filmovi koji su svima dosadni, a ljud se prave da razumeju i da im je super - da bi pokazali kako su drugaciji i kako imaju prefinjen ukus, bla bla...

 

 

sve to na njivu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

jbt, odmah se vređate nešto, moraću smajlije da stavljam stalno, uostalom, marš u kujnu

 

opet imaginos nešto sere, čuješ Tarkovski za hipstere, ludak... pre će bit von Trier za prejebane LDP-ovce ili tako nešto

 

 

 

elem, što se nekog spiska atmosferičnih filmova tiče, recimo još opštepoznati Linč, Kubrik u Isijavanju i Eyes, Kopolina Apokalipsa, što ne i Tenant Polanskog (mislim da mnogi prošuštaju ovaj njegov film), Possesion Zulawskog, Haneke tu i tamo, mada meni je White Ribbon smaračina ali Seventh continent prava stvar

 

hrvatski Ritam zločina stravično atmosferičan, ja bih i Događaj stavio na spisak ali Ritam zločina definitivno rastura. i Izbavitelj, ali original, postoji i rimejk iz 2004. ili tako nešto

 

i u Srba ima jedan atmosferski horor sa Draganom Nikolićem u glavnoj ulozi, negde iz sedamdesetih. Kadijević ima Štićenika, Čovek koji je pojeo vuka, Zakletva, naravno i neke njegove poznatije, ali meni su ovi dobri i kratki, sve oko sat vremena traju

 

 

 

da li bi se Seconds (196X) mogao takođe ovde svrstati, ili Wetherby (198X), mada je on više talkie ali ima i solidnu atmosferu, računa li se Grk Zorba u atmosferični film? :)

 

mislim da reditelji u ovim filmovima dosta postižu atmosferom, i da ona igra važnu ulogu

 

ovako izbacujem šta mi pada na pamet, možda sam dosta izostavio, ali generalno gledano tako ja to posmatram

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...