Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Evo nekih filmova koje svima preporucujem:

Donnie Darko- genijalan film, bavi se temama od depresije do putovanja kroz vreme...

Trumanov Sou- jedan od retkih filmova u kojima se Dzim Keri ne krevelji i ne pravi budalu od sebe.

Bekstvo iz Sosenka- ovo svako mora pogledati...

Fight Club- borba protiv sistema i, po meni, jedan od najboljih zavrsetaka ikada (i najneocekivanijih...)

Matrix- dobro, ovo je svako pogledao, al' ako postoji neko ko nije...

The Warriors- film iz 70ih, prati jednu bandu koja se probija kroz suparnicke teritorije dok im je ceo grad za petama, stvarno neverovatna atmosfera...

Girl Next Door- neverovatno dobro komedija puna preokreta, mast si :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aesdaNa- stavljao sam svoje omiljene filmove :D

 

Pa tema nije "vaši omiljeni filmovi" već "filmovi, preporuke", što znači da ne treba da postuješ filmove koje su svi gledali, i to ne jednom, već 10 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blue Velvet

 

Ne znam sto sam stalno odlagao da pogledam ovaj film, stajao mi je na dvdu odavno. Uglavnom genijalan film.

 

Jos jedan recommend za ovaj film, Lynch, classic, gledao ga jednom manje nego Mulholland, ali da me neko pita da biram izmedju ova dva uzeo bih Bv :] Verovatno zbog Meklaklana :D

 

Moje neke preporuke (a da skoro gledah){

 

Wild Bunch

 

E ovo sam i ja bas odlagao...ispostavilo se bespotrebno, cale film, jedino mi je kraj nekako..nagao, haha, ali beskrajno mocan :]

 

 

The Treasure Of The Sierra Madre

 

Kap'ram da je Hemfri bas hvaljen i poznat glumac, no ja jos ne odgledah film u kome mi je bio bolji nego u "Caine Mutiny", no i ovde vrsi bas dobar posao plus je odlicna prica sa maaaajka krajem...

 

 

I da ne bude sve sa gringosima i indijancima:

 

The Tenant

 

Posle Linca i Kjubrika, Polanski mi postaje jedan od omiljenih filmskih stvaraoca, plus ovde je odlicno odradio lead ulogu (sto sam skapirao tek posle filma da je to on xD). Prilicno istripovan film, da ne kazem lincovski, slican mi sa Rosemary zbog celog ambijenta i odnosom sa stanarima i paranojom..plus je lik solitudan te se podosta nadjoh u istom :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki od tih fimova koje si naveo su klasici kinematografije,a upravo za Stanara je Kjubrik rekao da je genijalan film i da bi zelio da napravi takav film nekada...u smislu:tako dobar. Blago Siera Madre je jedan od rijetkih filmova koji je dobar koliko i knjiga...ili bar blizu toga :)

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

(znam da je za djecu ALI) Za djecu koja imaju malo drugačije afinitete - onda da, jer ne zaboravi da je priča dobila nagradu Bram Stoker Award for Best Work for Young Readers :) Mislim, da sam ovo gledala u 3D usrala bi' se u gaće, ovako sam ok prošla :) Da li bi ti dao svom 5-godišnjem djetetu da gleda ovaj film? Knjigu i nekako, jer je fifti fifti, pola mašta, pola knjiga. Neki film porede sa Alisom, ali bez diznijevskih elemenata... Slična je atmosfera, slažem se, ali Alisu djeca mogu da shvate na raznorazne načine, dok je ovdje pravac isključivo jednosmjeran.

Kad sam ja imao 5 godina, maltene svi filmovi su mi bili interesantni (sem nekih komedija tipa Riba zvana Vanda), ali mogu da se složim da je Coraline film za decu sa drugačijim afinitetima... ali je ipak film za decu, i kao takav bio mi je ok, zanimljiv, iznad proseka (7/10), ali ne nešto što bi me oduvalo. Isto važi i za dosta filmova Tima Burtona (Edward Scissorhands, Beetle Juice...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...