Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Guest Bata Životinja
uvijek si malo više heavy nego što bi trebalo

 

 

kakav ublaženi način da se kaže ono iz prvog rivjua u potpisu :haha:

 

Inače, mislim da Svift nije dječiji pisac uopšte, on se sprdao sa političarima u toj knjizi, valjda je bio politički novinar po profesiji. A u šta su ga pretvorili u Dizniju je druga priča...

 

 

Nadam se da inače ne posmatraš sve stvari na sličan način

 

nažalost skoro sve, jadna toj deci majka :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo pitanje je, u stvari, koliko su djeca uopšte svjesna onoga što gledaju ili bolje kako gledaju i kako to utiče na njih? Sve je lakše kad odrasteš. Moj omiljeni crtani je bio (i ostao) Guliverova Putovanja. Tada, kao 4-godišnja djevojčica, bila sam oduševljena magičnom stranom crtanog i ljudima koji su "živjeli" u njemu. Dječija dimenzija je skroz drugačija od odrasle (srećom). Međutim, 15 godina kasnije, ja sam pisala ozbiljnu kritiku na crtani, u stvari na Sviftovu knjigu, koja se ne sastoji iz jednog dijela od kojeg je i napravljen crtani. Četvorodjelna knjiga je pravi primjerak mizantropije i/ili nihilizma, toliko cinizma, ironije i mračnjaštva u jednoj "dječijoj" knjizi. Ništa mi nije bilo jasno, a, u stvari, je sve poprimilo jednu drugu, nadasve ozbiljniju crtu - odrasli stvarno znaju da zaseru stvari. Dok sam bila dijete, sve je bilo mnogo ljepše i egzotičnije. Tako da crtaći treba da ostanu ono što jesu - crtaći, bilo to Diznijevi, Pixarovi, 3d, kako god...

Mnogo klasičnih crtaća se zasniva na starim bajkama, kao što znamo. Bajke nisu imale nikakav drugi aspekt osim da u detetu razviju norme i moralnost koju ne bi prihvatili ako bi im odrasli (njihovi roditelji) to jednostavno rekli. Ako otac kaže deci da moraju da se čuvaju i pomažu uvek jedno drugom, to neće imati isti uticaj kao da su čuli, npr. bajku o Ivici i Marici. Isto je sa crtaćima i vazda će biti. Pomozi bližnjem svom, poštuj autoritet, ali pokaži inicijativu, sve za porodicu, daj ljudima drugu šansu... "Kralj lavova", "Lepotica i zver", "Snežana i sedam patuljaka", "Priča o igračkama" (gledah samo prvi, doduše)... svuda je to i danas nije ništa drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ga skidoh pa cu da ga pogledam odmah. Za mene je svaki film sa Terensom vrhunski tako da ga odmah stavljam na preporuke. Ocenama na IMDB-u odavno ne verujem.

 

Glumacka postava vrh:

 

Micah Alberti

Gianni Biasetti

Paul Sorvino

Ornella Muti

i naravno Dzej tj. Terence Hill

 

triggerman2010.jpg

 

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocenama na IMDB-u odavno ne verujem.

Ocene na IMDB-u nisu merilo, narocito sto se blockbuster-a tice, indie filmovi su jos i ok ocenjeni, jer njih vise gledaju ljudi sa malo vise interesovanja za film...

 

Btw, meni je od Shelter-a, ovo mnogo bolje, iako ni Case 39 nije nesto narocito (prica nije originalna, iako sam film ima zanimljiv obrt):

 

Case39.jpg

Edited by KinSlayer
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav ublaženi način da se kaže ono iz prvog rivjua u potpisu :haha:

 

Inače, mislim da Svift nije dječiji pisac uopšte, on se sprdao sa političarima u toj knjizi, valjda je bio politički novinar po profesiji. A u šta su ga pretvorili u Dizniju je druga priča...

 

 

nažalost skoro sve, jadna toj deci majka :haha:

 

To što se meni rivju nije dopao, ne znači da nije dobar.

 

Svift nimalo nije dječiji pisac, zato sam koristila " ", a on se sprdao sa kim je stigao u "Putovanjima". Uglavnom političarima i naučnicima, a na samom kraju i čitavom čovječanstvu. Pa da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pomenutih filmova moje preporuke idu definitvno za The Road, the Fountain a sto se horora Case 39 tice takodje preporuka, jer iako ima tipicnu temu, tenzija prati ceo tok filma, barem sam ja bila u istoj :)

 

Bronson: radnja filma ide u nekom predvidljivom toku, tako da sama radnja nije ono sto mi je odrzalo paznju vec sama gluma Toma Hardija koji je poprilicno dobro opisao antisocijalni poremecaj licnosti, razvoj istog sa jos nekim elementima psihopatologije, koja je zaista bogata da ne davim. Tako da meni je bio interesantan sa tog aspekta, ali radnja filma sama za sebe predvidljiva stoga preporuka ljudima koji mogu da stave radnju po strani i da se fokusiraju samo na glumu, koja je sto se mene tice fenomenalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam on je najskuplji britanski zatvorenik. U jednoj pobuni u Broadmooru napravio je stetu od 750 000 funti :D

 

A to je samo jedna od "steti" cela taj trip njegovog zatocenistva je apsurd, jer po meni on je jos u mladosti imao elemente psihopatologije, koja je kako-tako mogla da bude regulisana, ovako od njega je drustvo napravilo strasilo...

 

moram da stavim ovaj citat :haha:

 

Paul: All you need is a name.

Charles Bronson: What's wrong with Mickey Peterson.

Paul: You need a fighting name, like a movie star.

Charles Bronson: Charlton Heston.

Paul: Look, love. No one gives a toss about Charlton Heston. The man's a cunt. You're more of the Charles Bronson type.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Veceras na Avaliu ponoc film The First Power , ili kako smo ga mi zvali tad , "Pentagram"

 

nocheevil.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0099578/

 

Secam se da sam gledao film tamo godinu dve od izlazka i imao sam traume od njega.

 

Obavezno sam film gledao sa jastukom preko lica samo da mogu da virim.

 

Jako je bio jeziv onomad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Secam se i ja tog filma, snimio sam ga na kaseti tada, bas mi se svidjao. :rockdevil:

 

 

Ali ona scena kad on sanja pa kad mu dolazi ovaj sa leđa i kad mu je zabio sekiru posred čela. To nikad neću zaboraviti. Nije mi jasno kako su to uradili , deluje toliko real

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...