Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Ako postoji zanr koji mrzim iz dna duse, to je onda romanticna komedija. Svi su isti. Na kraju uvek pada kisa, glavni glumac je sav mokar i izgleda tuzno/jadno, zena njegovog zivota ipak odlucuje da ne odputuje sa bogatim Pedrom na Havaje i ostaje da zivi sa njim u kolibi na Aljasci, srecni do kraja zivota. Onda dolazi drugi deo kada upoznaju njihove roditelje, kriza u braku ali i to se prevazidje - ili neko od njih dvoje umre od raka, uglavnom nakon scene u parku snimane za vreme jeseni.

Edited by Novaliis
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ево једна препорука од мене:

 

http://www.imdb.com/title/tt0108211/

 

Швапски филм о опсади Стаљинграда у 2. Светском. некоме може да буде доста тежак, али свака препорука. дефинитивно најбољи филм швапске кинематографије, уз Verlierer (http://www.imdb.com/title/tt0132597/).

 

sad sam pogledao, film je sasvim ok, koga zanima ta tema. ima par nedorecenih momenata, ali nista strasno..

 

ipak, po meni nije u vrhu nemacke kinematografije, cak ni kad je ratna tema u pitanju. tu je i dalje das boot neprevazidjen. ;-) a "zivoti drugih" mi ostaje omiljeni nemacki film..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saglasan! Das Leben der Anderen je i meni moguće najbolji njemački film. Za Das Boot treba vremena i živaca,ali kad se odlučite,ne žaliite 3 sata koje ste proveli gledajući ga,naprotiv.

Pomenuo bih i Gegen Die Wand,ali to je njemaćko-turska produkcija. Fantastičan film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

ево једна препорука од мене:

 

stalingrado.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0108211/

 

Швапски филм о опсади Стаљинграда у 2. Светском. некоме може да буде доста тежак, али свака препорука. дефинитивно најбољи филм швапске кинематографије, уз Verlierer (http://www.imdb.com/title/tt0132597/).

 

Kad si vec napomenuo ratni film od Nemaca , zelim da izdvojim Der Untergang

 

http://www.imdb.com/title/tt0363163/

 

der_untergang1.jpg

 

Drago mi je da su napravili jedan ovako dobar film gde malo prikazuju i patnje samih Nemaca , da ljudi malo vide iz ugla kako je bilo ljudima iz Hitlerovog kruga i sama atmosfera u vojsci.

 

Malo treba izaci iz zacaranog kruga "Nemaca kao demona 2. svetskog rata" i malo gledati objektivno. Ovaj film je upravo to.

Edited by Administrator
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas mi zao njemaca, pokrenuli silne ratove jer su bili prejaki al se malo zajebali na kraj. Obzirom sto su radili sovjetima, nije ni cudo da su se posrali na njih u uzvratnoj utakmici :haha:

 

Dobar je Untergang, samo ga ja nekako sad neozbiljno shavatam zbog silnih zajebancija "hitler finds out".

 

Inace, na tvoju pricu o 'jadnim njemcima', evo jedan film koji se do sad preporucivao>

 

smotri_small.jpg

 

Takodje +1 za Staljingrad, kakva je to kasapnica bila. Mnogo bolji od onog holivudskog Enemy at the gates. Mislim dobar je i taj film, al nekako pederski. Snajperisti, puc puc, al to je samo jedan dio te bitke koja je sigurno medju najvecim svih vremena po pitanju vaznosti i fanatizma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

I meni je malo zao Nemaca.

 

Ironija , hitler hteo da se otarasi Komunista , posle rata oni o Berlina do Moskve.

 

Ali barem je uspeo da Rusiji stvori neprijatelja naslednika - SAD :D

 

Hvala za preporuku......keep it coming ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo bolji od onog holivudskog Enemy at the gates. Mislim dobar je i taj film, al nekako pederski. Snajperisti, puc puc, al to je samo jedan dio te bitke koja je sigurno medju najvecim svih vremena po pitanju vaznosti i fanatizma.

sta znam, meni je enemy at the gates bolji.. mada, tema filma je drugacija samo je lokacija-staljingrad ista.. a i da se ne lazemo, scena kad se pojavi ed harris i kad ne konstatuje svog nadredjenog ni 2% je nedostizna za ovaj nemacki film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je uradjen dobro, na holivudski nacin. Al meni ovaj njemacki film dijeluje bas realisticno. Ima jedan slican film kad su rusi osvajali Grozni u prvom cecenskom ratu, zove se Cistiliste. Radjen je za TV, produkcija i rezija smeteni, al imas osjecaj ko da si na licu mjesta.

 

Cistiliste.jpg

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Come and see je nešto najbolje što sam gledao od tih ratnih filmova, film od kojeg te hvata jeza na svakom koraku i nije čudno što su Rusi imali jednog Staljina za vreme i nakon rata kad se vidi kroz šta su sve prošli (kakvi Jevreji, kakvi bakrači)a da parodija bude veća postao je Hitler sopstvenom narodu. Činjenica je da su se Rusi napatili ko Isus u oba poluvremena. Skidam Staljingrad i gledam da nadjem ovaj što je Morbid preporučio Ćistilište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj film Cistiliste sam jedva nasao nedje prije, i to bez titlova. Sjecam se da sam guglao kao lud, i na kraju iskopah neke linkove.

 

Da napomenem, film je radjen za TV. Dakle, produkcija nije neka + rezija je konfuzna. Al su likovi ono sto vadi film. Ruska Maikop jedinica koja je ulecela tu grotlo, bez ikakvog plana sa ooooo ruk taktikom. A Ceceni dobro pripremljeni, zajedno sa arapskim borcima. U film inace ima svakavih gadosti, bas je brutalan. I ima nekih scena koje ce mi jos dugo ostati u sjecanju..

 

Dakle, film je raw to the bone. Ukoliko vam ne smetaju odredjeni nedostaci filma, Cistiliste ima da vam legne samo tako. Ukoliko neko nadje prevod za ovaj film, molio bih da ih ostavi odje. Ja sam to gledao bez prevoda na ruskom, koji mi bas i ne ide najbolje :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...