Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

^

hteo sam da ga gledam ali su mi svi rekli da cu da se razocaram , jer je znatno losiji od hangover-a. A ovo tvoje gledljiv me bas ne ohrabrije da trosim vreme na isti.

 

Gledao sam Trona(prvi deo nisam gledao) i smorio sam se, prica je ok u sustini, ali kao sto je i Denny napisao, ne drzi bas gledaoca u mestu, nekako mi malo deluje nabacano, skrpljeno sve. Doduse, nisam bas lud za SF zanrom, ali ovaj film mi se bas nije svideo.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maria_larsson.jpg

 

Maria Larssons eviga ögonblick (Everlasting moments)

 

 

Često ovaj film viđam na listama najboljih švedskih filmova svih vremena i s pravom stoji tamo.

Prikazuje Švedsku na početku 20. veka - i teško je ne primetiti koliko se toga promenilo tamo za ne tako mnogo vremena. Film prati Mariju Lašon, sasvim običnu ženu, udatu za pijanicu - međutim, njen život se menja kad je u fotografskoj radnji (usled nedostatka para je htela da proda fotoaparat koji je dobila) jedan čovek ubedi da se okuša u fotografisanju. Nakon toga postaje maltene opsednuta time (iako je njen muž protivnik toga) da svaki bitan trenutak zabeleži, ponekad čak i zapostavljajući svoju porodicu, a i borbom protiv kontrole muškaraca u njenom životu (prvo oca, potom muža).

Film je odlično urađen, priča je stvarno dirljiva, pritom je priča Marijina najstarija ćerka Maja.

imdb

8/10

Edited by Brynhildr
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je ovo, gde su ljudi? :D

 

Elem, moram dupli post napraviti da preporučim ovo sjajno delo:

following_dvd.jpg

 

Following

Nolanov prvi film. Prva polovina filma deluje dosadnjikavo, ali u jednom trenutku se tačno vidi da je Nolan u pitanju, izvrtanje svega, ono što bi se jednom rečju moglo opisati kao "mindfuck"

 

Tačno se vidi kako se razvijao njegov karakteristični stil. Ostalo mi je još samo Insomniu da pogledam (to sve nekako odlažem jer je rimejk norveškog filma koji je odličan), ali trenutni utisak - on nije snimio loš film. čak i ovaj, sa smešnim budžetom, uspeva da prosto oduševi.

 

Film je crno-beli, uopšte nisam imala utisak da je snimljen 1998. Radi se o manipulaciji ljudi. Kratak je, svega 70 min.

 

Zanimljiv podatak je što je Nolan snimio ovaj film nakon što je bio opljačkan i zanimalo ga je o čemu razmišljaju pljačkaši u tom trenutku.

8/10

http://www.youtube.com/watch?v=5q8bBAKNSA8

imdb

torrent

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate ti si lud...prvo preporucujes filmove koje nisi odgledao uz komentar A MUST SEE ! :haha: , drugo, sad ga opet preporucujes i spamujes bez potrebe...elem, odgledao sam oba, Enter The Void nije los generalno, pogotovo pocetak deluje obecavajuce, medjutim traje predugo i mnogo je smorio pred kraj, ono setanje kamere i snjimanje scena jebacine od pola sata je stvarno nepotrebno, ne vidim koja je poenta uopste...Metropia je jos dosadniji, ali sva sreca pa traje samo 80 minuta :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Pa pogledao sam trailer , pogledao sam ocene , procitao sam review , dovoljno da mogu da zakljucim da je A MUST SEE.

 

Sta ja znam , dobre su ideje , samo nisu realizovane na pravi nacin.

 

Pogotovo Metropia. Jako mi se svidja atmosfera , kako su uradili ceo film ,samo su mogli malo bolju pricu da osmisle :)

 

Smatram da nisam pogresio sto sam rekao A MUST SEE jer je dobro pogledati filmove zbog dobrih efekata dok je prica druga stvar.

Edited by Administrator
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko nesto sa FEST-a da preporuci?

Coriolanus izgleda do jaja, bar na prvi pogled, plus oni japanski Outrage i I saw the devil (ili tako nesto se zove). U programu sam zapravio video gomilu filmova koje zvuce zanimljivo po sinopsisu, al voleo bih i neku preporuku da cujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

127 Hours

 

http://www.imdb.com/title/tt1542344/

 

Interesantan film, baziran na istinitom dogadjaju, sigurno se neces pokajati ako ga odgledas :pivopije:

 

Lol, upravo gledam taj film kod kuce, pauzirao sam da skinem subtitlove! :lol:

Cuo sam da je dobar. Ja sam rock climber inace pa mi je jos zanimljivija tematika.

 

Znaci, preporuke izuzimajuci King's speech, 127 hours i Black Swan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucio sam prosli put 2 filma koje tad josh nisam pogledao. Sad jesam. :P

 

Jedan od njih bio je Enter The Void .......

 

Onaj ko voli da se drogira i ko veruje u reinkarnaciju neka pogleda film. :)

 

Ali samo da ga upozorim da film traje 2 i po sata

 

http://www.imdb.com/title/tt1191111/

 

Imaš li neki upotrebljiv link za Enter The Void? Radoznao sam da pogledam film ali nigde nisam našao dobar snimak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...