Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Jel Voyna bese kad lik ide u potragu za nekim koga su muslije zarobile i drze ga u nekom selu ? Nesto nisam video da na imdb pise radnja filma , posto sam gledao taj kad lik ide u potragu , na kraju nesto beze nekim gumenim camcem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Vojna dobar film dok ruski rambo ne krene u akciju - tu vec pocinje da smara.

 

9 rota je sa druge strane mnogo bolji film kako god okrenes. Vidjecu da skinem ovaj o tadzikistanu (t. zastava). Inace, najbrutalniji ruski ratni film ostaje Chistiliste. Rokanje sa cecenima u Groznom, lete glave, drobe se tijela, pucnjava okle stignes.. film koji i pored nekih svojih nedostataka daje pravu sliku jednog rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel Voyna bese kad lik ide u potragu za nekim koga su muslije zarobile i drze ga u nekom selu ? Nesto nisam video da na imdb pise radnja filma , posto sam gledao taj kad lik ide u potragu , na kraju nesto beze nekim gumenim camcem ...

 

Mislim da ti je to ovaj prvi sto sam ti ja dao, "Prisoner of the Mountains" :bigblue: , mada moze bit da je i taj, sad se setim da su nesto bezali u nekom camcu, ne secam se dobro :bigblue:

 

Evo jedan od Sokurova http://www.imdb.com/title/tt1034427/ , baba ide da poseti unuka na ratistu, nije ratni, ali evo preporucujem, pa ko hoce...

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel Voyna bese kad lik ide u potragu za nekim koga su muslije zarobile i drze ga u nekom selu ? Nesto nisam video da na imdb pise radnja filma , posto sam gledao taj kad lik ide u potragu , na kraju nesto beze nekim gumenim camcem ...

 

Jeste

 

Meni je Vojna dobar film dok ruski rambo ne krene u akciju - tu vec pocinje da smara.

 

9 rota je sa druge strane mnogo bolji film kako god okrenes. Vidjecu da skinem ovaj o tadzikistanu (t. zastava). Inace, najbrutalniji ruski ratni film ostaje Chistiliste. Rokanje sa cecenima u Groznom, lete glave, drobe se tijela, pucnjava okle stignes.. film koji i pored nekih svojih nedostataka daje pravu sliku jednog rata.

 

Jbg, preferencije. Po tvojoj preporuci na ovoj temi sam ga i gledao, al 9 rota meni deluje malo naivno (mada je u principu ok, svakako ima visok budzet i to se vidi). Mudzahedini koji napadaju kao zombiji? Please... I koliko je Aleksei Cadov dobar kao mladi dziber/ratni veteran (sto je sjajan paradoks) u Voini, toliko je katastrofalan kao nesigurni balavi klinac u Avganistanu... Uopste nisam skapirao poentu njegovog lika u filmu, a mislim da ni on nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao i ja Spider, teško da postoji loš Kronenbergov film, ali definitivno ima nekoliko boljih od ovoga.

 

Bogami ima on dosta filmova gde je podbacio, recimo Eastern Promises je tesko sranje od filma, ni History of Violence nije mnogo bolji, a ima ih jos koji nisu nista posebno. Meni je recimo Crash dobar i Naked Lunch naravno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crash je lud, od njega mi zmarci krenu niz kicmu.

53655.gif

 

Film kao film sad nije nista posebno, ali ima neku bolesnu atmosferu koja ne pusta. Sigurno bi se nasao na nekoj mojoj listi esencijalnih filmova. Naked lunch sam gledao bas davno, mogao bih ponovit taj film.

 

A kad smo kod Kronenberga, sveto trojstvo njegovih filmova su The Fly, Dead Ringers i Videodrome. Ha, sad tek kapiram koliko ovaj covjek ima kvalitetnih filmova - Dead Zone, Scaners, Shivers, Rabid. Neki manje, neki vise, al svaki zasluzuje da se pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

e jebiga, meni je History of violence solidan film, Eastern promises odličan film o ruskoj mafiji.

 

Naravno da to nije stari Kronenberg, i zanimaju ga druge teme. Ko voli Crash teže se navikava na ovo.

 

Crash i Videodrome su moji favoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...