Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

R (2010)

51iiCsoRGFL.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1434443/ (tu pogledajte i trailer obavezno :D na youtube-u ne mogu da nađem nijedan sa engleskim prevodom)

 

Ko voli zatvorske filmove, OBAVEZNO da pogleda. Potrudili su se da bude što realnije, a manje holivudsko (danski je film, inače) - čak su odbili profesionalne glumce, valjda samo glavni glumac ima nešto iskustva, ostali su totalni anonimusi koji su sami već bili u zatvoru, a dobar deo "glumaca" su pravi zatvorenici.

Gledala sam ga danas na FDU i posle toga je bio razgovor sa glumcima koji su potvrdili da sve to što vidimo u filmu stvarno jeste tako, izgled zatvora, odnos stražari-zatvorenici, odnos među zatvorenicima, itd. I da je film pokrenuo burne reakcije u Danskoj kako bi nešto u zatvorskom sistemu trebalo da se menja. :D

Sve u svemu, preporuka!

Edited by Brynhildr
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

news_5781.jpg

 

Najtoplija preporuka! Super produkcija, fantastican ambijent, dobra prica, ima i filozofije, nije povrsan, dobra gluma (za srpske pojmove :mhihi: ). SveCko a nase

Edited by WoS

Share this post


Link to post
Share on other sites

R (2010)

51iiCsoRGFL.jpg

 

Nije loš film, sviđa mi se što su prešli sa jedne priče (lika) na drugu u sred filma, plus što je realno odrađen ali sam ja pod utiskom brdo holivudskih filmova očekivao da glavni lik počne da ih lema u žan klod van dam stilu :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje mi je smesna cela ta prica o reformaciji danskog zatvorskog sistema. LOL Skandinavski zatvori su zeljena destinacija vecine emigranata, jer je bolje tamo nego u 3/4 ostatka sveta.

 

Anyway, najbolji film Cak Norisa - Firewalker, veceras se gleda. Zajebite ozbiljne filmove, zabava je najbitnija. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film pokazuje realan život u danskom zatvoru, nema veze sa reformacijom, to su reakcije ljudi koji su gledali film i koji smatraju da treba da se nešto menja, što je sasvim normalno jer svi znamo kakva je danska država (i skandinavija generalno) ljudi gledaju sebe i svoje probleme, ne upoređuju se sa meksikom ili ko zna skim, to što mi sve gledamo sa te strane "nismo loši, ima sto puta gorih" ne znači da stvari valjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...