Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

pa banujte dvojnika više koji kurac...

 

 

Inače, pogledao sam par domaćih filmova koji su definitivno kvlt

 

 

Mala pljacka vlaka (1984) Otkida. Glavna uloga Bata Živojinović.

 

Krvopijci (1989) o vampirima u Zagrebu, glavna uloga Danilo Lazović. Scena sa bibliotekarkom - kvlt.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo vec kod domacih (hrvatskih?) filmova, preporuka za "ritam zlocina". http://www.imdb.com/title/tt0082998/

 

- ukratko: lik izaje sobu nekom starijem coveku koji se bavi statistikom zlocina i koji moze da predvidi kad ce se desiti sledeci zlocin. u pocetku ovaj ne veruje matorom i sve kao "ma da, da..." ali se posle stvari komplikuju kad mu matori dokaze neke stvari. ;-)

 

detaljnije: http://www.hfs.hr/hfs/zapis_clanak_detail.asp?sif=1838

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi preporuchi neki film na foru 'Stardust', ali pozeljno je da ne bude totalni krsh (dakle narnia otpada:bigblue:)

 

Mogu da ti preporucim neke starije fantasy filmove, koji su meni kul.

 

Dragonslayer, Willow (mada si ovaj verovatno gledao), The Princess Bride (vise je komedija, al dobar film za opustanje)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' gledao neko ovaj iranski Jodaeiye Nader az Simin (Nader and Simin, a Separation) što osvoji Zlatnog medveda? Review na imdb kaže da je siv film, sivi filmovi znaju da budu odlični pivopije.gif Nema ga nešto po torrentima, izgleda nije procurio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je ovo, gde su ljudi? :D

 

Elem, moram dupli post napraviti da preporučim ovo sjajno delo:

following_dvd.jpg

 

Following

Nolanov prvi film. Prva polovina filma deluje dosadnjikavo, ali u jednom trenutku se tačno vidi da je Nolan u pitanju, izvrtanje svega, ono što bi se jednom rečju moglo opisati kao "mindfuck"

 

Tačno se vidi kako se razvijao njegov karakteristični stil. Ostalo mi je još samo Insomniu da pogledam (to sve nekako odlažem jer je rimejk norveškog filma koji je odličan), ali trenutni utisak - on nije snimio loš film. čak i ovaj, sa smešnim budžetom, uspeva da prosto oduševi.

 

Film je crno-beli, uopšte nisam imala utisak da je snimljen 1998. Radi se o manipulaciji ljudi. Kratak je, svega 70 min.

 

Zanimljiv podatak je što je Nolan snimio ovaj film nakon što je bio opljačkan i zanimalo ga je o čemu razmišljaju pljačkaši u tom trenutku.

8/10

imdb

torrent

 

Odlichan film, hvala za preporuku :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

kad smo vec kod domacih (hrvatskih?) filmova, preporuka za "ritam zlocina". http://www.imdb.com/title/tt0082998/

 

- ukratko: lik izaje sobu nekom starijem coveku koji se bavi statistikom zlocina i koji moze da predvidi kad ce se desiti sledeci zlocin. u pocetku ovaj ne veruje matorom i sve kao "ma da, da..." ali se posle stvari komplikuju kad mu matori dokaze neke stvari. ;-)

 

detaljnije: http://www.hfs.hr/hfs/zapis_clanak_detail.asp?sif=1838

 

 

Ovom reditelju su svi filmovi trileri slične vrste, samo taj si gledao ili... jer svi zvuče interesantno, ačim glumi Šerbedžija valjda nisu loši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
"film koji se svima svideo" :haha:

 

Bog te video! :haha:

 

A i ja, ne znam zašto ali nisam ga ni pogledao a imam neki gadan ukus u ustima, možda zbog prevelikog reklamiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...