Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

^

O svemu si pisao samo nisi o crtaću. Počinješ da me zabrinjavaš majke mi...

 

 

To je blog od ovog Facial lika?

Zanimljiv je i lik Hromog Dabe, koji je takođe pripadnik neke tamnije rase, jer on se naravno u originalu ne zove Hromi Daba, to je srpski prevod, a riječ je o jednom od imena za slovenskog boga Dažboga, koji je najvjerovatnije bio vrhovni bog u Srba, a u Mikijevom zabavniku pretvoren u razbojnika. Kad se zna da je npr. Sveti Sava u stvari pravoslavna verzija Dažboga, kao što je Sveti Ilija pandan bogu Perunu, onda problem postaje još veći.

 

To što je Hromi Daba negativac možda je samo zanimljiv indirektan komentar na nastanak Druge Srbije, i tolike mržnje prema svemu svetosavskom.

 

ajoj :)

 

Објавио Zoon у 2/02/2011 01:13:00 PM

Ознаке: kapitalizam, manjine, Psiho, totalitarizam

 

^upravo

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Marko, pa to su moje oznake, šta će mi Druga Srbija kao oznaka? Uostalom, to o Dabi je digresija. Mislim daje najvažnija generalna perspektiva o crtaćima.

 

^

O svemu si pisao samo nisi o crtaću. Počinješ da me zabrinjavaš majke mi...

 

haha, ima na kraju malo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da precenjujes nekakav prikriveni smisao stvari. Izvini ako moj post deluje nekulturno.

 

220px-Eros_film.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0343663/

 

omnibus, 3 price/3 rezisera: Michelangelo Antonioni, Steven Soderbergh, Wong Kar Wai

 

Kar Wai segment je predivan.

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ne deluje nekulturno, samo nemaš potrebe da se čudiš, možeš ti to nazivati precenjivanjem, ali postoje svetski intelektualci, doktori filozofije koji tvrde i gore stvari, poput te da je E.T. Vanzemaljac jedan neofašistički film (Douglas Kellner i Slavoj Žižek), pa ti vidi. Ako oni to mogu da tvrde na naučnoj bazi, onda možda ti potcenjuješ stvari.

 

Ipak se Daba zove tako kako se zove, zašto bi ga tako zvali ako nema nikakvo značenje?

 

Zašto bi ''aždaha'' u Svetom Georgiju bila lik kojeg glumi Miroslav Lečić?

 

Zašto baš leva guma puca u Ko to tamo peva i svi sedaju na desnu stranu?

 

Zašto je taj autobus isti onaj koji Pavle Vujisić vozi u filmu Bitka na Neretvi, potpuno isti autobus i vozi ga Pavle.

 

Ne možeš reći da su to slučajnosti...

 

Isto kao što naši preci nisu čitali narodne pesme da bi se naučili lepom pisaniju, već da bi nešto naučili iz njih. Sve ima svoj cilj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne deluje nekulturno, samo nemaš potrebe da se čudiš, možeš ti to nazivati precenjivanjem, ali postoje svetski intelektualci, doktori filozofije koji tvrde i gore stvari, poput te da je E.T. Vanzemaljac jedan neofašistički film (Douglas Kellner i Slavoj Žižek), pa ti vidi. Ako oni to mogu da tvrde na naučnoj bazi, onda možda ti potcenjuješ stvari.

 

Ipak se Daba zove tako kako se zove, zašto bi ga tako zvali ako nema nikakvo značenje?

 

Zašto bi ''aždaha'' u Svetom Georgiju bila lik kojeg glumi Miroslav Lečić?

 

Zašto baš leva guma puca u Ko to tamo peva i svi sedaju na desnu stranu?

 

Zašto je taj autobus isti onaj koji Pavle Vujisić vozi u filmu Bitka na Neretvi, potpuno isti autobus i vozi ga Pavle.

 

Ne možeš reći da su to slučajnosti...

 

Isto kao što naši preci nisu čitali narodne pesme da bi se naučili lepom pisaniju, već da bi nešto naučili iz njih. Sve ima svoj cilj.

 

Jebiga, nije nikakva novost da se ljudi koji su sa jedne strane olicenje racionalnosti - bave i necim skandalozno opskurnim sa strane. Njutn je vise napisao alhemicarskih kuvara nego naucnih radova, a Fomenko (Fomenkova hronologija: http://en.wikipedia.org/wiki/New_Chronology_(Fomenko) ) je ogroman u svetu matematike. Za Fomenka sam cuo od mog profesora analiticke geometrije u srednjoj - coveka koji je bio clan SANU, sahovski majstor, a u slobodno vreme pokusavao da dokaze nemoguce veze izmedju svetskih jezika i proveravao svoje teorije o razbijanju kladionica. Pre par nedelja sam bio na njegovom predavanju na Matematickom institutu - dokazivao je da je Ajnstajn prevarant i (moguce) jevrejska zavera, a uz neke jako solidne argumente, cini mi se da je najvise insistirao na tome kako je Albert profurao gomilu zena i kako su sve bile ruzne, pa eto - kako verovati takvom coveku cudnog ukusa?

 

Secam se da sam citao i tekst o davanju domacih imena diznijevim junacima kao klinac. Ne mogu to da nadjem nigde, ali valjda je Silja bio slovoslagac u Politici ili tako nesto... mozda je Daba kuvao kafe :)

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa ti pričaš o domaćim profesorima... Žižek ima dva doktorata, danas je najveći živi stručnjak za učenje Žaka Lakana, on ne može da se poredi sa nekim srpskim akademikom kojem viri praziluk iz dupeta. Žižek je svetski top5 danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao TOY STORY 3 :haha:

 

 

Sviđaju mi se tegovi: kapitalizam,manjine,Psiho,totalitarizam :haha:

 

 

Ja volim tvoje recenzije, kapiram šta si htio da kažeš i jeste, uvijek si malo više heavy nego što bi trebalo, ali, tvoja e-strana i može ti se. Dobru si paralelu povukao iako do bola ciničnu. Nadam se da inače ne posmatraš sve stvari na sličan način :razz: Blago tvojoj djeci onda, ne djeci koja gledaju Toy Story :D Pravo pitanje je, u stvari, koliko su djeca uopšte svjesna onoga što gledaju ili bolje kako gledaju i kako to utiče na njih? Sve je lakše kad odrasteš. Moj omiljeni crtani je bio (i ostao) Guliverova Putovanja. Tada, kao 4-godišnja djevojčica, bila sam oduševljena magičnom stranom crtanog i ljudima koji su "živjeli" u njemu. Dječija dimenzija je skroz drugačija od odrasle (srećom). Međutim, 15 godina kasnije, ja sam pisala ozbiljnu kritiku na crtani, u stvari na Sviftovu knjigu, koja se ne sastoji iz jednog dijela od kojeg je i napravljen crtani. Četvorodjelna knjiga je pravi primjerak mizantropije i/ili nihilizma, toliko cinizma, ironije i mračnjaštva u jednoj "dječijoj" knjizi. Ništa mi nije bilo jasno, a, u stvari, je sve poprimilo jednu drugu, nadasve ozbiljniju crtu - odrasli stvarno znaju da zaseru stvari. Dok sam bila dijete, sve je bilo mnogo ljepše i egzotičnije. Tako da crtaći treba da ostanu ono što jesu - crtaći, bilo to Diznijevi, Pixarovi, 3d, kako god...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...