Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

pogledaj neki od kljucnih filmova bergmana (persona), kurosave i felinija (dolce vita, otto e mezzo...) i obecavam, dozivljavaces filmsku umetnost na drugaciji nacin.

ako vec jesi, onda nema nade za tebe jbg

:pivopije:

 

Pogledaj ti Maratonce, Ko to tamo peva, Balkanski špijun...

 

Ne shvatam poentu tvojih komentara, ovde se uglavnom preporučuju noviji filmovi svih žanrova. Jebo vas Kurosava više i režiseri koji su umrli pre dvaes' godina, samo žvaćete istu priču koju ste čuli na nekom drugom mestu da bi ispali kul. Ima li nešto iz 2010. godine da ti se baš sviđa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Ajde ljudi malo se smirite ........ znate li film sa pravom glumom ? A da nije trcanje , skakanje , pucanje ? Man in Black , Independence Day ...napucanja sranja.

 

Predsednik Amerike je heroj sveta , on upravlja avionom , on je borac.....kuku lele gde me nadje

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su to sve najgori filmovi koje sam gledao u zivotu. jbg :zeleni:

ne moramo dalje na tu temu... gledao sam dosta korejskih filmova u poslednje vreme i posebno mi se dopadaju fimovi ki-duk kima: seom i samaria

 

Kada vec pominjes legendu, ako vec nisi, pogledaj obavezno sledece filmove: Wild Animals, "Spring, Summer, Fall, Winter And Spring", The Bow, Time, Breath, Beautiful i Dream...

Evo ti njegov profil na imdb-u, pa tu se informisi o tim filmovima...

 

http://www.imdb.com/name/nm1104118/

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ljudi malo se smirite ........ znate li film sa pravom glumom ? A da nije trcanje , skakanje , pucanje ? Man in Black , Independence Day ...napucanja sranja.

 

Predsednik Amerike je heroj sveta , on upravlja avionom , on je borac.....kuku lele gde me nadje

 

Prava gluma? Bilo koja scena sa Lorencom Lamasom u nocnom klubu je vrhunska umetnost, recimo. Dan Nezavisnosti je pre svega film o ljudskom ponosu i sta sve mozemo ujedinjeni. Treba nam vise takvih filmova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I am legend, meni je taj film sa Smith-om super kao i ovaj The Pursuit Of Happiness, a Seven Pounds jedan od omiljenih.

Denajd,ovo je jedini taj film koji vredi.Zvao se originalno omega man al ga premenise u modernu americku gejastinu sa nazivom i am legend.Naravno glumi Charlston Heston.

 

http://www.youtube.com/watch?v=X-MosmUseSY

Share this post


Link to post
Share on other sites

@novaliis

ok sad sam vec ubedjen da se zajebavas :haha:

 

@aces high

gledao sam i vecinu tih u duzem periodu ali su mi ovi posebno ostali u pamcenju, ali svi su jako dobri.

 

@TK

waking life je uzasno pretenciozno ostvarenje za tinejdzerke koje tragaju za smislom zivota, meni jako iritantan film.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Prava gluma? Bilo koja scena sa Lorencom Lamasom u nocnom klubu je vrhunska umetnost, recimo. Dan Nezavisnosti je pre svega film o ljudskom ponosu i sta sve mozemo ujedinjeni. Treba nam vise takvih filmova.

 

Ljudski ponos ? Americki ponos i americka domanicija druze

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto tinejdzerKE? ne svidja mi se to sto je zbrzano i nabacano sve.ali je preporuka zbog odredjenih pitanja koja pokrece.

 

btw, sta mislite o bergmanovom wild strawberries. meni se cini dosta izvikan

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto tinejdzerKE?

sato sto su devojcice vise impressionable i ranije pocinju da im se motaju takve "ozbiljne" misli po glavi dok su decaci zaokupljeni fudbalom i generalno se vise zajebavaju.

 

 

wild strawberries je malo dosadan, nije mi jedan od omiljenih filmova, ali nameravam opet da ga gledam kad budem bio bolje raspolozen. cesto pustim na kompu neki film cisto da ubijem vreme, da iskuliram malo i kad je neki ozbiljan/spor film, ne sedne mi dobro, pa tako i wild strawberries.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio na 85% siguran ali nisam htio da uperim prstom dok nisam bio 100% siguran da se ne bi uvredio u slucaju da se ne zajebava. jbg ima svakakvih ukusa, vecina ljudi bi se slozila ionako s njim..

 

Ljudi, vredi li "The Imaginarium of Doctor Parnassus" necemu? Da l' da ga skidam ili samo da zaobidjem posto mi deluje kao neka zezancija tj. komedija, no ako nije komedija i film ima smisla, onda cu ga pogledati...

 

ne vredi, veruj, jaaako retardiran film

 

--

jel' spominjao neko roger dodger? jel' gledao to neko, kako vam se dopada?

 

 

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, vredi li "The Imaginarium of Doctor Parnassus" necemu? Da l' da ga skidam ili samo da zaobidjem posto mi deluje kao neka zezancija tj. komedija, no ako nije komedija i film ima smisla, onda cu ga pogledati...

 

Ja baš nisam skontao te tripove u filmu al' ima ljudi koji onanišu na takve stvari. Moguće i da sam ja tupav al' ne volim takve "konfuzne" filmove, valjda nisam dovoljno zainteresovan da im proničem u dublje značenje and shit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...