Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Što je najjače u priči, Kameron je kenjao onima koji ne snimaju u 3D tehnologiji, a obrađuju film za 3D projekcije - jer je on, je li, koristio prave kamere i samim tim uradio pravu stvar. Godinu dana kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglo mi ovo danas. http://www.amazon.co.uk/Alien-Definitive-Edition-DVD/dp/B000M2E5DE/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1334436953&sr=8-7

Predivno je. Taman je lepo na polici, gde su ostali filmovi, savrseno leglo uz Blade Runner i nekako se osecam ispunjeniji i potpuniji.

Edited by Lunar
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglo mi ovo danas. http://www.amazon.co.uk/Alien-Definitive-Edition-DVD/dp/B000M2E5DE/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1334436953&sr=8-7

Predivno je. Taman je lepo na polici, gde su ostali filmovi, savrseno leglo uz Blade Runner i nekako se osecam ispunjeniji i potpuniji.

 

I kao gledaćeš te filmove ikad?

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kao gledaćeš te filmove ikad?

 

 

Si ti stvarno ozbiljan? Pa evo taj Blade Runner imam nesto malo jace od godinu dana, i sigurno sam ga do sada dva put pogledao u naletu nostalgije, ili jednostavno da se setim necega iz filma sto me je zanimlao. Znam isto kada slusam Vangelisov soundtrack, odma dobijem poriv da ponovo pogledam film, ili barem scene gde se ta muzika pojavljuje. I to je sada, kako ce biti kroz 5 ili 10 godina kada me uvati nostalgija za mojim omiljenim filmovima....

 

Svaki put se najezim kada cujem ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=iRUD2Daz5q8

 

ili ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=tuEni0vGzNg

 

Koji future noir, suce ti tvoje....

Edited by Lunar
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i da ne kazem, sto ovi collectors edition dolaze sa brdo bonusa, koji su wet dream za svakog fana ili bilo koga ko se bavi filmovima. Podosta moze neko ko se bavi filmovima, da nauci iz ogromnih intervjua i making of filma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle si skinuo, ocu ja da skinem, ali ne mogu nigde da nadjem. Aj reci nesto malo vise molim te. Ja sam taj film gledao u bioskopu, i ostavio je ogroman utisak na mene(shvatam i na celu publiku), da uopste nisam mogao da razmisljam dal je dobar film ili ne. Gledao sam i onaj njegov Hunger i strasan je vizuelan umetnik. Isto tako jedno je sigurno, a to je da je Fassbender fenomenalan glumac. Plus ova pesma iz filma je odlicna:

 

 

MV5BMTUxMzQyNjA5MF5BMl5BanBnXkFtZTYwOTU2NTY3._V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0120689/

 

Pogledah napokon Green Mile, i to je jedan od filmova koji ne mozete reci da su zbog same rezije nit glumaca fenomenalni(i ako su svi odradili odlican posao, glumci i reziseri), vec je skripta i sama prica od Stephana Kinga tolko dobra, da kada se dobro prevede u film dobije se jedna genijalnost. Ista stvar je i sa the Shawshank Redemptionom.

<h1 class="header" itemprop="name">

</h1>

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shame je takvo govno da ja nemam reci . Film nema radnju , scene su prespore (lik putuje 45 sekundi liftom , a ne prenosi tenziju i neko iscekivanje na publiku....), nema eksplicitnog nasilja , a ni eksplicitnog seksa . Cela prica se mogla strpati u 14 minuta , a govno traje skoro dva sata . Reziser je u najmanju ruku pedercina (How much gay ? You don't wanna know !). Radujete se jer ste videli par puta kurac i musko dupe ...

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. Sreto ti si hteo neku zanimaciju da ti ubije vreme dok The Expendables 2 ne izadje, ali na kraju krajeva ovo je umetnicki projekat i nisi ni trebao da ga skidas(Ne mislim nista lose sa ovim, vec predpostavljam da generalno ovakvim filmovi nisu tvoj senzibilitet i svaki put ces se smoriti). Meni nije ovo nista cudno sto si napisao.

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da . Expendables je keva , samo da se ne smorim kad se pojavi onaj nas teniser .

Inace , imam 3 pretstave iza sebe , cak sam glumio caleta u Izbiracici na nekom takmicenju , dobio sam najvise ocene , tako da nije bas da me ne zanima gluma :bigblue:

Ovaj Shame nisam ni hteo da gledam , skinuo sam ga zbog dobre ocene i 'prelistao' na brzinu i uvideo da je govno , nego ortak dileja insistirao da gledamo nesto , a nisam imao drugi film na kompu ...

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Da sam snimio sada govno sto sam izasrao pre pet minuta i moje izraze na licu dok sam to radio sta bi tek onda rekli ljubitelji umetnosti? Cak bi i Sreta bio zadovoljan jer je bilo tenzije na pretek. Da li cu da umrem ili cu se ipak poroditi. To bi ujedno bio i zaplet filma. U sto nemam kameru pokazao bih ja tim propalim reziserima!!! :seronja:

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hefeste smaras.

Sreto sve je to okej izneo si misljenje, ne slazemo se ali ga postujem. Pogledaj Green Mile.

 

Inace isto jedna stvar sto sam primetio, je to da mnogi ljudi koji uzivaju u ambijentalnoj muzici isto tako uzivaju u dugackim kadrovima u filmovima. Naprimer dugacki kadrovi kod Tarkovskog, nesto novije od Winiding Refna itd., vole taj sporiji vizuelniji prelaz jos ako je upotpunjen sa nekom dobrom pesmom u pozadini je prava gozba za oci.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Mrzim taj stil jos od kada sam gledao neki ruski film, ne secam se koji, gde je radnja tokom citava 3 sata bilo povijanje trave na vetru i njihanje po kojeg usamljenog drveta. Od tog dana vise nisam isti covek.

 

Izvinjavam se za smaranje. :bigblue:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...