Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

ma daj sto bi iko znao za to

ozbiljno, gde si cuo za ovo?

faks ili tako nesto?

i feel bad now

Neformalno obrazovanje > formalno obrazovanje

 

Zelena si, skakavčice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-.-

a jbg meni nikad ne bi palo na pamet da onako nesto postoji a tek da trazim ista slicno... o.o

je l' ima stogodj njegovo u pisanoj formi negde da se nadje, ili ima neko od vas?

kol'ko mrzim kad ne znam nesto ili kad nisam cula za nesto za sta je trebalo -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=DaGWhIN_HbA&feature=related

 

Најлегендарнија сцена икада као и филм. Пасолини је знао шта ради, а о Маркизу де Саду да не причамо.

Прочитај "Недаће крепости" од Маркиза, није у реду да тако ступаваш ово маестрално садистичко дело. То је садизам али онај фин, аристократски...

Share this post


Link to post
Share on other sites

-.-

a jbg meni nikad ne bi palo na pamet da onako nesto postoji a tek da trazim ista slicno... o.o

je l' ima stogodj njegovo u pisanoj formi negde da se nadje, ili ima neko od vas?

kol'ko mrzim kad ne znam nesto ili kad nisam cula za nesto za sta je trebalo -.-

 

Cudi me da vam nisu bar spomenuli njega u gimnaziji npr. Mada, ono mozda sam ja samo imao odlicnu srpkinju... E, bilo je to pre 10 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam procitala na wikipediji

ne bi ni mene cudilo da je zato

@KS moja srpkinja ima 24 godine i trazi muza

a i matematicka gimnazija je u pitanju, kontam da je zena bila u fazonu koga bole kurac, ionako nece procitati knjigu u zivotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam Prometeja ljudi moji, ono je toliko puno rupa (cak je i publika negodovala malo posle filma), ja sam zaista neprijatno iznenadjen.

Od srca preporucujem ovaj review zaista delim misljenje, http://cultofghoul.blogspot.com/2012/06/prometheus-2012-ghouls-review.html

 

Znaci NE preporucujem, i ako idete OBAVEZNO smanjite ocekivanja.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam Prometeja ljudi moji, ono je toliko puno rupa (cak je i publika negodovala malo posle filma), ja sam zaista neprijatno iznenadjen.

Od srca preporucujem ovaj review zaista delim misljenje, http://cultofghoul.b...uls-review.html

 

Znaci NE preporucujem, i ako idete OBAVEZNO smanjite ocekivanja.

Slazem se, prilicno los film...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci NE preporucujem, i ako idete OBAVEZNO smanjite ocekivanja.

I ne gledajte u 3d-u..samo 20% filma 3d i to onaj nakalemljeni naknadno ubaceni 3d, i apsolutno nije vredno davati i 10din vise.

Ja apsolutno nisam ocekivao da ce stici a kamoli nadmasiti aliena pa sam i poprilicno zadovoljan i izasao iz bioskopa.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto toliki hejt, film je sasvim dobar. Kao da prave SFove svaki dan.

 

Pa ako odes na IMDB forum posvecen filmu, to vise nije hejt to je sprdacina. Ja stvarno ne znam koliko nelogicnosti i gluposti se moze utkati u jedan SF.

SF/horor je moj omiljeni zanr i drago mi je da se uopste pravi, ali kako nekom da preporucim ovo?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto toliki hejt, film je sasvim dobar. Kao da prave SFove svaki dan.

Ma, daj... Film je uber los. Ja obozavam SF i horor zanr, al' ovo je smesno.

Osim vizuelnog aspekta, Fazbinderove glume i mozda pocetka, film je potpuni promasaj.

Samo cu reci: jebes film u kome se "naucnici" ceo film ponasaju kao poslednji polupismeni moroni... Da ne govorim dalje koliko ima nelogicnosti i propusta, ocena na imdb-u je definitivno pokazatelj da se tome ne moze verovati...

Edited by KinSlayer
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledah i ja Prometeja. I sada nemam pojma da li je to sto sam uglavnom postao veoma zahtevna publika, ali film nije ni priblizno ispunio moja ocekivanja.

 

U samoj sustini film je okej, ajde ljudi nije los. Ima dobrih delova u filmu, pogotovo mi se dopala ona klaustrofobicna scena kada Elizabet vadi svoju "bebu", Fasijeva gluma, lepi predeli i atmosfera. Ali film je filozofske naravi i tu najvise fejluje. Film uopste nema dubinu i samo postavlja neka klasicna pitanja(odakle dolazimo, ko smo mi) i ne nudi nit ikakve odgovore nit ikakve teorije. Jako je suplja prica, i kroz dva sata filma prica se veoma slabo razvija, uglavnom je ono cekas kad ce ko da pogine. Ali osim toga, svi karakteri osim Davida robota su veoma pogresno napisani. Veoma nelogicno i cudno reaguju na stvari, i to je iskorisceno samo da bi mogli da se dogode oni horor elementi filma. Ocekivao sam da ce Elisabeth pronaci neke dokaze o pocecima aliena, o pocecma stvaraoca, a zapravo imamo jednog ogromnog baju koji ide i ubija i zeli da unisti zemlju. Zasto bas Zemlju? Ono objekat koji ide i unistava, ja mislim da je taj klise odavno iskoren i danas su nam potrebni daleko inteligentniji negativci. Nemam nikakvog intersantnog dijaloga u filmu, uglavnom su veoma cheasy ili neki one liner.

 

Isto tako ocekivao sam od Davida i ako je robot da ima neku svoju agendu, pogotovo kada je rekao "pa zar svi mi ne zelimo da nam roditelji umru". Ali eto dosao bata stvaraoc, otkinuo mu glavu i to je to.... I poslednja zamerka i ako je scenografija fenomenalna, nekako veoma suplja i ne uverljiv je svet Prometeja, i to je ogromna mana jer ako se setimo prvog Aliena koji je imao cak i slabiju scenografiju bila je mnogo uverljivija. I da uopste nisu upotpunili rupe izmedju Prometeja i Aliena.

 

Edited by Lunar
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ni ja nisam pohvalio film da kazem da je fantastican. Rekao sam sta mi se svidja a sta ne.

 

Elem

 

 

Mislim da su humanoidi hteli da uniste nas jer su videli kakav smo promasaj i da ne licimo na njih xD. Ja sve mislim da je ovo skracena verzija filma, da ce biti directors cut jer ja mislim da je prica nije dovoljno razvijena. Film lako moze imati nastavak,sto da ne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...