Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

http://m.imdb.com/title/tt1187064/

 

kad smo kod mindfuck filmova.

 

Ne znam je li ovdje preporucivan vec, imam ga na Watchlisti vec nekih 2 god i nocas ga odgledah napokon.

 

Sto se film vise blizi kraju sve vise se otkriva i istovremeno postaje jasnije i jos vise zbunjuje. Barem je tako sa mnom slucaj. :haha:

 

Citam razne interpretacije... svaka ima smisla i argumentaciju. 8/10 od mene.

 

upravo odgledao, totalni trip

 

i nisi jedini, na kraju je sve jasno, a opet ništa nije jasno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti kazem. :)

 

Inace odgledah Maze Runner. Svi takvi filmovi su uvijek bolji do pola, kasnije se sve pretvori u puku akciju i generalno me smore.

 

Ovaj Maze Runner tesko sranje od filma. Dijalozi i gluma su cist ocaj. Lavirint nije lose odradjen, ali radnja u njemu polovicno dobra i na kraju krajeva dosta nezadovoljavajuca. Mozda sa drugim delom poprave utisak, ali ovo do sada je kao da je film C produkcije u pitanju.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego odgledah Expendables 3 sa ortacima neki dan. Jebeno predobar film. Plakao sam od smeha u jedno 15 navrata iliti vise nego zbog bilo koje komedije u zadnjih 2-3 godine. Dijalozi cisto zlato, akcije na pretek, a i zajebancije na racun privatnog zivota glumaca su isto vrh. Stalone je kraljevski napravio film i najazad jednu akciju dostojnu imena zanra. Svaka preporuka.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuli veceras da gledamo devojka i ja Predestination, i vec na pola filma smo u fazonu u isto vreme izvalili kraj i sta je ceo zaplet ... Dobar je film, svidja mi se ideja, zaplet, ali nije to dovoljno pametno uradjeno, bas je film predvidiv na zalost

 

Mora da ste koristili lightsaber od 45 stepeni.

  • Upvote 9
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuli veceras da gledamo devojka i ja Predestination, i vec na pola filma smo u fazonu u isto vreme izvalili kraj i sta je ceo zaplet ... Dobar je film, svidja mi se ideja, zaplet, ali nije to dovoljno pametno uradjeno, bas je film predvidiv na zalost

 

Isti utisak, sem što meni uopšte nije jasno koja je poenta cele te priče, ali ok je film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Batistuta

nema potrebe za titlom, vrlo jednostavan engleski, sem ako baš ništa ne razumeš jezik

 

a i ne govori glavni lik bog zna šta, sama radnja je glavna stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Od mene preporuka za ruski "Tsar" (2009) koji je rezirao Pavel Lungin("Ostrvo") te mu opet glumi ludi Petar Mamonov, ovde samog cara Ivana Groznog iz vremena kada tone u paranoju, mrznju i religijski defetizam. Smesten u doba od nekoliko godina pred Novgorodski masakr(http://en.wikipedia....cre_of_Novgorod), Ivan poziva igumana Filipa da mu bude novi mitropolit, te ovaj videvsi careva zlodela i represiju od strane opricnika pokusava da ga urazumi i spase sta se spasti moze. Taj njihov sukob cini okosnicu filma.

Dosta kritikovan zbog nekih istorijskih nepoklapanja, ali po meni nije ni svrha filma da bude puki igrani dokumentarac, a ovaj film je pre svega metafora ruske istorije(stradanje naroda zbog samovolje ruskih vladara) i aluzija na neka skorija vremena(cistka u vojsci, iznudjivanje priznanja, opricnici=KGB).

 

Tsar je fenomenalan, carski :) Mamonov je stvarno odličan glumac, a te istorijske filmove baš volim.

 

Interstellar kao i Dracula Untold, živo sranje, više nikad,

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...