Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Primetio sam taj patern ovde na temi, kad se pojavi neki film svi koji ga prvi pogledaju kažu da je do jaja a onda tek vremenom kreću da se javljaju ljudi kojima se ne sviđa.

E sad da li je to iz razloga što su ovi koji su čuli dobre utiske o filmu očekivali nešto više ili samo hoće da palamude, ne znam. Naravno ne može svima sve da se svidi ali ovaj patern je prečest da bi bio slučajan.

 

Na temu, odgledao sam Predestination. Još jedan lep mindfuck, volim ovakve filmove a opet nekako ih je previše na ovu foru i ovaj film idejno nije doneo ništa novo. Mislim da ima dosta rupa u priči ali ga svakako treba pogledati, naročito ko voli time travel tematike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako vam babaduk nije niš posebno, voleo bih pogledati novije horore koji su vama odlični.

Iskreno, mene nijedan horor u zadnjih dve tri godine nije naterao da priznam sebi da je dobar, ili ok, ako nista drugo. Ova i prosla su ocaj zivi, nikada gore nije bilo. Sto se babaduka tice, nije bas "nista posebno", dobar je kao neko osvezenje ali sve je to vec vidjeno (mani me sto je Essie Davis ojebala sa glumom tripozne mame, kad je to vec odavno vidjeno u kultnim filmovima koji su se radili pre petnaest, dvadeset godina), ali daleko da se moze pogledati vise od jednom. Sta je po meni problem? Problem je generacija ljudi koji se bave ovim poslom, koja je dosla po svojih pet minuta ali ovo se ovako ne radi. Ne kazem za ovaj, vec za masu filmova iz ove branse u zadnje vreme. Stari provereni majstori ne zele i nece radi stare slave, jer verovatno ne mogu dorasti zadatku, a novi, evo kao sto si i sam konstatovao prave razne gluposti i prezvakane stvari, u nadi da se svidi babunima od petnaest, sesnaest godina koji ce lupati zvezdice po imdb-u. Druga jako bitna stvar, horor kao horor umire, hteli mi to priznati ili ne. Nekada sam voleo snuff filmove, pazi filmove, a sada ti mogu poslati giga pravog snuff stuff-a. Aj sada budi pametan pa napravi film da ima radnju (dobru, ne mora odlicnu) a da mu efekti budu na visokom nivou (kao sa autenticnog snimka) da bi zadovoljio nekog frika koji ima tog pravog materijala na tone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naprotiv baš iznenađen brojem kvalitetnih horora u zadnje 2 godine. Recimo Babadook, Oculus, The Conjuring, Sinister, Insidious...

 

Možda si samo stariji i menjaju ti se afiniteti. I ti si nekad bio klinac od 15, 16 i ložio se na nešto što je starijima bilo glupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su se od horora poslednjih par godina dopali the house of the devil - http://www.imdb.com/title/tt1172994/ - i the poughkeepsie tapes - http://www.imdb.com/title/tt1010271/

ovaj prvi najvise zbog 80's atmosfere, drugi je radjen kao fejk dokumentarac ali ima ubedljivih momenata (opet, sto se atmosfere tice, gluma je na par mesta prilicno losa)

 

volim horore, odrastao sam na njima pa tako i odgledam svaki noviji koji je malo bolje ocenjen... sta znam, oculus nije lose poceo ali mi je kraj potpuno bezveze... sinister ima kul momente (ulver saundtrek dok gleda filmove) ali kraj isto manje-vise... uglavnom svi ti filmovi dobro pocnu ali negde izgube nit along the way. deliver us from evil je bio zanimljiv sve do dela u policijskoj stanici kad su zapravo radili egzorcizam, bas padne atmosfera tu.

 

od mindfuckova coherence je zabavan, primer sam gledao dvaput, oba puta prilicno davno i nista mi nije bilo jasno negde vec od pola filma. prekratko traje film a prebrzo se desavaju stvari i nemas vremena da pohvatas/povezes sta si sve video. onaj los cronocrimenes - http://www.imdb.com/title/tt0480669 - je prilicno pitka verzija putovanja kroz vreme, simpatican je.

exam isto nije los, gledljiv al nista spec u sirem smislu... vise cube fazon nego pravi mindfuck

 

interstellar - dobra zabava i dobre ideje ali kao i svaki nolanov film ima falinki

najvise me iznervirao deo sa dejmonom, potpuno nepotrebno

 

 

od cudnih/artsy fartsy filmova under the skin zapravo nije los. upstream color mi je dosta tesko pao... beyond the black rainbow je simpa ali vise je omaz lincu kronenbergu kjubriku tarkovskom ardjentu nego dobar film sam za sebe. s druge strane, jodorowsky's dune je sjajan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...