Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Marija Antoaneta - ne preporucujem

Citao sam istoimenu knjigu od Stefana Cvajga, za koju mogu da kazem da je divna.

Film je radjen po nekoj drugoj knjizi, ali bez obzira glupo je napravljen.

pola filma se vrti bez ikakve radnje. Zapravo u svakoj se sceni ocekuje da Antoaneta nekako zatrudni.I odjednom surak i pasa pricaju o onim stvarima i sledeca scena ona je trudna. Daaa tako se leci fimoza, jednim saptajem na uvo. Od istinskog ljubavnika i jedinog prijatelja Fersena, napravili su samo kres semu. Cinjenica je da je on prvi ukazao da moraju da beze iz Versaja i da je ON jedini probao da spase Antoanetu kada je odvedena u tamnicu i cekala presudu. Zar bi neko to uradio da je nije voleo??Napravili su od nje i Luja, tolike debile koje svet nije video, da nije malo preterano?Uglavnom film bez ikakve radnje, razvucen i dosadan na trenutke. Jedino sto su se Antoaneta i Luj (mislim na glumce) savrseno udubili u uloge. Ja sam Antoanetu bas tako zamisljao. Ko zeli da ga uspava sarenilo Roko-ko-a, slobodno neka navije TV da se iskljuci posle sat vremena, bice u dubokom snu sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgledao sam apocalypta pre neki dan...obavezna preporuka...mene je film potpuno obradovao.

mene je film razocarao. Klasika sa vec vidjenim dramskim forama i punooo rupa o zivotu Maya. Jadna nasa Petrija (mislim na Petrijin venac) nije znala da detetu srpom presece pupcanu vrpcu, a ovo Meksikansko se zaplakalo jos pod vodom. Al kad Gibson pravi film sve je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delicatessen (Delikatesna radnja)

La Cite Des Enfants Perdus (Grad izgubljene dece)

Ova dva obavezno zajedno.

 

La Cummunidad (Grešna zajednica)

 

Crtani: The Iron Giant

 

Teen filmovi: EuroTrip i Not Another Teen Movie (ok, drugi je parodija na teen filmove)

 

The Princess Bride (mnogo mi je bio sladak)

 

Big Fish

Ed Wood

Burtonovi kratki filmovi: Vincent, Frankenweenie i Stainboy

 

Sleepers - gledao sam ga ponovo posle mnogo godina, ima dobrih delova :)

 

Creepshow 1 & 2 - Stephen King, neke pričice su kul + u prvom filmu se pojavljuje i sam King.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teen filmovi: EuroTrip i Not Another Teen Movie (ok, drugi je parodija na teen filmove)

yeeeaaahhh :D

drugi mi je onako...ok je...a i igra Chris Evans! :wub: meni omiljeni u filmu London :wub:

IPB Image

 

Burtonovi kratki filmovi: Vincent, Frankenweenie i Stainboy

Generalno, Burtonovi filmovi su odlicni :cool:

 

Creepshow 1 & 2 - Stephen King, neke pričice su kul + u prvom filmu se pojavljuje i sam King.

i sa Kingom je isti slucaj kao i sa Burtonom :da:

Edited by negative creep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se za Ed Wooda.

 

Film nije los, drzi paznju, i glumci su mnogo dobri, ali ne mislim da je film nesto preterano dobar, iako je radjen po istinitoj prici.

Meni je bio skroz super, zbog njega sam se i nakanio da odgledam Plan 9 From Outer Space. Na sjajan način prati taj deo života Edwarda Wooda (i uopšte njegovo "ludilo"), kao i kraj Bele Lugosija. Ne znam, baš sam bio oduševljen, iako sam ga odlagao dosta dugo misleći da neće da me drži (u principu ne volim biografske filmove).

 

Ali kako to obično biva, ukusi su različiti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam. :da: I Fire Walk With Me, of course. Jedino nemam engleske titlove za svaku epizodu. :(

 

Gledao sam prekjuče Mulholland Dr, sjajan je! Sutra se bacam na Blue Velvet - konačno sam našao osobu koja hoće da gleda lude filmove sa mnom. :bigblue: Nakon Lyncha, bacam se na kolekciju od 110 filmova koju sam upravo napravio, samo ih treba skinuti. :)

:pivopije: Ne sećam se da sam gledao bolju kritiku ljudskog društva...

 

Ako nisi, obavezno gledaj i Enemy Mine (verovatno je pominjan više puta na temi).

 

Hvala za preporuku, probacu da nabavim sledeci put kada nabavljam filmove.

 

Lynch je car za sva vremena.

 

 

Inache..zadnje odgledah Jesus Christ Vampire Hunter. Ko voli B-filmove, komedije/horore, i ne smeta mu da gleda Isusa kako karateom tepa Ateiste, ovo je pravi film za njega/nju :mrgreen: Kraljevski film!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volem crnoga humora

Pogledaj onda i Eulogy. Dobio je relativno loše kritike, ali meni je bio super. Pogotovu deo kada u pozadini ide pesma Joan Baez 'Diamonds And Rust', a on duva u sobi... aj' da ne prepričavam, pogledajte. :da:

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto sam ga gledala kao ocajni bioskopski snimak bez subtitle-a i sa losim zvukom, moracu negde da nabavim DVD...

 

Mogla si barem da imaš titlove. Ja skidam često sa neta, ako ih nema na disku. Imaš milion sajtova, samo na google-u ukucaš "titlovi". Neka olakšica barem. (ovo ti kaže student engleskog jezika :shameonme:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogla si barem da imaš titlove. Ja skidam često sa neta, ako ih nema na disku. Imaš milion sajtova, samo na google-u ukucaš "titlovi". Neka olakšica barem. (ovo ti kaže student engleskog jezika :shameonme:)

Srpski titlovi? Kuku, pa ti prevodi su mahom očajni. Ja skidam samo engleske. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srpski titlovi? Kuku, pa ti prevodi su mahom očajni. Ja skidam samo engleske. :da:

Mene to podsjeća previše na školu. Na vježbama gledamo filmove sa engl. titlovima, tj. to smo radili prošle godine, ove ih nema :D Kako da ukapiram film ako je u pitanju američko ruglo od engl jezika kada blebeću k'o ludi? Još ako je neki film, tipa The Game ili Identity, gdje moraš biti usredsređen bukvalno na svaki minut, onda ti svaka čast na kapiranju... Ja to još ne mogu (mada, priznajem, da nisam ni pokušala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...