Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Naravno engleski nego kako... Pa poenta je u tome da sam film skinula preko e-mule a par subova koje sam skinula... ni jedan nije odgovarao... nema veze, cekam DVD :)

Nauči da koristiš Subtitle Workshop, ja iz njega podešavam sve nesinhronizovane filmove. Samo treba da mu kažeš kada tačno treba da se pojave prva i poslednja rečenica u titlu, i on rasporedi sve ostalo. Nekada se dešava da ni tako ne uspe, jer je titl rađen na osnovu nekog drugog izdanja, ali mi je 90% filmova i serija prolazilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://imdb.com/title/tt0387541

Савршен је, нарочито за људе који се ложе на нордијску митологију. Оно, ликови у филму носе Торов чекић око врата, прича се о "старој вери", има дијалога попут - "Јеси ли крштена? Јесам, али вечерас сам паганка" :) (мување на журци) и тако...

Све у свему, сјајан филм, макар се мени допао..

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Saw 3 nisam odgledala, mada ne znam kada je 3. dio bilo čega bio dobar...

 

Policijska Akademija 3, :bigblue: , jedan od boljih delova !!! Bas cu da je odgledam za 2 - 3 sata, pre spavanja, da se malo podsetim !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://imdb.com/title/tt0387541

Савршен је, нарочито за људе који се ложе на нордијску митологију. Оно, ликови у филму носе Торов чекић око врата, прича се о "старој вери", има дијалога попут - "Јеси ли крштена? Јесам, али вечерас сам паганка" :) (мување на журци) и тако...

Све у свему, сјајан филм, макар се мени допао..

Hvala ti do neba što si me podsetio ovog filma (iako ne svesno :) ). Pre izvesnog vremena sam odlučio da ga odgledam, i kako to obično biva - potpuno zaboravio. Jutros je skinut (verzija od 3 sata), tako da će mi vikend biti prebukiran... Ring Of The Nibelungs, Panov lavirint, Cache, nadam se Lost Highway, UHF, American Dreamz, Lucky Number Slevin i Det Sjunde inseglet (Sedmi pečat, Bergman). Damn, brže mi se skidaju filmovi nego što mogu da ih odgledam. :(

 

BTW. Odgledao Saw III, nije loš iako nema šmeka kao prva dva (pogotovu prvi). Ali ima interesantnu scenu skidanja parčeta lobanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah "Parfem".

 

Kao što se i dalo očekivat', knjiga def. mnoooogo bolja. Postaje vremenom malo zamoran za gledanje, mada, u principu, film je, sam po sebi, originalan. Tematika je drugačija i nije se mogao vidjeti sličan film (barem ja nisam). Taman kada sam pomislila da nema ništa više zanimljivo posle ubistva zadnje djevojke i da je vrlo očekivana Grenujeva smrt- kraj dobija drugačiji obrt. Onaj prizor sa orgijanjem i moć parfema... Pa opet koliko god bio iznenadan kraj- meni se nije toliko svidio. Veliki utisak je ostavio sam početak, pa sve do sredine. On je veoma dobro odglumio autističnu osobu i vjerno prenosi ono što je pisac htio da kaže. Nažalost, samo do sredine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gde mogu da nabavim film "Smesna strana istorije" ili makar da mi kaze kako se zove na eng da mogu da ga jurim na emule, posto nije funny side of history niti ishta slicno :)

Imam! History Of The World 1, nažalost nikada nisu snimili drugi deo. :(

 

God has given me this 15 *CRASH* This 10, 10 commandments... vrh! :)

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah "Parfem".

 

Kao što se i dalo očekivat', knjiga def. mnoooogo bolja. Postaje vremenom malo zamoran za gledanje, mada, u principu, film je, sam po sebi, originalan. Tematika je drugačija i nije se mogao vidjeti sličan film (barem ja nisam). Taman kada sam pomislila da nema ništa više zanimljivo posle ubistva zadnje djevojke i da je vrlo očekivana Grenujeva smrt- kraj dobija drugačiji obrt. Onaj prizor sa orgijanjem i moć parfema... Pa opet koliko god bio iznenadan kraj- meni se nije toliko svidio. Veliki utisak je ostavio sam početak, pa sve do sredine. On je veoma dobro odglumio autističnu osobu i vjerno prenosi ono što je pisac htio da kaže. Nažalost, samo do sredine.

Ni meni se film generalno nije svideo. Ne kazem da nema interesantnih momenata, ali postaje zamoran. Najzesca je fora kada izlazi iz grada sa nekim smotuljkom ispod miske a kasnije vrsi destilaciju parfema na spravi koja staje u kolica. Malo vise naivno al ajd. Nisam citao knjigu i ne znam da li je pisac preskocio takav detalj, ali se valjda podrazumeva da ne moze u "apoteci" da kupi one sprave.

Ja bih da pitam za jedan film kome mozda znam naslov, ali nisam siguran. Davno sam ga gledao na TV-u i mislim da smo ga mi preveli kao "vatra". Film nema prevod, jer nema potrebe. Junaci su iz toga perioda kada su se ljudi sporazumevali artikulacijom i pokretima. Radi se o jednom plemenu koje zivi na nekom stadijumu da ne zna da napravi vatru. Kada udari grom oni tu vatru odrzavaju...kasnije dodju u dodir sa plemenom koje zna da pravi vatru...na IMDB ne dobijam taj film pod "fire", vec samo neke indijske filmove. Koliko se secam po produkciji mogao bi da bude napravljen negde pocetkom 90 tih, mozda, ali mozda krajem 80. Naravno ovo nije merodavno.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...